Ants Lauteri nimeline auhind

Allikas: Vikipeedia

Ants Lauteri nimeline auhind on üks Eesti nimelistest teatriauhindadest. Vastavalt statuudile võib selle anda kuni 10 aastat teatritööd teinud noorele näitlejale või lavastajale, võttes arvesse tema erialast arengut.

Auhind asutati Eesti NSV Teatriühingu ettepanekul 19. veebruaril 1974 Eesti NSV Kultuuriministeeriumi juures tegutsenud Ants Lauteri mälestuse jäädvustamise komisjoni otsusega. Alates Eesti NSV Teatriühingu ümbernimetamisest 1987. aastal on auhinda välja andnud Eesti Teatriliit.

Üldiselt antakse igal aastal välja nii näitleja kui ka lavastaja auhind, kuid žürii võib otsustada ka ühe auhinna väljaandmisest loobuda. Viimastel aastatel on lavastaja auhinna välja andmata jätmisel kuulutatud välja kaks näitlejaauhinna laureaati.

Laureaadid[muuda | muuda lähteteksti]

1975

  • Raivo Trass – lavastaja auhind (lavastuste "Möödunud suvel Tšulimskis", "Nukitsamees" ja "Preili Julie" eest).
  • Jaan Tooming – näitleja auhind (Fajunini osa eest "Vallutusretkes")

1976

  • Kalju Komissarov – lavastaja auhind (lavastuste "Protsess", "Veri mullal" ja "Good-bye Baby" eest)
  • Näitleja auhind jäi välja andmata

1977

  • Jaan Tooming – lavastaja auhind (tulemusrikka loomingulise tegevuse eest viimastel aastatel, eriti eesti klassika ("Põrgupõhja uus Vanapagan", "Veli Joonatan", "Kauka jumal") ja ka "Polonees 1945" eest)
  • Kersti Kreismann – näitleja auhind (isikupärase tõsise ja süvenemisvõimelise töö eest (Kadri "Õhtusöök viiele", Tiina "Inimene ja Inimene", Irina "Kolm õde", Liisa "Päikese lapsed"))

1978 Kaarin Raid – lavastaja auhind "Pühamast püham", "Me otsime Vargamäed", "Külalised", "Puhu tuul"

Juhan Viiding – näitleja auhind Tuzenbach lavastuses "Kolmes õde", Poeet "Mängi pillimees", Yniold "Pelléas ja Mélisande"

1979 Ingo Normet – lavastaja auhind Arvestades tema 10 aastat kestnud tööd L. Koidula nim. Pärnu Draamateatri taseme tõstmisel ja tõhusat stuudiotööd noortega viimastel hooaegadel, samuti tulemusrikkaid lavastusi "Puutuvid", "Otto Almari nägemus", "Dr. Stockmann"

Näitleja auhind jäi välja andmata

1980 Merle Karusoo – lavastaja auhind Eelduste ja tulemusrikka pedagoogitöö eest, eriti esile tõstes lavastusi "Popi ja Huhuu", "Cinzano", "Makarenko koloonia".

Martin Veinmann – näitleja auhind Ära märkides tema tõsist ja eetilist töösse suhtumist ning senise arengu tähistena rolle: Poeg "Külalistes", I Kuningas "Neljakuningapäevas", Jaan "Tuulte pöörises"

1981 Lavastaja auhind jäi välja andmata

Urmas Kibuspuu – näitleja auhind Osade eest: Kuberner "Kuberneri surm", Tiit "Roosiaed", Harold "Harold ja Maude", Petuškov "Elav laip"

1982 Lavastaja auhind jäi välja andmata

Arvi Mägi – näitleja auhind Peeglimeister "Virumaa leib", Andrei "Ja katkeb hõbedane pael", Taavet "Taavet Soovere elu ja surm"

1983 Lavastaja auhind jäi välja andmata

Kaie Mihkelson – näitleja auhind Osatäitmised Eesti NSV Riiklikus Noorsooteatris: Beatrice "Neli aastaaega", Olja "Armas õpetaja", Mila Kljonõševa "Idatribüün".

