Grand Theft Auto: San Andreas

Allikas: Vikipeedia
(Ümber suunatud leheküljelt SA-MP)
Grand Theft Auto: San Andreas
Arendaja(d) Rockstar North
Mootor RenderWare
Platvorm(id) PlayStation 2
PC
Xbox
Android
iOS
Windows Phone
Mac OS X
Väljalaskeajad PS2
Flag of the United States.svg 26. oktoober 2004
Flag of Australia.svg 29. oktoober 2004
Flag of Europe.svg 29. oktoober 2004
Flag of Japan.svg 25. jaanuar 2007

PC
Flag of the United States.svg 7. juuni 2005
Flag of Australia.svg 10. juuni 2005
Flag of Europe.svg 10. juuni 2005
Xbox
Flag of the United States.svg 7. juuni 2005
Flag of Australia.svg 10. juuni 2005
Flag of Europe.svg 10. juuni 2005

Žanr Action
Süsteemi nõuded PS2

Xbox

  • Natuke vabamälu

PC

Meedia DVD
Sisendseaded PS2 ja Xbox

PC

"Grand Theft Auto: San Andreas" on videomäng, mille tootis Rockstar North ning väljastas Rockstar Games. See on kolmas 3D mäng Grand Theft Auto mänguseerias; kui kaasa arvata teised Grand Theft Auto mängud, on see seitsmes osa.

Sisu[muuda | muuda lähteteksti]

Sündmustik toimub üheksakümnendate (1992) alguses. Mängija kontrollib peategelast Carl J. Johnsonit, kes on kahekümnendates eluaastates mustanahaline. Ta saabub Los Santose linna pärast oma ema surma, leiab vastuolud oma perekonnas ja oma vanas gängis ning on sunnitud neid lahendama. Loo alguses peab CJ oma vennaga, Sweetiga, suhteid taastama hakkama. Ta aitab oma gängi, Grove St Families, taas jalule. Kuid kahjuks reedavad CJ ja Sweeti, Big Smoke ja Ryder kes on seotud vendade ema mõrvaga. Pärast pikka uurimist ja tegutsemist, saab CJ sellest teada ja tapab nii Ryderi kui ka Big Smokei. Mäng on üsna tõelähedane päris eluga. Mäng lõppeb isegi kuulsa Los Angelase mässuga mis 90. aastail toimus. Mäss toimus selle tõttu, et üks politseinik mõisteti kohtu pool õigeks korruptsiooni eest, nii ka mängus. Mängus on kolm linna: Los Santos (Los Angeles), San Fierro (San Francisco) ning Las Venturas (Las Vegas). Kõik kokku on San Andreas (California).

Sõidukid[muuda | muuda lähteteksti]

Mängus on kokku 200 erinevat sõidukit. Uute sõidukitena on jalgratas, kombain, tänavapuhastus sõiduk, hõljuk, haagiselamu ja palju muud. Kui eelmistes versioonides olid ainult üksikud lennumasinad ja neile oli raske ligi pääseda, siis selles versioonis on kokku 11 lennukit ja 9 helikopterit.

Modifikatsioonid[muuda | muuda lähteteksti]

Mitmikmäng[muuda | muuda lähteteksti]

Next.svg Pikemalt artiklis Multi Theft Auto.

Ametliku mitmikmängu puudumise tõttu on fännid selle võimaldamiseks loonud modifikatsioonid "Multi Theft Auto" (MTA) ja "San Andreas Multiplayer" (SA-MP).

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]