Nordea Pank

Allikas: Vikipeedia
Nordea Bank AB
Bandeau avertissement silver 3.svg
Tõlkimata parameetritega infokast tuleb asendada. Malli kasutamise kohta loe siit.
Liik börsiettevõte (OMXNDA SEK)
Asutatud 2000
Peakorter Stockholm, Rootsi
Juhid Hans Dalborg (juhatuse esimees), Christian Clausen (president ja tegevdirektor)
Majandusharu finantsteenused
Tooted pangandus
Puhaskasum Tõus 3 042 miljonit € (2007)[1]
Töötajaid 31 700 (2007)[1]
Kodulehekülg www.nordea.com

Nordea Pank (Nordea Bank AB) on suurim põhjamaade finantskontsern. [2]

Nordea Pank tekkis Rootsist, Soomest, Norrast ja Taanist pärit nelja panga, vastavalt Nordbankeni, Merita panga, Kreditkasseni ja Unibanki ühinemisel aastail 19972000. Tänapäeval nimetatakse neid nelja haru vastavalt Nordea Bank Sweden, Nordea Bank Finland, Nordea Bank Norge ja Nordea Bank Danmark. Lisaks kuuluvad Nordea kontserni kindlustusettevõtted Vesta, Livia ja Nordea Life ning pankade liisingu, kinnisvara ja väärtpaberitega tegelevad tütarettevõtted.

Nordea tegutseb kolmes ärivaldkonnas: jaepangandus, äri- ja institutsionaalne pangandus ning varahaldus ja elukindlustus.

Põhjamaades on Nordea kontsernil peaaegu 11 miljonit klienti, neist 10 miljonit eraklienti ja 0,7 miljonit äriklienti, ning 1150 pangakontorit. Nordea on 5,9 miljoni e-kliendiga üks maailma suurimaid internetipanganduse ettevõtteid. Igal aastal teeb Nordea Pank internetipanga kaudu üle 260 miljoni ülekande aastas.

1998. aasta sügisel avas uksed esimene kontor Riias. 1999. aasta aprillis loodi kontserni koosseisus Baltikumi ja Poola Regionaalpank, mille osa on ka Eesti filiaal. 2000. aastal laieneti Leedusse. Poolas tegutseb Nordea Bank Polska.

Baltimaades on esindatud jae- ja korporatiivpangandusharu, Eestis vähemal määral ka varahaldus.

Lisaks Põhjamaadele, Baltikumile ja Poolale on Nordea esindatud veel 18 riigis maailmas. Tema äripanganduse harul on esindused Hiinas (Shanghais), Saksamaal (Maini-äärses Frankfurdis), Singapuris, Suurbritannias (Londonis) ja USA-s (New Yorgis). Rahvusvahelise jaepanganduse haru peakorter on Luksemburgis ning selle osakonnad on Belgias (Brüsselis), Hispaanias (Fuengirolas), Prantsusmaal (Cannes'is) ja Šveitsis (Zürichis). Pangal on esindused ka Brasiilias São Paulos ja Hiinas Pekingis. Kontsernil on üle 7000 korrespondentkonto maailma eri pankades. Muuhulgas on Nordea osanik Moscow International Bankis.

Nordea Panga aktsiad on noteeritud Stockholmi, Helsingi ja Kopenhaageni börsil.

Vaata ka[muuda | redigeeri lähteteksti]

Viited[muuda | redigeeri lähteteksti]

Välislingid[muuda | redigeeri lähteteksti]