1984 Lembit Peterson – lavastaja auhind Lavastuste eest "Godot'd oodates", "Neli aastaaega" – Noorsooteatris ning "Woyzeck", "Antigone" ja "Kõik aias" Ugalas.

Aleksander Eelmaa – näitleja auhind Osade eest: Vladimir "Godot'd oodates", Möbius "Füüsikutes", Ametnik "Lõunavaheajas"

1985 Priit Pedajas – lavastaja auhind Lavastuste eest: "Iiri muinasjutud" Ugalas; "Tõlkijad" Pärnu Draamateatris; "Priidu viiul" Nukuteatris

Jüri Krjukov – näitleja auhind Osade eest: Andrei "Ela ja mäleta", Mustafa operetis "Savoy ball" – Estonias

1986 Lavastaja auhind jäi välja andmata

Sulev Luik – näitleja auhind Osade eest: Ezra Mannon "Elektra saatus on lein", R. Valgre "Valge tee kutse", Estragon "Godot'd oodates", "Optimistlik tragöödia"

1987 Lavastaja auhind jäi välja andmata

Ain Lutsepp – näitleja auhind Osade eest: Kapten Keeny "Õlis", Tom "Norman Vallutajas", Noor Andres "Tões ja õiguses", Pozzo "Godot'd oodates"

Roman Baskin – näitleja auhind Osade eest: Cyrano "Cyrano de Bergeracis", Kobalava "Kolmest kuueni", Tarelkin "Toimikus"

1988 Lavastaja auhind jäi välja andmata

Madis Kalmet – näitleja auhind Osade eest "Liilias", Falck "Rakvere romansis", Margus "Libahundis" ja arvestades kogu näitlejaloomingut.

Andrus Vaarik – näitleja auhind Osade eest: Pürjermeister "Draakonis", Andrus "Ma olen 13-aastane", Peapiiskop "Püha Johann", Jean "Preili Julie" ja arvestades kogu näitleja loomingut.

1989 Lavastaja auhind jäi välja andmata

Anu Lamp – näitleja auhind Rollid: "Meie elulood", "Kui ruumid on täis" – Noorsooteatris; Antigone "Antigone", Salome "Salome" – Ugalas; Viktoria "Viktoria" – Endlas; Saša Glebova "Vana maja", Claire "Toatüdrukud", osalemine "Maarjamaas" – Noorsooteater.

Katrin Saukas – näitleja auhind Osade eest: Paabu "Puud olid,puud olid..." , "Olen 13-aastane", Lavinia "Elektra saatus on lein", Jeanne d'Arc "Püha Johanna", Teele "Kevade", Arsinoé "Misantroop" – Noorsooteatris; Hanne-Luise "Vihmausside elust" –Ugalas, Margit "Haigete laste vanemad" – Eesti Draamateatris, osalemine lavastustes "Aruanne", "Pirgu mälukillu laulud".

1990 Lavastaja auhind jäi välja andmata

Katrin Saukas – näitleja auhind Osade eest: Rosencrantz "Rosencrantz ja Guildenstern on surnud", Kustav "Vedel vorst", Jürka "Tühivaim", Dofään pärast Chales VII "Püha Johanna"

Jaan Rekkor – näitleja auhind Georg Rass "Minek", Toomas Haava "Soo", Portimo "Ulguv mölder", James Tyron "Saatuse heidikute kuu" – Endla teatris, arvestades ka varasemaid töid.

