AS Eesti Meedia

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

AS Eesti Meedia on aastal 1991 asutatud Baltikumi suurim meediakontsern, mille tegevus hõlmab trüki- ja internetimeedia sisutootmist, televisiooni ja raadio tootmist, kuulutusteportaale ja trükiteenuse pakkumist.

logo

Eesti Meedia tegutseb kolmes riigis ja kolmeteistkümnes linnas: Tallinnas, Tartus, Pärnus, Viljandis, Rakveres, Paides, Valgas, Riias, Vilniuses, Kaunases, Klaipėdas, Šiauliais ja Panevėžysis.

Eesti Meedia omanik on Margus Linnamäele kuuluv ettevõte UP Invest.[1]

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

1857. aastal hakkas Johann Voldemar Jannseni juhatusel ilmuma nädalaleht Perno Postimees, mida ajaleht Postimees loeb oma ilmumise alguseks.

1886. aastal kolis ajaleht Perno Postimees Tartusse ja hakkas ilmuma nime all Postimees.

1991. aastal asutati ettevõte AS Postimees.

Aastal 1998 nimetatakse AS Postimees ümber nime alla AS Eesti Meedia[2] ja asutati uus AS Postimees, mis tegeles ainult Postimehe väljaandmisega. Eesti Meediast kujunes kontserni emaettevõte.

1998–2013 oli AS-1 Eesti Meedia omanikuks Põhjamaade meediakontsern Schibsted ASA.

2013. aastal ostsid AS-i Eesti Meedia juhtkond ja Margus Linnamäe ettevõtte kõik aktsiad Schibstedi käest välja.

2015. aastal müüs Eesti Meedia juhtkond oma osaluse Eesti Meedias Margus Linnamäele kuuluvale ettevõttele UP Invest.

2017. aasta aprillis ühendas AS Eesti Meedia endaga rea tütarfirmasid: AS Kanal 2, AS Postimees Grupp, OÜ Raadio Elmar, AS Trio LSL, BNS Group OÜ, BNS Akadeemia OÜ ja IT-ettevõtte White Wizard OÜ. Iseseisva tütarfirmana jätkas kuulutusteportaale haldav Allepal OÜ. Konsolideerumise käigus võttis Eesti Meedia üle kõik liidetud tütarfirmade õigused ja kohustused.[3]

Ettevõtted ja brändid[muuda | muuda lähteteksti]

Eesti Meedia kontserni kuuluvad Eesti vanim ajaleht Postimees, selle uudisteportaalid ning maakonnalehed Tartu Postimees, Pärnu Postimees, Sakala, Virumaa Teataja, Järva Teataja ja Valgamaalane, nädalakirjad 60+ ja Maa Elu, telekanalid Kanal 2, Kanal 11, Kanal 12 ja MyHits, raadiojaamad Kuku, Elmar, MyHits, Narodnoje ja DFM, uudisteagentuur BNS, trükikoda Kroonpress, kirjastus Post Factum, tütarfirma Allepal OÜ alla kuuluvad kuulutusteportaalid soov.ee, osta.ee, kv.ee ja metsaoksjon.ee. Samuti on osalus ASis Express Post ning Scanpix.[4]

Eesti Meedia omab juhtivaid meediaettevõtteid ka Lätis ja Leedus: Lätis uudisteportaali TVNet ning uudisteagentuuri LETA, Leedus uudisteportaali 15min ning Digineti ja Pliusi alla koondunud kuulutusteportaale.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]