Erinevus lehekülje "Lordi" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lisatud 36 baiti ,  5 aasta eest
P
resümee puudub
P
P
 
==="Get Heavy" (2002–2003)===
Pärast mitmeid nurjunud katsetusi saada plaadilepingut allkirjastas Lordi 2002. aastal lepingu BMG Finlandiga. Juulis avaldas bänd oma esimese singli, "[[Would You Love a Monsterman?]]", mis tõusis esikohale<ref name="mieoonlordi" /> ja millele tehti ka muusikavideo. Suvel läks bänd produtsendi TT Oksala's käe alla Finnvoxi stuudiosse, et salvestada esimene album,;<ref name="mieoonlordi" /> kuigi esmasalvestusega oli ka mõningaid probleeme.<ref name="mieoonlordi" />
 
Sügisel 2002 lahkus bändist isiklikel põhjustel basskitarrist Magnum, kelle mantlipärijaks sai [[Niko Hurme]] (Kalma). Kuigi Lordi debüütalbum oli Kalma liitumise ajaks juba salvestatud, on ta siiski paadiümbrise kujunduses ja tiitrites esindatud Magnumi asemel. Debüütalbum "[[Get Heavy]]" avaldati novembris ja selle kaanekujundus põhines kergelt Kissi albumil "Love Gun". Albumikaane algupärane visand oli aga inspireeritud Kissi albumist "Destroyer". Album sai 2003. aastal Emma auhinna parima kodumaise ''hard rock/metal''-stiilis albumina. "Get Heavyt" müüdi üle 67 000 eksemplari. See tõusis aastal 2003 Soomes plaatinaplaadiks ja mitmekordseks plaatinaplaadiks aastal 2006.<ref name="mieoonlordi" />
Lordi andis esimese kontserdi 8. detsembril 2002 Helsingis, Nosturi klubis.<ref name="mieoonlordi" /> Algselt plaaniti esineda küll Tavastia klubis, kuid kuna bänd kasutas pürotehnikat, oleks see Tavastia väikeste ruumide tõttu liiga ohtlik olnud. Nosturi klubis toimunud kontsert müüdi juba enne esinemist välja. Kontsert on täispikkuses ilmunud kogumikul "[[Scarchives Vol. 1]]".
 
2003 osales Lordi muusikaüritustel nii Soomes kui ka välisriikides, eelkõige Saksamaal, kus nad mängisid Wacken Road Show'lShowl. Saksamaa tuuri ajal oli Lordi ka [[Nightwish]]'<nowiki/>i soojendusesinejaks. Bänd sai haruldase võimaluse osaliseks, kuna Nightwish lubas Lordil kogu lava ära kasutada – tavaliselt saavad soojendusbändid kasutada enda tarbeks vaid pool lavast. Tuur kasvatas Saksamaal mõlema bändi populaarsust ning aitas neil sõlmida lepingu saksa plaadifirmaga Drakkar. Läbimurdeks võib pidada ka Soomes Raumanmeri festivalil esinemist 2003. aasta juunis, kus esineti pealaval. Kontsert võeti ka linti ja seda näidati samal aastal telekanalil YLE2.
 
2003. aastal valiti Lordi Soome ajakirja Soundi lugejate poolt aasta uutulnuka ja aasta laulu ("Would You Love a Monsterman?") tiitli vääriliseks. Soome Rahvusringhäälingu raadiokanali YleX Metalliliitto kuulajad hääletasid 2002. aasta Soome albumite seas "Get Heavy" 7. kohale.
Hiljem samal aastal avaldas Niko Hurme (Kalma) soovi lahkuda perekonna ja rahaliste probleemide tõttu. [[Tomi Putaansuu]], proovides veenda Kalmat jääma, soovitas, et ta võiks mängida nendega ainult suurematel tuuridel ja lepinguliselt kohustatud esinemistel. Kalma ei andnud siiski järele, kuna ta tahtis olla kas bändiga tervenisti seotud või siis üldse mitte. Sellegipoolest mängis Kalma bassi ka albumil "[[The Arockalypse]]", mis ilmus 2006. aasta märtsis. Kalma lahkus bändist vahetult enne seda, kui Lordist sai Eurovisiooni lauluvõistluse kandidaat.
 
Kalma asemele tuli bassist [[Samer el Nahhal]] (OX). Liikmete vahetumine tõi kaasa ka rohkem muutusi bändi kostüümides. "OX'-i" tegeleskuju nimeks kaaluti algul el Nahhali tõelisttegelikku eesnime: Samer. Kuna Samer on egiptusepärane nimi, jõudis Putaansuu järeldusele, et see kõlab naeruväärsena, umbes nagu see, kui egiptuse ''hard rock''-bänd laseks liikmel nimeks võtta soomepärase "Tapani". Nimi "OX" viitab härjale, seega sai el Nahhal'iNahhali lavakarakteriks mehe ja härja ristand. "Awa" kostüüm ja lavakarakter kujutasid aga tapetud aadlipreilit, kes oli surnust üles tõusnud.
 