1991 Lavastaja auhind jäi välja andmata

Andres Lepik – näitleja auhind Osade eest: Näitleja "Põhjas", Noor mees "Pingpongimängija", Kuningas "Becket ehk Jumala au", Narr "Kuningas Lear" ja aktiivne osalemine Viljandi teatrielus

1992 Elmo Nüganen – lavastaja auhind ja ka näitleja auhind Lavastuste ja osatäitmiste eest "Singer–Vinger", "Armastus kolme Apelsini vastu" ja "Kajakas" – Ugala teatris

1993 Lavastaja auhind jäi välja andmata

Liina Tennosaar – näitleja auhind Osade eest: Epp "Epp Pillarpardi Punjaba potitehas", Josie "Saatuse heidikute kuu", Agnes "Lõikuspeo tantsud" – Endla teatris.

Katrin Nielsen – näitleja auhind Osade eest: Emily "Meie linnake", Sanelma "Ulguv mölder", Rose "Lõikuspeo tantsud" – Endla teatris

1994 Lavastaja auhind jäi välja andmata

Peeter Tammearu – näitleja auhind Osade eest: Nimiosa "Krahv Monte-Kristo", Mees "Valguse põik", Thomas Becket "Becket ehk Jumala au", Härrasmees "Fortunata kirjutab kirja", Ignacio "Lõõmav pimedus", Voldemar Ilves "Side" – Ugala teatris, Jerry "Loomaaialugu" – Noorsooteatris.

Rain Simmul – näitleja auhind Osade eest: Mephistopheles "Faust", Gabriel "Ainsal ööl", Scipio "Caligula", Almberg "Emajõe ööbik", Kiusaja "Mõrv katedraalis", Lord Goring "Ideaalne abikaasa", Don José (Mérimée) "Carmen" – Vanemuises.

1995 Lavastaja auhind jäi välja andmata

Anne Reemann – näitleja auhind Laia näitlejadiapasooni ja arengujõulise professionaalsuse eest järgmistes osades: Ala "Tango", Marie "Priius, kallis anne", Nora "Nukumaja", Ranevskaja "Kirsiaed", Nadia "Rocco ja tema vennad"

Andres Noormets – näitleja auhind Teatrialase tegevuse eest tervikuna, sealhulgas osatäitmiste eest: Andrei "Kolm õde", Trigorin "Kajakas", Trofimov "Kirsiaed", John "Suvi ja suits", Proctor "Salemi nõiad", osalemine lavastuses "Armastus kolme apelsini vastu".

1996 Lavastaja auhind jäi välja andmata

Epp Eespäev – näitleja auhind Osade eest: Maša "Kolm Õde"- Ugalas; May "Armuhullus", Molly "Öö-öö", Köögitüdruk "Valge abielu", Marlene "Petra von Kanti kibedad pisarad", Dora "Luik", Aldonza "Tobosso Dulciena" – Tallinna Linnateatris.

Marko Matvere – näitleja auhind Osa lavastuses "August Oja päevaraamat" – Pirgu Laulu-ja Näitemängu Selts; Yngve "Lollprints", Mercutio "Romeo ja Julia", Simone "Rocco ja tema vennad", Athos "Kolm musketäri" – Tallinna Linnateatris; Penno telelavastuses "Wikmani poisid"

1997 Jaanus Rohumaa – lavastaja auhind Lavastuste eest: "Rocco ja tema vennad", "Ainus ja igavene elu","Impro 2 –Nanseni pass" – Linnateatris; "Spoon River" – Ugalas.

Merle Jääger – näitleja auhind Osade eest: Gretchen "Faust", Salome "Salome", Mabel "Ideaalne abikaasa", Emily "Me sõidame Torontosse", Iza "Iwona, Burgundia Printsess", Laura "Pisuhänd", Püvve Jeeva "Susi" – Vanemuises.

1998 Hendrik Toompere jun. – lavastaja auhind Lavastuste eest: "Kolmas politseinik", "Maailmakõiksuse kiireim kell", "Atentaat", "Kunst" – Eesti Draamateatris; "Peeter ja Tõnu" – Von Krahli Teatris.

