2001. aasta põhja suusaalade maailmameistrivõistlused

Allikas: Vikipeedia
Lahti hüppemäed 2001. aasta MM-il

Suusaalade 2001. aasta maailmameistrivõistlusedolid 43. suusaalade maailmameistrivõistlused, mis toimusid toimusid 15.25. veebruarini Soomes Lahtis.

Esimest korda olid MM-i programmis sprindidistantsid ning uutmoodi tagaajamisvõistlus suusavahetusega, kus mõlemad distantsid (esimene pool oli klassikalises stiilis ja teine osa vabastiilis ehk uisustiil) olid kavas samal päeval.

Võistlused läksid omamoodi ajalukku sellega, et korraldajamaa Soome suusakoondise mitmed suusatajad jäi vahele dopingu ja eriti verevedeldusravimi Hemohesi kasutamisega.

Naiste 30 km distants jäeti ära kõva külma tõttu.

Tulemused[muuda | redigeeri lähteteksti]

Cross country skiing pictogram.svg Murdmaasuusatamine mehed[muuda | redigeeri lähteteksti]

1 km sprint vabastiilis[muuda | redigeeri lähteteksti]

Koht Sportlane Riik Tulemus
Kuld Tor Arne Hetland Norra Norra
Hõbe Cristian Zorzi Itaalia Itaalia
Pronks Haavard Solbakken Norra Norra
4. Ari Palolahti Soome Soome
5. Anders Högberg Rootsi Rootsi
6. Peter Schlickenrieder Saksamaa Saksamaa
7. Silvio Fauner Itaalia Itaalia
8. René Sommerfeldt Saksamaa Saksamaa
.
25. Pavo Raudsepp Eesti Eesti


Kuupäev: 21. veebruar
Osavõtjaid:
Ametlikud tulemused

15 km klassikat[muuda | redigeeri lähteteksti]

Koht Sportlane Riik Tulemus
Kuld Per Elofsson Rootsi Rootsi 39.26,0
Hõbe Mathias Fredriksson Rootsi Rootsi 39.42,5
Pronks Odd-Bjørn Hjelmeset Norra Norra 39.49,3
4. Harri Kirvesniemi Soome Soome 40.06,3
5. Andrus Veerpalu Eesti Eesti 40.06,5
6. Frode Estil Norra Norra 40.21,1
7. Anders Aukland Norra Norra 40.25,5
8. Johann Mühlegg Hispaania Hispaania 40.26,1
.
10. Jaak Mae Eesti Eesti 40.41,0


Kuupäev: 15. veebruar
Osavõtjaid:
Ametlikud tulemused

20 km tagaajamisvõistlus (10 km kl. + 10 km vaba)[muuda | redigeeri lähteteksti]

Koht Sportlane Riik Tulemus
Kuld Per Elofsson Rootsi Rootsi 47.15,5
Hõbe Johann Mühlegg Hispaania Hispaania 47.42,0
Pronks Vitali Denissov Venemaa Venemaa 47.49,5
4. Mathias Fredriksson Rootsi Rootsi 47.56,3
5. Thomas Alsgaard Norra Norra 47.59,0
6. Markus Hasler Liechtenstein Liechtenstein 47.59,5
7. Tor Arne Hetland Norra Norra 48.00,7
8. Fulvio Valbusa Itaalia Itaalia 48.01,4
.
12. Jaak Mae Eesti Eesti 48.06,1


Kuupäev: 17. veebruar
Osavõtjaid:
Ametlikud tulemused
Soomlane Jari Isometsä sai algselt teise koha, kuid tema tulemus tühistati dopingu kasutamise pärast.

30 km klassikat[muuda | redigeeri lähteteksti]

Koht Sportlane Riik Tulemus
Kuld Andrus Veerpalu Eesti Eesti 1:14.17,9
Hõbe Frode Estil Norra Norra 1:14.18,1
Pronks Mihhail Ivanov Venemaa Venemaa 1:14.49,1
4. Erling Jevne Norra Norra 1:14.57,2
5. Odd-Bjørn Hjelmeset Norra Norra 1:15.15,7
6. Mathias Fredriksson Rootsi Rootsi 1:15.21,5
7. Fabio Maj Itaalia Itaalia 1:15.21,6
8. Harri Kirvesniemi Soome Soome 1:15.24,5
.
25. Meelis Aasmäe Eesti Eesti 1:18.17,5
27. Jaak Mae Eesti Eesti 1:18.20,0


Kuupäev: 19. veebruar
Osavõtjaid:
Ametlikud tulemused

50 km vabastiilis[muuda | redigeeri lähteteksti]

