Grand Theft Auto (videomäng)

Allikas: Vikipeedia
Grand Theft Auto (videomäng)
Arendaja DMA Design, Tarantula Studios
Väljaandja ASC Games, Take-Two Interactive Software
Platvorm PC, PlayStation, GBC
Väljalaskeajad 1997: PC ja PlayStation
1999: Game Boy Color
Žanr Märulimäng
Mänguviis Üksik- ja mitmikmäng
Hinnang BBFC: 18
ESRB: Mature (M)
ESRB: Teen (T) (Game Boy Color versioon)
Meedia CD-ROM, mängukassett

"Grand Theft Auto" (GTA) on DMA Designi (praegu Rockstar North) välja töötatud ja ASC Gamesi välja antud avatud maailmaga arvutimäng. See on "Grand Theft Auto" sarja esimene mäng, sarjas on seni olnud kaheksa iseseisvat mängu ja kaks lisapakki originaalile. Mängu nimi oli algselt "Race'n'Chase" [1].

Sünopsis[muuda | muuda lähteteksti]

"Grand Theft Auto" tegevus toimub 1997. aastal vaheldumisi kolmes tegevuspaigas: New Yorgi järgi loodud Liberty Citys, Miamil põhinevas Vice Citys ja algselt San Franciscol põhinevas San Andreas. Kõigis kolmes linnas vohab kuritegevus, vägivald ja korruptsioon.

Kuigi "Grand Theft Auto: London 1961", "Grand Theft Auto: London 1961" ja "Grand Theft Auto 2" kasutasid teisi tegevuspaiku, on eelmainitud kolm linna jäänud "Grand Theft Auto" seeria mängude peamisteks tegevuspaikadeks. Liberty City oli peamine (ja ainuke) tegevuspaik mängudes "Grand Theft Auto III", "Grand Theft Auto Advance", "Grand Theft Auto: Liberty City Stories" ja "Grand Theft Auto IV", Vice City mängudes "Grand Theft Auto: Vice City" ja "Grand Theft Auto: Vice City Stories", ning San Andreas, mis kujundati ringi Californial ja Nevadal põhinevaks osariigiks, mängudes "Grand Theft Auto: San Andreas" ja "Grand Theft Auto V".

Arendus[muuda | muuda lähteteksti]

"Grand Theft Auto" arendus algas 4. aprillil 1995, arendajateks oli Briti videomängustuudio DMA Design.

Mängu algne pealkiri oli "Race'n'Chase".[2] Algse plaani järgi pidi mäng ilmuma MS-DOS-ile, Windows 95-le, PlayStationile, Sega Saturnile ja Nintendo 64-le, kuid hiljem plaanid Sega Saturni ja Nintendo 64 versioonideks tühistati.

Mängu arendus möödus problemaatiliselt, arendustiim ei suutnud kinni pidada paljudest arendustähtaegadest, ilmnes mitmesuguseid tehnilisi probleeme jm.[3]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Wallis, Alistair (21.12.2006). Playing Catch Up: GTA/Lemmings' Dave Jones. Kasutatud 15.08.07.
  2. Ransom-Wiley, James (22. märts 2011). "Race'n'Chase: Original GTA design docs posted". Engadget. AOL. Originaali arhiivikoopia seisuga 27. märts 2016. Vaadatud 8. juuli 2015.
  3. The Guardian (16. september 2013). "The making of Grand Theft Auto: 'Like nailing jelly to kittens'". YouTube. Vaadatud 26. september 2013.{{cite web}}: CS1 hooldus: url-olek (link)

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]