Liina Olmaru – näitleja auhind Osade eest: Hedvig "Metspart"; Janet "Ma olen siin varem olnud"; Iwona "Iwona, Burgundia Printsess"; Krõõt, Tiina "Taevane ja maine armastus"; Ophelia "Hamleti tragöödia", Viola "Kaheteistkümnes öö" – Vanemuises, Mileedi "Kolm musketäri" – Tallinna Linnateatris.

1999 Ain Prosa – lavastaja auhind Lavastuste eest: "Kogutud teosed" – Rakvere Teater, "Don Juan ehk Armastus geomeetria vastu" – Rakvere Teater, "Pereringmäng" – Eesti Draamateater, telelavastused: "Tuli sinu käes", "Ma armastasin sakslast" ja "Lihtne lugu lõpuga"

Piret Kalda – näitleja auhind Osade eest: Helene "Helene,Marion ja Felix", Honey "Kes kardab Virginia Woolfi", Tekla "Võlausaldajad", Constance "Kolm musketäri", Laura "Ristumine peateega", samuti osalemine lavastuses "Armastus kolme apelsini vastu" ning tõstes esile õnnestumisi kõrvalosades: Ämm pulmalauas "Impro I – Põhjakonn", Lucy "Kolmekrossiooper", Julia "Habras tasakaal".

2000 Lavastaja auhind jäi välja andmata

Maria Avdjuško – näitleja auhind Osade eest: Meg "Sünnipäevapidu", Marion "Helene, Marion ja Felix", Sherbet Gravel "Maailmakõiksuse kiireim kell", Õie ja Helena "Kured läinud, kurjad ilmad", Angie "Tipptüdrukud",Pärnu naine "Küüdipoisid"

Üllar Saaremäe – näitleja auhind Osade eest: Wurm "Salakavalus ja armastus", Jaša "Kirsiaed", Jose Merimée "Carmen", Don Juan "Don Juan ehk armastus geomeetria vastu", preester Welsh "Connemara. Üksildane Lääs", Macbeth "Macbeth", osaline "Kvartett neljale näitlejale" ja luulekava "Eluküsimus" ning avatud suhtumise ja sihikindluse eest Rakvere Teatri juhtimisel.

2001 Lavastaja auhind jäi välja andmata

Piret Rauk – näitleja auhind Osade eest: Maria "Helisev muusika", Varja "Kirsiaed", Alma "Suvi ja suits", Abigail "Salemi nõiad", Violet "La Traviata öö", nimiosa "Thèrèse Raquin", nimiosa "Maria Stuart", Tora Teje "Pildimeistrid", Elisabeth "Don Carlos" – kõik Ugala teatris ja Madleen "Elu ja armastus" – Endlas.

Indrek Sammul – näitleja auhind Osade eest: Romeo "Rome ja Julia", Rocco "Rocco ja tema vennad", D'Artagnan "Kolm musketäri", Theo ja Markus "Ainus ja igavene elu", Raskolnikov "Kuritöö ja karistus", Laertes "Hamlet", Pisibobby Bennett "Inishmaani igerik"

2002 Lavastaja auhind jäi välja andmata

Katariina Lauk – näitlejapreemia Tõstes esile järgmisi rolle: Julia "Romeo ja Julia", Bianca "Valge abielu", Nadia "Rocco ja tema vennad", Mileedi "Kolm musketäri", Erna "Ainus ja igavene elu", Thomasina "Arkaadia", Helen "Inishmaani igerik", Varja "Kirsiaed", Camille "Armastusega ei naljatata"

Andres Raag – näitlejapreemia Tõstes esile järgmisi rolle: Ciro "Rocco ja tema vennad", Valentine "Arkaadia”, Lenny "Kojutulek", Roland "Ristumine peateega",Carlos "Clavigo", Billy "Inishmaani igerik", Inglise kõrtsipidaja "Musketärid –kakskümmend aastat hiljem", Joachim "Võlumägi".