2005. aasta lõpus avaldati uued Lordi kostüümid uue ilmuva albumi jaoks.
2007. aasta varasuvel osalesid Lordi liikmed Oulus õudusfilmi "[[Dark Floors]]" võtetel<ref>http://www.epl.ee/news/melu/oulus-algasid-lordi-filmi-votted.d?id=51088804 Oulus algasid Lordi filmi võtted</ref>, mis esilinastus 6. veebruaril 2008<ref>http://www.epl.ee/news/melu/lordi-filmi-esilinastus-loob-rekordeid.d?id=51188748 Lordi filmi esilinastus lööb rekordeid</ref>.
 
Juulis 2007 tuuritas Lordi Põhja-Ameerikas, esinedes [[Ozzfest]]'<nowiki/>i festivali pealaval.<ref>http://www.metalfromfinland.com/news/2007-03-23_15:24/lordi_confirmed_for_mainstage_of_ozzfest Lordi confirmed for mainstage of Ozzfest</ref>
 
Kui Ozzfesti turnee augusti lõpus läbi sai, pidas Lordi väikese pausi. Septembris teatati, et bänd läheb uuele tuurile [[Ameerika Ühendriigid|Ameerika Ühendriikidesse]] koos bändidega [[Type O Negative]] ja [[Twin Method]]. 12. oktoobril 2007 toimuski selle esimene kontsert New Havenis. Tuur lõppes 31. oktoobril 2007, kokku anti 16 kontserti. Viimasel kontserdil New Yorgis astus erikülalisena Lordi esinemise ajal lavale Jay Jay French Twisted Sisterist. Tuuri ajal leidis aset ka juhtum, kui bändi tuurimeeskonna liige, turvatöötaja ja mõned fännid langesid röövlite ohvriks.<ref>http://www.ohtuleht.ee/252357 Lordi liikmeid tabas USAs kuulirahe</ref> Pärast tuuri lõppu naases bänd Soome, et hakata salvestama teemalaulu filmile "Dark Floors".
Uus Lordi singel "Deadache" ilmus 10. detsembril 2008.
 
Euroopa tuur algas 29. jaanuaril 2009. 5. veebruaril 2009 toimus Lordi täispikast kontserdist Münchenis otseülekanne livedome.com kodulehel. Turnee "Deadache to Europe" tuur lõppes 29. märtsil GöteborisGöteborgis.
 
Kuna Drakkar oli lõpetanud Saksamaal Lordi plaatide levitamise ("Deadache'i" levitas GUN Records), tuli neil lepingujärgselt avaldad Lordi kogumik. "Zombilation – The Greatest Cuts" ilmus 20. veebruaril 2009.
 
Pärast Jaapani tuuri kevadel läks bänd puhkusele.
28. juunil 2010 suri 66-aastasena oma kodus USA-s Floridas Lordi mänedžer Bill Aucoin.
 
18. juulil 2010 lõpetas Lordi Tšehhis "Deadache'i"-tuuri turnee ja esines viimast korda vanades kostüümides. Lavale tuli kolmandat korda erikülalisena Udo Dirkschneider.
 
==="Babez for Breakfast" ja bändiliikmete vahetused (2010–2012)===
[[9. august]] [[2010]] ilmus Lordil iTunesis mäng "Lordi the Game", mis oli algselt saadaval iPod Touchi ja iPhone'i jaoks. 2011. aastal ilmus mäng ka iPad'ileiPadile. Eriti suur menu on mängul olnud Ameerika Ühendriikides, Inglismaal ja Jaapanis. iPadi versioonis on tehtud mitmeidmitu kasutajasõbralikkekasutajasõbralikku muudatusimuudatust. Näiteks kergendati mängimist ja üleminekut mängu ühelt tasemelt teisele. Enne albumi "Babez for Breakfast" ilmunud mängul oli kaasas ka kaks lugu albumilt – [[This Is Heavy Metal]] ja "I Am Bigger Than You". Mängus on kolm erinevat taset kuue eri paigaga ning mängija on mängus n-ö Mr. Lordi, liigutades tema kirvest. Lisaks innustab mängijat paremate tulemusteni Mr. Lordi originaalhääl. <ref name="voice.fi" />
 
Esimene singel "This is Heavy Metal", viiendalt stuudioalbumilt "[[Babez for Breakfast]]", anti välja 2010. aasta augustis, album ise ilmus septembris. [[Tomi Putaansuu|Putaansuu]] veetis nädal aega Los Angeleses koos [[Jeremy Rubolino]]'ga ja endise [[Kiss]]'i kitarristi [[Bruce Kulick|Bruce Kulicku]]'iga<nowiki/>ga kirjutades kaks uut lugu, "Cut Off My Head" ja "Call Off The Wedding". Lordi viienda albumi produtsent oli [[Michael Wagener]].
 
