Tallinna linnavolinike loend (1919)

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Tallinna linnavolinike loend (1919) on 25. mail 1919. aastal valitud Tallinna Linnavolikogu linnavolinike loetelu, volitusega kuni 1. jaanuarini 1921. aastal[1].

Tallinna väikekaupmeeste nimekirja järele nr. 1[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Eduard Saarepera
  2. Villem Papp
  3. Mait Johannes Sõerde
  4. Jaan Weinberg

Eesti Sotsialdemokraatline Tööliste Partei nimekirja järele nr. 2[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Wilhelm Masik
  2. Paul Abramson
  3. Gottlieb Ast
  4. August Uibopuu
  5. August Tulp
  6. Johannes Pikkow
  7. Johannes Normann
  8. Jakob Männik
  9. Linda Jürmann
  10. Anton Palwadre
  11. Karl Wirma
  12. Märt Raud
  13. Kristofor Praker
  14. Johannes Wesko
  15. Bernhard Ellmann
  16. Otto Niineberg
  17. Eduard Tonto
  18. Hans Hamburg
  19. Johannes Kärner
  20. Gustav Küjen
  21. Jüri Meier
  22. Artur Simsiwart
  23. Verner Nerep
kandideerisid linnavolinikeks ka: Anton Nõmmik, Mary Ilves, Eduard Türk, August Wiera, Eugen Udal, Artur Maurer, Karl Dreher, Julius Kütt, Markus Blumberg, Johan Tintson, Johannes Epner, Arved Tomingas, Johannes Kiiwet, Artur Sikenberg, Johannes Lugus, Jaan Kõpmann, Artur Buchfind, Ernst Martinson, Ewald Kaljot, Tõnis Pulst, Friedrich Rosenbusch, Georg Puusepp, Julius Reinans, Johannes Bekker, Aleksander Rauk, Magnus Janow, Johannes Põllupüü, Bernhard Kiisel, Alexander Jermann, Hans Oltop, Mihkel Uusmann, August Tannebaum, Willem Neiland, Johannes Müller, Peeter Water, Alexander Reinberg, Mait Püümann, Juhan Tuberik, August Janson, Robert Roots, Jüri Pärnamäe, Wassili Laak, Johannes Hergauk, Adolf Dikmann, Johannes Lauren, Jaan Pappo, Nikolai Rass, Arnold Kuusner, Mart Nimmerfeldt, Johannes Leppik, Aleksander Tamm, Jaan Ammermann, Tõnis Õunapuu, Mart Keelmann, August Jäger, Johannes Ernesaks, Johannes Schmidt, Sophie Hapsal, Bernhard Timm, Jüri Leidtorf, Jaan Ill, Johannes Ode, Elisabeth Suga, Marta Pikkow, August Post, Peeter Treiberg, Konstantin Roosaar, Ernst Mennart, Jüri Kolks, Jüri Traurig, Arnold Kask, Joosepi p., Johanna Otsmann, Anton Willemson, Leena Katto, Friedrich Lesmit, Paul Tammis, Armand Käärik, Jüri Ruus

Eesti Tööerakonna nimekirja järele nr. 3[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Rudolf Paabo
  2. Anton Uesson
  3. Jüri Annusson
  4. Artur Dewis
  5. Karl Sibul
  6. Villem Reinok
  7. Salme Tults
  8. Rudolf Allmann
  9. Karl Mikita
  10. Jaan Rumma
  11. Heino Anto
  12. Paul Ööpik
kandideerisid linnavolinikeks ka: Jaan Tomp, Hermann Namsing, Jaan Kross, Mardi p., Anna Raudkats, Jaani t., Aleksander Lukk, Theodor Käärik, Stella Weiler, Priidik Wilukas, Hermann Kopwillem, Peeter Ruubel, Konstantin Zeren, Victor Reier, Arnold Rawaraja, Lydia Mahlstein-Männik, Johannes Kollist, Karl Tiitso, Wassili Silla, Eugen Habermann, Paul Tomingas, Paul Pedusaar, Johannes Teimann, Hans Roos, Aleksander Weiler, Hindrek Sepp, Anton Priskal, Julius Seljamaa, Adele Jürgenson, August Tamman, Konstantin Konik, Tõnis Luhakooder, Otto Strandmann, Jaan Feldt, Johannes Zimmermann, Eduard Säkk, Martin Martinson, August Nilson, Jaak Maide, Willem Kirikal, Julius Niggols, Tõnis Loik, August Olbrei, Johannes Lehtmann, Juhan Kukk, Nikolai Uesson, Juhan Mölder, Jaan Mets, Karl Kosenkranius, August Arras, Peeter Roost.