2003 Lavastaja auhind jäi välja andmata

Mait Malmsten – näitleja auhind 10 aastat väga head teatritööd, mille hulgast tõstetakse esile järgmisi rolle: Erland Jansson "Gertrud"; Söör Mordred "Merlin"; Johan Köler "Doktor Karelli raske öö"; Rodolpho "Vaade sillalt"; Louis Ironson "Inglid Ameerikas"; Arno, Ants "Kured läinud, kurjad ilmad"; Nicholas Nicleby "Nicholas Nicleby"; Sir Irons "Kuningas Richard III tragöödia"; Orin "Väike õuduste pood", Rene Gallimard "M. Butterfly", Don Juan "Don Juan ehk Sevilla pilkaja", Mart Tuisk "Kadunud poeg", Šmuel Šprol "Kummikauplejad", Padraic "Inishmoore'i leitnant".

Gert Raudsep – näitleja auhind 10 aastat väga head teatritööd, mille hulgast tõstetakse esile järgmisi rolle: Rolf "Helisev muusika", reverend Hale "Salemi nõiad", Ivan Bunin "Tšehhov Jaltas", Kirp "Antigone New Yorgis", Biff "Proovireisija surm", markii de Posa "Don Carlos", Todd Duncan "Lendsaurused", Umberto "Abielu itaalia moodi", Frank "See pärnapuulehtla", kapten Tomusk "Vabaduse rist", Kävlinge "Unistus Mallorcast", Jakobi "Rongid siin enam ei... "

2004 Lavastaja auhind jäi välja andmata

Hilje Murel – näitleja auhind Osatäitmised lavastustes: "Noad kanade sees", "Don Carlos", "Harold ja Maude", "Kärbes", "Teisel pool", "Kevade", "Shopping and Fucking", "Deemon ja ingel", "Minu pere ja muud loomad", "Dekameron", "Vagiina monoloogid".

Riho Kütsar – näitleja auhind Osatäitmised lavastustes: "Kuningas Lear", "Susi", "Omavahelisi jutuajamisi tädi Elliga", "Hamleti tragöödia", "Laulatus", "Potteri lõpp", "Kirsiaed", "Pühak", "Teisel pool", "Vend Antigone, ema Oidipus", "Kihnu Jõnn".

2005 Lavastaja auhind jäi välja andmata

Liina Vahtrik – näitleja auhind Osatäitmiste eest lavastustes: "Tavalised inimesed", "Connecting people", "Mõned teravad polaroidid", "Luikede järv", "Eesti ballaadid", "Ema" Von Krahli Teatris ja "Külmetava kunstniku portree" MTÜ R.A.A.A.Mis

Indrek Saar – teatrijuhile Noorele teatrijuhile sihikindla tegevuse eest ühe teatri elujõuliseks muutmisel ja kogu Eesti teatri huvide kaitsmisel. Ants Lauteri, mängiva teatrijuhi traditsiooni taaselustamise eest.

2006 Tiit Ojasoo lavastaja auhind Lavastustega: "Verevennad", "Roberto Zucco" – Vanemuises, "Inishmore'i leitnant", "Julia" – Eesti Draamateatris ning "Padjamees", "Seitse samuraid" – NO99s.

Taavi Eelmaa – näitleja auhind Osatäitmised lavastustes: "Woyzeck" ,"Inglid Ameerikas", "Nicolas Nickleby", "Täna õhta kell kuus viskame Lutsu", "M.Butterfly" – Eesti Draamateatris, "No more tears", "Lumi", "Eesti ballaadid", "Ainult võltsid jäävad ellu", "Ema", "Jänese aasta" Von Krahli Teatris, Leo Saalepi roll filmis "Tabamata ime".

2007 Ingomar Vihmar – lavastaja auhind "Hei, Luciani!", "Batman mootorsaega", "Küpressimägi", "Lendsaurused", "Novembri lõpp", "Shoping&Fucking" (Ugala), "Tavalised inimesed", "Mõned teravad polaroidid", "Taksojuhid" (Von Krahli Teater), "Tuletikke laenamas" (Vanemuine), "Adolf Rühka lühikene elu" (Eesti Draamateater).

