Stadler FLIRT

Allikas: Vikipeedia
Stadler FLIRT Saksamaal
Stadler FLIRT Keila jaamas

Stadler FLIRT (saksa keeles flinker leichter innovativer Regional-Triebzug, inglise keeles Fast Light Innovative Regional Train 'kiire kerge uuenduslik regionaalrong') on elektri- või diiselrong, mida toodab Šveitsi ettevõte Stadler Rail AG.

FLIRT arendati välja Šveitsi raudteede jaoks, esimesed rongid valmisid 2004. aastal. Tegemist on mootorvagunitega rongikoosseisuga (inglise k Electric Multiple Unit). FLIRTi on saatnud suur edu ja 2013. aasta juuliks oli müüdud juba 910 rongi[1]. FLIRTe on lisaks Šveitsile ostnud Eesti, Alžeeria, Austria, Hollandi, Itaalia, Norra, Poola, Prantsusmaa, Saksamaa, Serbia, Soome, Tšehhi, Ungari ja Valgevene raudtee-ettevõtted[2][3].

Tehnilised näitajad[muuda | redigeeri lähteteksti]

Stadler FLIRTil on kahe- kuni kuueteljeliste mootorvagunitega rongikoosseisud. Maksimaalkiirus jääb eri mudelitel vahemikku 120–200 km/h. Enamiku mudelite maksimaalkiirus on 160 km/h.

Esimesed laiarööpmelised mudelid Soomes[muuda | redigeeri lähteteksti]

Esimesed laiarööpmelised FLIRTid ostis Helsingi lähiliiklust korraldav Pääkaupunkiseudun Junakalusto Oy, seni olid kõik FLIRTid toodetud standardrööpmelisele raudteele.[2]

Stadler FLIRT rongid Eestis[muuda | redigeeri lähteteksti]

Elektriraudtee (uue nimega Eesti Liinirongid AS) on tellinud 18 elektri- ja 20 diiseltoitega FLIRTi[4]. Esimene elektrirong saabus Eestisse 17. novembril 2012, liinile läks see pärast testperioodi 1. juulil 2013[4]. 26. juuliks võeti kõik vanad elektrirongid käigust ja asendati Stadler FLIRT elektrirongidega.

Esimesed diisel-elektrilised mudelid[muuda | redigeeri lähteteksti]

Esimene uus FLIRT diiselrong hakkas reisijaid teenindama 2014. aasta algusest. 2014. aasta jaanipäevaks on kõik 38 uut rongi Eestisse saabunud[5]. Eestis kasutusse võetavad diiselrongid on esimesed diiseltoitel FLIRTi mudelid, kõik varasemad said elektrienergiat otse kontaktvõrgust.

Viited[muuda | redigeeri lähteteksti]