Lordi uut albumit sai kuulata juba 3. septembrist bändi MySpace'i kodulehelkeskkonnas. 12. septembril esines Lordi Tallink Baltic Princess laeval Radio Rock kruiisil esimest korda kontserdil uute kostüümidega. Plaadi esitluskontsert toimus 18. septembril klubis Nosturi Helsingis.
 
Sama aasta novembris mindi turneele "Europe for Breakfast"-tuurile. 8. novembril 2010 esines Lordi ka Tallinnas klubis [[Rock Café]].<ref>http://www.ohtuleht.ee/401254</ref>
 
4. oktoobril 2010 teatati, et trummar Kita on bändist lahkunud<ref>http://www.lordi.fi/2010/10/04/announcement-from-the-band-ilmoitus-bandilta-2/</ref>, ning 16. oktoobril postitas OX oma Twitteri kontole, et uus trummar on leitud<ref>https://twitter.com/MrOXOFFICIAL/status/27544676113</ref>. 26. oktoobril 2010 teatati Lordi kodulehel, et nende uueks trummariks sai [[Tonmi Lillman|Otus]],<ref>http://www.lordi.fi/2010/10/26/lordis-new-drummer-is-otus/</ref> kuid juba 15. veebruaril 2012 teatas bänd Otuse surmast.<ref>http://www.lordi.fi/2012/02/15/our-drummer-otus-mr-tonmi-lillman-has-passed-away/</ref>
5. mail 2012 andis Lordi Itaalias kontserdi koos asendustrummarigaasendustrummari Ironcross liikme Jimmy Hammeriga, nimetades teda lihtsalt Trummarikstrummariks.<ref>http://www.lordi.fi/2012/04/25/new-drummer-has-joined-the-ranks-of-lordi/</ref>
 
Bändist lahkus ka klahvpillimängija Awa. Teda sai viimast korda näha 11. augustil Simerock'ilSimerockil Rovaniemis, Soomes.<ref>[http://www.lordi.fi/2012/07/25/lordis-keyboardist-awa-will-leave-the-band/ Lordi’s keyboardist Awa will leave the band]</ref> Awa asendaja leiti sama aasta mais.
 
2012. aasta septembris avaldati Sony Music'uMusicu pooltkaudu kogumik-CD/DVD, [[Scarchives Vol. 1]]. CD peal on seniavaldamata album aastast 1997, "[[Bend Over And Pray The Lord]]". DVD peal on aga Lordi esimene kontsert Helsingis aastast 2002.
 
==="To Beast or Not to Beast" ja uus koosseis (2012–2014)===
2014. aasta juunis hakkas Lordi Soome Finnvoxi stuudios produtsent Mikko Karmila osalusel salvestama oma seitsmendat stuudioalbumit.
 
28. juunil avati Soomes [[Savonlinna|Savonlinnas]] esimene ametlik Lordi näitunäitus, "The Other side of Lordi", kus olid väljas Lordi endised kostüümid ja lavarekvisiidid, samutining mr. Lordi maalitud teosed. Näituse avapäeval oli kohal Amen ja mr. Lordi.
 
27. juunil esines bänd Tallinnas Tallinn Star Weekendil. Tegu oli bändi teise kontserdiga Eestis turnee "To Beast or Not to Beast" jooksul.
* "Midnight Mover" – ilmus live-esituses singlil "[[They Only Come Out at Night]]" (originaalesitaja [[Accept]])
* "He's Back (The Man Behind the Mask)" – esitatud kontsertidel (originaalesitaja [[Alice Cooper]])
* "The House" – laul, mille originaalesitaja on Soome ansambel [[Dingo (ansambel)|Dingo]]. Ilmus albumi "[[Deadache]]" Soome versioonil.
*"Almost Human" – pärit seni ilmumata albumilt "Bend Over and Pray the Lord", mis promona tuli välja 1999. aastal; see on Lordi ainus [[Kiss]]i kaver. Laul mängiti esmakordselt Radio Helsinkis ette 7. veebruaril 2011 saates "Rakkaudesta" saates, kus Mr. Lordi oli külas Lasse Kurkil.
 
===Muusikavideod===
121 065

muudatust

Navigeerimismenüü