Tiit Sukk – näitleja auhind Jakob ja Hanna Erik lavastuses "Mao tee kalju peal", Esav "Kui me Moondsundi Vasseliga kreeka pähkelid kauplesime, siis ükski ei tahtnud osta", Schürzinger "Kasimir ja Karoline", Casimir "Aristokraadid", Huhuu "Popi ja Huhuu", sulane Jaan "Rehepapp", Johanan Tsingerboi "Kummikauplejad", Davey "Inishmore'i leitnant", Capuletti jt. "Julia", Tõnisson "Kevade", Aleksander/Aragon "Syrrealistid" (Eesti Draamateater), Jass Tiiskäpp "Epp Pillarpardi Punjaba Potitehas" (Tartu Teatrilabor Saueaugu teatritalus), osatäitmised lavastuses "Põrgu värk" (Ühendus R.A.A.A.M).

2008 Lavastajaauhind jäi välja andmata.

Näitlejaauhind Külli Teetamm – Hilde „Naine merelt”, Sonja „Kuritöö ja karistus”, Thomasina „Arkaadia”, Ophelia „Hamlet”, Fenetška „Isad ja pojad”, Pozzo „Oodates Godot’d”, Dina „Nii see on (kui teile nii näib)” ja Nancy „Nõks” (Tallinna Linnateatris), osatäitmised telelavastuses „Koor minu kohvis” ja seriaalis „Õnne 13” (ETV) ja „Mina-lood” (Eesti Raadios).

Näitlejaauhind Tambet Tuisk – Tom Jones „Tom Jones”, Ferdinand „Salakavalus ja armastus”, Roberto Zucco ”Roberto Zucco”, Dionysos “Vend Antigone, ema Oidipus”, Romeo „Romeo ja Julia”(Vanemuine), osatäitmised lavastuses “Nafta”, Kikuchiyo „Seitse samuraid”, Stalker, Kirjanik ning Professor lavastuses „Stalker”, Katurian K.Katurian „Padjamees”, Mike „Hirvekütt”, eestlane Tambet „ ГЭП ehk Garjatšije estonskije parni”, Hirmus Ants „Kommunisti surm” (Teatris NO99).


2009 Lavastajaauhind jäi välja andmata.

Näitlejaauhind: Tiina Tauraite – rollide eest Von Krahli Teatri lavastustes ja projektides „Libahunt” (Perenaine,Vanaema), „Kodanikud”, „Variété! Frankenstein!”, „Tavalised inimesed” (Riitta Helenius), „Eesti mängud. Pulm”, „Inimesed saunalaval” (Neiuärnja), „Trankvillisaator”, „Trümm” (Printsess), „Connecting People” (Angela), „Graal!” (Morgana), „Pirates”, „What’s Up?”, „Mõned teravad polaroidid” (Nadia), „No More Tears”, „Hot”, „Variété”, „Luikede järv”, „Lumi”, „A Man in a Room, Gambling”, „Stiil ehk mis on maailma nimi”, „Võluflööt”, „Europiraadid”, „Erki ja Tiina”, „Kajakas” (Maša), „Vanemuise” lavastuses „Kirsiaed” (Anja) ning osatäitmiste eest filmides „Tabamata ime” ja „Sügisball”.

Näitlejaauhind: Margus Prangel – Misha Menšikoff, „Teekond kappi”, Prantsusmaa kuningas, Oswald, „Kuningas Lear”, isand Bridaine, „Armastusega ei naljatleta”, Brendan, „Inishmore`i leitnant”, Andrei „Kajakamägi”, Daud, „Polkovnik lendab õhku”, osatäitmised lavastuses „Julia”, Giulio, „Savonarola tuleriit”, Howard Wagner „Müügimehe surm”, osatäitmised lavastuses „Syrrealistid”, Ian „Kiirgav linn”, Kirillov, „Sortsid”, Seppälä, „Jõgi voolab läbi linna”, Ferran Augé, „Grönholmi meetod” Eesti Draamateatris, Friedebert Tuglas, „Põrgu wärk”(R.A.A.A.M), Peter, „Loomaaialugu”(„Pink”) VAT Teatris ning osatäitmised lavastuses „Ruja” (Vanemuine).