Üürnike seltsi nimekirja järele nr. 4[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Aleksander Kask, Hindriku p.
  2. Aleksander Pormann
  3. Johannes Depmann
  4. August Tirmann

Tallinna majaomanike nimekirja järele nr. 5[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Jaan Pullisaar
  2. Karl Lüüs
  3. Juhan Umblia
  4. Johannes Keskküll
  5. Otto Niggol
  6. Hans Saat
  7. Karl Ewer
  8. Friedrich Wachtmeister
  9. Karl Liiwak
  10. August Kraemann

Kristliku Rahvaerakonna nimekirja järele nr. 6[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Jaan Linnamägi
  2. Heinrich Bauer
  3. Oskar Amberg
  4. Aleksander Kapp
  5. Artur Perna
  6. Voldemar Linnamägi
  7. Leopold Raudkepp
  8. Juhan Reintam
kandideerisid linnavolinikeks ka: Gerhard Soosaar, Harry Rüütmann, Hans Kubu, Voldemar Ewald,Jaan Römmer, Willem Lellep, Eduard Paimal, Jaan Maasing, Gustav Rosenberg, Aleksander Sassi, Helmy Põld, Jakob Abram, Tiiu Under, Hans Eichhorn, Jüri Raudsepp, Hansu p., Gustav Mühlbach, Priidik Allan, Marie Stein, Leonhard Falk, Gustav Tombach, Jaan Schlisti, Jüri Sillamik, Mihkel Saar, Johannes Dunkel, Theodor Klaasen, Tõnis Gelts, Anton Soans, Theodor Eichen, Martha Zimmermann, Aleksander Bekmann, Emilie Nitschmann, Jakob Aben.

Eesti Rahvaerakonna nimekirja järele nr. 7[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Jaan Poska
  2. Ado Birk
  3. Juhan Bergmann
  4. Jaan Sitska
  5. August Janson
  6. Aleksander Bürger
  7. Johan Lepa
  8. Jakob Westholm
  9. Jüri Schönberg
  10. Karl Saral
  11. Eduard Kübarsepp
kandideerisid linnavolinikeks ka: Julius Anton, Viktor Kargaja, Nikolai Maim, Willem Waher, Johannes Reinthal, Harald Normak, Willem Kesker, Eduard Rosenwald, Oskar Treilmann, Bernhard Abrams, Sergei Orloff, Sergei p., Anton Teetsow, Jaan Loorens, Aleksander Schipai, Peeter Schneider, Gustav Pohla, Mikk Aamisepp, Mihkel Uuesson, Willem Hanstein, Ella Masing, Hugo Pihlakas, Mihkel Schiffer, Mart Kalbus, Herbert Grünfeldt, Henn Kangur, Jüri Oras, Johann Kirsipuu, Eduard Talwik, Aleksander Treufeldt.

Eesti Sotsialistide-Revolutsionääride Partei nimekirja järele nr. 8[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Erich Jonas
  2. Martin Bleimann
  3. Jaan Kärner
  4. Villem Körwer
  5. Aleksander Janson
  6. August Hansen
  7. Jaan Ollis
  8. Jakob Meerits
  9. Theodor Maurer
  10. Eduard Todesson
  11. Hans Simson
  12. Karl Freiberg
  13. Karl Sampuu
  14. Karl Grustan
  15. Gustav Turgan
kandideerisid linnavolinikeks ka: Johannes Jõgi, Rudolf Peets, Aleksander Malberg, Heinrich Paalberg, Voldemar Aro, Jaan Koplus, Helmi Kiho, Georg Waht, August Sprenk, Edmund Sakeus, Peeter Susi, Johannes Zeller, Aleksander Waht, Gustav Kalda, Jaan Mikk, Alfred Peeton, Johannes Kester, Voldemar Kungur, Eduard Soom, Jüri Poom, Max Heide, Heinrich Kütt, Artur Põlendik, Johannes Martsinjak, Johannes Mank, Luise Norrak, Julius Soo, Jüri Mahlberg, August Allikas, Aleksander Kinrau, Mihkel Jegorow, Voldemar Kiho, Thomas Tönsan, Karl Fridrikson, Alwine Keswatera, Theodor Käspert, T Hermann Jänes, Kristjan Inno, Jüri Jürgenson, Oskar Laiand, Marie Maurer, Konstantin Maasing, Harriet Neumann, Hans Ilwes, Mihkel Zettermann, Mihkel Martinson.

Saksa erakond nimekirja järele nr. 9[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Harry Koch
  2. Roman von Antropoff
  3. Leontine von Hippius
  4. Gerhard Kress
  5. Erwin Thomson
  6. Friedrich Holm
  7. Artur Ströhm
  8. Paul Kuyberg
  9. Werner Obst
  10. August Spindler
  11. Gustav von Sievers
  12. Artur Behrsing
  13. Gustav Gnadeberg
kandideerisid linnavolinikeks ka: Aleksander Jürgens, Voldemar Kentmann, Ernst Siebert, Valter von Pezold, Egon Lukaschewitz, Wilhelm Steinberg, Hans Eggers, Martin Luther, Aleksander Marquart, Hermann Stolzmann, Paul Kroll, Egon Wilde, Robert Weiss, Robert Schulmann, parun Georg Stackelberg.

Juudi koguduse nimekirja järele nr. 10[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Viktor Lewinowitsch

Viited[muuda | muuda lähteteksti]