Mine sisu juurde

VIII noorte laulu- ja tantsupidu

Allikas: Vikipeedia

VIII noorte laulu- ja tantsupidu toimus 20.–22. juunini 1997 Tallinnas.

Laulupidu[muuda | muuda lähteteksti]

Laulupeo ideekavandite konkursi võitsid Lydia Rahula, Aarne Saluveeri, Jaak Johansoni ja Mart Siimeri töö. Nemad kutsusid laulupeo kunstiliseks juhiks samuti ideekavandi esitanud Hirvo Surva, kes omakorda tõi ettevalmistusmeeskonda lavastaja Elmo Nüganeni.

Peol kõlasid tuntud eesti heliloojate teosed, aga ka näiteks Richard Rodgersi “Do-re-mi” muusikalist “Helisev muusika”. Laulupeo lõpuosas oli aga kavas Ludvig van Beethoveni 9. sümfooniast pärit “Ood rõõmule”, mis on Euroopa Liidu hümn. Menukalt läksid palad filmist "Viimne reliikvia" Eri Klasi juhatusel ning tantsijad esitasid kahe peo ühendusena trepitantsu "Kus on kodu? Mis on kodu?".

Tantsupidu[muuda | muuda lähteteksti]

Tantsupeo idee autor ja pealavastaja oli Mait Agu. Pidu kandis pealkirja “Mis on kodu? Kus on kodu?”. Pidu rääkis läbivalt kodu ja kodupaika tähtsusest inimese kujunemisel ja kasvamisel. Tantsuväljak oli kujundatud taluõueks, kus trallitasid koerad-kassid, keda kehastasid Agu õpilased, teiste seas ka pealavastaja poeg ja hilisem tantsupeo pealavastaja Märt Agu.

See tantsupidu jäi Mait Agule viimaseks kavandada ja ka lavastada (tantsujuht hukkus 1998. aasta septembris).