Grand Theft Auto: The Ballad of Gay Tony

Allikas: Vikipeedia
Grand Theft Auto: The Ballad of Gay Tony
Arendaja Rockstar North
Rockstar Toronto (PC)
Levitaja Rockstar Games
Mootor RAGE
Euphoria (Motion Mootor)
Platvorm PlayStation 3, Xbox 360, PC
Väljalaskeajad

PlayStation 3 ja PC 13 aprill 2010,

Xbox 360 29 Oktoober 2009
Žanr Sandbox, third-person shooter, action-adventure
Meedia Blu-ray Disc, DVD
Sisendseaded mängupult; klaviatuur, hiir

"Grand Theft Auto: The Ballad of Gay Tony" on videomängu "Grand Theft Auto IV" kahest osast teine väljalase platvormidele Xbox 360, PlayStation 3 ja PC. Mängu töötas välja Rockstar North. See avaldati 29. oktoobril 2009 Xbox 360 jaoks ning 13. aprillil 2010 PlayStation 3 ja Microsoft Windowsi platvormi jaoks. Tegemist on neljanda "Grand Theft Auto" saaga lisapaketiga, mis on ühtlasi neljateistkümnes väljalase.

"The Ballad of Gay Tony" jälgib uue peategelase saavutusi. Luis Fernando Lopez on värske dominikaani narkoäri liige ja ühtlasi Anthony "Gay Tony" Prince'i ihukaitsja. Viimane on Liberty City suurimate ööklubide omanik. Rockstar Games väidab, et see mänguosa toob Liberty City ellu relvade, hiilguse ja kuritegevuse üledoosi. Mängija elu teevad keerulisemaks ka konkureerivad sõbrad ja perekonnaliikmed. Maailmas, kus igaühel on oma hind, saadab teda inimeste usaldamises ebakindlus.

Ühele plaadile kokku pandud lisad kannavad pealkirja "Grand Theft Auto: Episodes From Liberty City", mis ei vaja originaalvideomängu "Grand Theft Auto IV" olemasolu. Kuna plaat anti välja teise osa ilmumise aegu, siis sisaldab see mõlemat: nii osa "Grand Theft Auto IV: The Lost and Damned" kui ka osa "The Ballad of Gay Tony".

Mängitavus[muuda | muuda lähteteksti]

"The Ballad of Gay Tony" võimaldab uuesti mängida varem läbitud missioone, sisaldades ligilähedast punktisüsteemi, nagu see on kasutusel olnud videomängu "Hitman" saagas või videomängus "Manhunt". Ka GTA seeriates on seda varem kasutatud, nimelt videomängus "Grand Theft Auto: Chinatown Wars". Lisa on ka saanud mängu varustus, uued relvad on näiteks FN P90, M249 SAW automaatrelv, Atchisson Assault Shotgun, AMC Automagi püstol, samuti ka sticky bombs. Autodest on mängu lisatud kiireid sportautosid ja sedaane. Proovida saab uusi õhusõidukeid, näiteks väikest ründehelikopterit Buzzard, suure kandevõimega helikopterit Skylift ja süstikhelikopterit Swift. Lisaks on tagasi videomängust "Grand Theft Auto: San Andreas" tuntuks saanud langevari, võimaldades mängijatel osaleda langevarjuhüpetes. Kaardil saab kõrgust mõõta altimeetriga. Mäng tutvustab ka uuendatud sõidukaugust. Mängijad saavad külastada kahte Tony ööklubi ning osaleda sealsetes joomise ja tantsimise minimängudes, samuti olla klubi turvatöötaja. Kaasa saab lüüa kaklusturniiridel. Aga kes sellistes asjades ise osaleda ei soovi, saab võitjat ennustades teha panuseid, jäädes ise vaatleja rolli.

Interneti-põhises mitmikmänguosas on uuendatud vabamängu tüüpi, tapmismatši, meeskonnapõhist tapmismatši ja võidusõitu ning lisatud langevarjuhüpped.