Cannes

Allikas: Vikipeedia
Cannes

[ kann ]
prantsuse Cannes
provansi Canas

Blason Canne.png
Cannes'i vapp
Pindala: 19,62 km²
Elanikke: 70 400 (2007)

Koordinaadid: 43° 33′ N, 7° 1′ Ekoordinaadid: 43° 33′ N, 7° 1′ E
Aero cannes.jpg
Cannes satellidifotol
Cannes'i raekoda

Cannes on linn Lõuna-Prantsusmaal Vahemere rannikul Provence-Alpes-Côte d'Azuris. Kuulub Alpes-Maritimes'i departemangu. Asub 36,5 km kaugusel Nice'ist, 55 km kaugusel Monacost ja 60 km kaugusel Itaalia piirist. Linn on tuntud seal alates 1946. aastast toimuva Cannes'i filmifestivali tõttu. Linnas toimub ka muusikamess Midem.

Linna lähedal meres asuvad Lérinsi saared, kuhu pääseb praamiga. Linnast läände jääb Estereli mäestik.

Kliima[muuda | redigeeri lähteteksti]

Linnas on vahemereline kliima kuumade suvede ja pehmete talvedega. Juuli keskmine õhutemperatuur on 22,1°C, jaanuari keskmine õhutemperatuur on 7,9 °C. Keskmine aastane sademete hulk on 857,7 mm.

Ajalugu[muuda | redigeeri lähteteksti]

Linna kohale rajasid liguurid 2. sajandil eKr Aegitna asula. 69. aastal toimus seal kokkupõrge Othose ja Vitelliuse vägede vahel. 19. sajandi alguseni oli Cannes väike kaluriküla. 1830-ndatel hakkasid Cannes'i suvilaid rajama prantsuse ja välismaa aadlikud. Sinna asus elama ka endine briti lordkantsler Henry Brougham. 1868 hakati rajama promenaadi La Croisette. 20. sajandi alguses avati seal mitmeid luksushotelle. Linna keskel asub 9 hektarit suur kalmistupark Cimetière du Grand Jas.

Linnapea on alates 2001. aastast Bernard Brochand.

Majandus[muuda | redigeeri lähteteksti]

Osaliselt linna piires asub Cannes'i Mandelieu kosmosekeskus.

Cannes on tähtis turismilinn. Suveperioodil võib elanike arv kasvada kolmekordseks. Linnas on kolm kasiinot.

Transport[muuda | redigeeri lähteteksti]

Linnast 24 km kirdes asub Nice Côte d'Azuri lennujaam. Pariis asub 8 tunni autosõidu kaugusel mööda A8 kiirteed. Linnal on ka raudteeühendus suuremate Prantsusmaa linnadega.

Sport[muuda | redigeeri lähteteksti]

Linna võrkpalliklubi RC Cannes'i naiskond on paljukordne Prantsusmaa meister. Ka meeste võrkpalliklubi AS Cannes on tulnud korduvalt Prantsusmaa meistriks.

Välislingid[muuda | redigeeri lähteteksti]