2010 Lavastajaauhind jäi välja andmata

Näitlejaauhind: Priit Võigemast – Burattino, "Burattino", Raoul, "Musketärid – kakskümmend aastat hiljem", Eero, "Seitse venda", Advokaat Kurg, "Tabamata ime", Smeraldina, Brighella, Ratsu, "Ronk", Melesk, "Karin. Indrek. Tõde ja õigus. 4.", Valja, "Ohvrit mängides", Meigas, "Wargamäe Wabariik", Näitleja, Arst, Munitsipaalpolitseinikuks pürgija, "Hecuba pärast" (Tallinna Linnateater); Carlos, "Lõõmav pimedus", Mees, Peremees, Põis, "Koturnijad", Jim Hawkins, "Aarete saar", Dönci, "Saateviga", Joe DiMaggio, "Marilyn", Georges Bizet, "Opéra comique" (Ugala); Rannap, "Ruja" (Vanemuine), Mees 2, "Peavahetus" (teater NO99), Rudy, "Bent" (teater Vanalinnastuudio), Danny Zuko, "Grease", (Eesti Riiklik Nukuteater), Sass, "Latern", (Nargen Opera) ning Henn Ahas, filmis "Nimed marmortahvlil"(Taska Production).

Näitlejaauhind: Mirtel Pohla – Julia, "Julia" (Eesti Draamateater), Milla, "Nipernaadi" (Emajõe Suveteater), Naine, "Stalker", reporter, Pügask "Totu Kuul", juhmardiin "Kuningas Ubu", Linda, "Hirvekütt", osatäitmised lavastustes "Nafta", "Kommunisti surm", "GEP", "Perikles", "Kuidas seletada pilte surnud jänesele", Evangeline, Jane, Emmeline, "Onu Tommi onnike", Kullake, "Kes kardab Virginia Woolfi" (Teater NO99).


2011

Lavastajaauhind jäi välja andmata

Näitlejaauhind: Kersti Heinloo – Margarita, “Meister ja Margarita”, Anja, “Kirsiaed”, Antigone, “Vend Antigone.Ema Oidipus”, Julia, “Romeo ja Julia”, Catherine Earnshaw, “Vihurimäe” (Vanemuine).

Margaret O`Donnell, “Kodukoht”, Kadi, “Sinul on meretäis hirmu”, Varja, “Kirsiaed”, Julia Andrejevna, Margareta, "Vassiljev ja Bubõr ta tegid siia..." (Eesti Draamateater)

Argo Aadli – Michael, "Et keegi mind valvaks", Serdjuk, "Tšapajev ja Pustota", Boob, "Boob teab", Indrek Paas "Tõde ja õigus. Teine osa", Charlie Cenlon, "Kivid sinu taskutes", Nick, "Kes kardab Virginia Woolfi?" (Tallinna Linnateater)

Juhan, "Kirjad emale" (Kuressaare Linnateater)

2012[muuda | muuda lähteteksti]

Lavastajaauhind jäi välja andmata

Näitlejaauhind: Hele Kõrve – Katerina Sergejevna Odintsova "Isad ja pojad", Anna Marmeladov "Tšapajev ja Pustota", Eugenie Loyer "Vincent" Karin "Karin. Indrek. Tõde ja õigus. 4.", Seta Tomasian "Koletis kuu peal", Amy Thomas "Amy seisukoht", osalemine lavastustes «Eesti teatri laulud» ja "Tallinna Linnateater laulab. Õnnelik õhtu" (Tallinna Linnateater). Lisaks osa Renita täitmise eest filmis "Mina olin siin" (OÜ Amrion)

