Paldiski maantee

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Disambig gray.svg  See artikkel räägib Tallinna tänavast, Keila tänava kohta vaata artiklit Paldiski maantee (Keila), maantee kohta vaata Tallinna-Paldiski maantee.

Paldiski maantee Haaberstis

Paldiski maantee on tänav Tallinnas ja Harju maakonnas.

Tänav on ajaloos kandnud mitut nime, peamiselt Paldiski nimemuutuste tõttu.

Tänav algab Toompuiesteelt (teisele poole suundub samas sihis Falgi tee) ja on kuni Tehnika tänavani ühesuunaline.

Algusosas on Paldiski maantee Põhja-Tallinna ja Kesklinna linnaosa piiriks, siis Põhja-Tallinna ja Kristiine linnaosa piiriks, siis Põhja-Tallinna ja Haabersti linnaosa piiriks ning tänava lõpuosa asub Haabersti linnaosas.

Paldiski maantee ristub paremalt Suve tänavaga, vasakult Kevade, Koidu, Eha, Ao ja Loode tänavaga, vahetult enne raudteeviadukti Tehnika tänavaga, pärast viadukti paremalt Ristiku, vasakult Tulbi tänavaga ja paremalt Telliskivi tänavaga, ületab Tulika, Sõle ja Madara ristmiku, ristub vasakult Mooni, Lille, Maasika ja Mineraali tänavaga, ristub lõppeva Endla tänava ja ristmikult algavate Mustamäe tee ja Merimetsa teega, ristub vasakult Pirni, Põldmarja ja Humala tänavaga, paremalt Merelahe tee ja Lahepea tänavaga, vasakult Mustjõe, Nurkliku, Ojaveere, Piibelehe ja Looga tänavaga, paremalt Välgu tänavaga, vasakult Tuuleveski tänavaga, paremalt Vesiravila tänava, paremalt Vabaõhumuuseumi, Mõisapõllu teega ja ületab Rocca al Mare ringristmiku ehk Haabersti ringi. Haabersti asumis, Õismäel ristub Paldiski maantee paremalt Sõudebaasi teega, vasakult Õismäe ja Järveotsa teega, paremalt Järvekalda teega, vasakult Astangu tänavaga, paremalt Karjääri tee ja vasakult Moonalao teega, paremalt Paemurru teega.

Paldiski maantee ääres asus kuni 27. juunini 2017 Haabersti hõberemmelgas.

Hoonestus ja ehitised[muuda | muuda lähteteksti]

Galerii[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Park Inn by Radisson Meriton Hotell Tallinn
  2. Paldiski maantee kultuurimälestiste riiklikus registris, 8189 Paldiski maantee raudteeviadukt, 1926. a.
  3. Paldiski maantee kultuurimälestiste riiklikus registris, 8510 Seewaldi vaimuhaigla ravikorpus Paldiski mnt. 52/4, 1909. a.