Uku Uusberg

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Uku Uusberg (keskel), 2008

Uku Uusberg (sündinud 7. detsembril 1984 Raplas) on eesti näitleja ja lavastaja.

Lõpetas Rapla Ühisgümnaasiumi 2003. aastal.

Lõpetas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli XXIII lennu koosseisus 2008. a. lavastajana. Samast aastast tegutses näitlejana Eesti Draamateatris, viimastel aastatel on ta tegutsenud Tartu Uues Teatris.

2012. aasta septembris võrdles kultuuriminister Rein Lang Teatritaskule antud intervjuus Ivar Põllu ja Uku Uusbergi tööd Tartu Uues Teatris kunagi Vanemuises töötanud Jaan Toominga ja Evald Hermakülaga: "/---/ Tartust hakkab tulema uus Toominga ja Hermaküla tandem. /---/ Ivar Põllu ja Uku Uusberg. Nad teevad oma käekirjaga asju, tulevad ühel ajal ja samas on väga erinevad. Põllu on igal juhul väga kõva tegija, suur boheemlane sealjuures ja institutsioonide vihkaja. Ja Uusberg jälle on täiesti kontrollimatu kunstnik, temale meeldib institutsioonis töötada. Teda kõik direktorid kardavad, sest ta jõuab kokku keeta tohutu hulga segadust. Aga tulemus on see-eest väga äge. Nad muudavad teatrit."[1]

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Ta on Urve Uusbergi ja Valter Uusbergi poeg ning Pärt Uusbergi ja Andero Uusbergi vend. Ta on abielus Tallinna Linnateatri näitlejanna Sandra Uusbergiga; neil sündis novembris 2014 poeg[2] ja aprillis 2016 tütar[3].

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]