Taavi Tõnisson osade eest Muhv lavastuses "Jälle need naksitrallid", Peremees lavastuses "Troll-Poiss", Papageno lavastuses "Võluflööt", Ben lavastuses "Romeo ja Julia", Kukk lavastuses "Väga lihtne lugu", Utešitelnõi lavastuses "Mängurid", Vares Abraksas lavastuses "Väike nõid", Andrew ja ahv Dave lavastuses "Ajuloputus" ja lavastus "Cosette". (Eesti Nuku- ja Noorsooteater).

2013[muuda | muuda lähteteksti]

Näitlejaauhind:

  • Kadri Lepp – Katariina Jee, „Toomas Nipernaadi“; Liisa Hohlakova, „Vend Aljoša“; Loviisa, „Niskamäe kired“; Doris Murekull, „Koturnijad ehk Kui nalja ei saa, siis meie ei mängi“; Tiina, „Libahunt“; Nora, „NORA/MAJA“; Kyllikki Laiho, „Runar & Kyllikki“; Nataša, „Põhjas“; Valérie Lebrun, „Grafiti“; Catherina Cavalieri, „Amadeus“; Irina, „Kolm õde“; Ly, „Väikesed vanamehed“; Gabriella, „Nii nagu taevas“; Kriitik, „Kollane nool“; Herta, „Piloot“; Naine, „Klapp“; Lissi, „Postmodernsed leibkonnad“; Gloria, Whitmore, „Grace ja Glorie“; Loreida, „Ukuaru“. (Ugala teater).
  • Alo Kõrve – Bartley McCormick, „Inishmaani igerik“; Petka, „Tšapajev ja Pustota“; Vincent van Gogh, „Vincent“; Tristan, „Genoom“; Tolen, „Nõks“; Indrek, „Wargamäe Wabariik“; rollide galerii lavastustes „Hecuba pärast“, „Keskööpäike“, „Jumala Narride Vennaskond“; Alan Conway, „Aeg ja perekond Conway“; Bentley Summerhays „Mesallianss“; Hamlet „Hamlet“. (Tallinna Linnateater).

2014[muuda | muuda lähteteksti]

Näitlejaauhind:

  • Indrek Ojari – Mark Styler, „Aju jaht“; Boka, „Pál-tänava poisid“; Konduktor, Mihhaila Petrovitš, Stepan Stepanovitš Tšubukov, Luka, „Maailmale nähtamatud pisarad“; Antoine, „Üsna maailma lõpus“; Näitleja, Isa vaim, Kultuurihuviline saatejuht, „Hecuba pärast“; Zakirov, Keegi juhatusest, „Ohvrit mängides“; Jake Quinn, „Kivid sinu taskutes“; Henri, „Boob teab“; Maria, „Tšapajev ja Pustota“ (Tallinna Linnateater); osatäitmine lavastuses „Vahepeatus” (MTÜ R.A.A.A.M)

Lavastajaauhind:

  • Mart Koldits – „Tšapajev ja Pustota“, „Metamorfoos“, „Loomade farm“, „Rätsep“, „Päike soojem, taevas sinisem”, „Ohvrit mängides”, „Pál-tänava poisid” (Tallinna Linnateater); „Pidu“ (Eesti Riiklik Nukuteater); „Hüppajad“ (Vanemuine); „Proffet” (suveprojekt koostöös Albu Vallaga); „Kummitus masinas” (Von Krahli Teatri ja Lavakunstikooli XXIV lennu koostöö); „Ihade osakond“ ja „Simulaakrum“ (Von Krahli Teatri ja Eesti Kunstiakadeemia stsenograafiatudengitega)

2015[muuda | muuda lähteteksti]

Näitlejaauhind:

Lavastajaauhind: