Mine sisu juurde

Sotsiaaltöö

Allikas: Vikipeedia
(Ümber suunatud leheküljelt Sotsiaaltöötaja)

Sotsiaaltöö on sotsiaalprobleemide ennetamiseks, vähendamiseks või kaotamiseks tehtav kutsetöö. Sotsiaaltöö ülimateks põhimõteteks on inimese olemusliku väärtuse ja inimväärikuse austamine, kahjustamisest hoidumine, erinevuste austamine ning inimõiguste ja sotsiaalse õigluse kaitsmine.[1]

2014. aastal Rahvusvahelise Sotsiaaltöötajate Föderatsiooni heaks kiidetud definitsiooni kohaselt on sotsiaaltöö "praktikapõhine elukutse ja akadeemiline distsipliin, mis edendab sotsiaalset muutust ja arengut, sotsiaalset sidusust, inimeste võimestamist ja vabastamist. Sotsiaaltöö keskseteks pritsiipideks on sotsiaalne õiglus, inimõigused, kollektiivne vastutus ja erinevuste respekteerimine. Tuginedes sotsiaaltöö teooriatele, sotsiaal- ja humanitaarteadustele ning pärimusteadmusele kaasab sotsiaaltöö inimesi ja struktuure, et lahendada elu väljakutseid ja suurendada heaolu."[2]

Sotsiaaltöötajatel on Eestis oma ajakiri Sotsiaaltöö, mida annavad välja Eesti Vabariigi Sotsiaalministeerium ja Tervise Arengu Instituut.

Sotsiaaltöö on tihedalt integreeritud eripedagoogika, meditsiini, sotsioloogia, psühholoogia, politoloogia ja avaliku haldusega.

Sotsiaaltöö valdkonnad

[muuda | muuda lähteteksti]

Sotsiaaltöö organisatsioonid

[muuda | muuda lähteteksti]
  1. "Sotsiaaltöö professiooni ülemaailmne definitsioon | Tervise Arengu Instituut". www.tai.ee. Vaadatud 23. novembril 2023.
  2. "International Federation of Social Workers. Global Definition of Social Work". Originaali arhiivikoopia seisuga 19. veebruar 2016. Vaadatud 18. veebruaril 2016.