Koht Sportlane Riik Tulemus
Kuld Johann Mühlegg Hispaania Hispaania 2:05.27,2
Hõbe René Sommerfeldt Saksamaa Saksamaa 2:07.23,4
Pronks Sergei Krjanin Venemaa Venemaa 2:07.28,4
4. Andrei Nutrihhin Venemaa Venemaa 2:08.30,3
5. Christian Hoffmann Austria Austria 2:08.50,5
6. Per Elofsson Rootsi Rootsi 2:08.51,9
7. Vladimir Vilissov Venemaa Venemaa 2:09.26,9
8. Pietro Piller Cottrer Itaalia Itaalia 2:09.52,0
.
26. Meelis Aasmäe Eesti Eesti 2:14.45,6


Kuupäev: 25. veebruar
Osavõtjaid:
Ametlikud tulemused

4x10 km teatesõit[muuda | redigeeri lähteteksti]

Koht Riik Sportlased Tulemus Kaotus
Võitjale
Kuld 1. Norra Norra Frode Estil
Odd-Bjørn Hjelmeset
Thomas Alsgaard
Tor Arne Hetland
1:36.42,0
Hõbe Rootsi Rootsi Urban Lindgren
Mathias Fredriksson
Magnus Ingesson,
Per Elofsson
1:37.24,7 + 42,7
Pronks 3. Saksamaa Saksamaa Jens Filbrich
Andreas Schlütter
Ron Spanuth
René Sommerfeldt
1:37.30,0 + 48,0
4. Venemaa Venemaa Vitali Denisov
Mihhail Ivanov
Nikolai Bolštšakov
Vladimir Vilisov
1:38.02,2 + 1.20,2
5. Austria Austria Gerhard Urain
Mihail Botvinov
Achim Walcher
Christian Hoffmann
1:38.15,8 + 1.33,8
6. Itaalia Itaalia Fulvio Valbusa
Fabio Maj
Pietro Piller Cottrer
Cristian Zorzi
1:38.50,6 + 2.02,6
7. Eesti Eesti Andrus Veerpalu
Jaak Mae
Meelis Aasmäe
Indrek Tobreluts
1:40.17,5 + 3.35,1
8. Šveits Šveits Reto Burgermeister
Patrick Mächler
Gion-Andrea Bundi
Patrick Rölli
1:40.45,7 + 4.03,7


Kuupäev: 22. veebruar
Osavõtjaid:
Ametlikud tulemused
Algselt esimesena lõpetanud Soome koondise tulemus tühistati, kuna Janne Immoneni dopingu proov oli positiivne..

Cross country skiing pictogram.svg Murdmaasuusatamine naised[muuda | redigeeri lähteteksti]

1 km sprint vabastiilis[muuda | redigeeri lähteteksti]

Koht Sportlane Riik Tulemus
Kuld Pirjo Manninen Soome Soome
Hõbe Kati Sundqvist Soome Soome
Pronks Julija Tšepalova Venemaa Venemaa
4. Sabina Valbusa Itaalia Itaalia
5. Nina Gavriljuk Venemaa Venemaa
6. Jelena Buruhhina Venemaa Venemaa
7. Anita Moen Norra Norra
8. Elina Pietämäki Soome Soome
.
19. Kristina Šmigun Eesti Eesti

10 km klassikalises stiilis[muuda | redigeeri lähteteksti]

Koht Sportlane Riik Tulemus Kaotus
võitjale
Kuld Bente Skari Norra Norra 26.55,5
Hõbe Olga Danilova Venemaa Venemaa 27.08,4 + 12,9
Pronks Larissa Lazutina Venemaa Venemaa 27.27,0 + 31,5
4. Stefania Belmondo Itaalia Itaalia 27.40,5 + 45,0
5. Virpi Kuitunen Soome Soome 27.43,4 + 47,9
6. Hilde Gjermundshaug-Pedersen Norra Norra 27.56,3 + 1.00,8
7. Kaisa Varis Soome Soome 28.03,1 + 1.07,6
8. Svetlana Nageikina Venemaa Venemaa 28.22,5 + 1.27,0
.
12. Kristina Šmigun Eesti Eesti 28.35,4 + 1.39,9


Kuupäev: 20. veebruar
Osavõtjaid:
Ametlikud tulemused

10 km tagaajamisvõistlus (5 km kl. + 5 km vaba)[muuda | redigeeri lähteteksti]

Koht Sportlane Riik Tulemus Kaotus
võitjale
Kuld Virpi Kuitunen Soome Soome 28.06,1
Hõbe Larissa Lazutina Venemaa Venemaa 28.08,9 + 2,8
Pronks Olga Danilova Venemaa Venemaa 28.09,3 + 3,2
4. Stefania Belmondo Itaalia Itaalia 28.23,3 + 17,8
5. Bente Skari Norra Norra 28.24,3 + 18,8
6. Kaisa Varis Soome Soome 28.26,2 + 20,1
7. Julija Tšepalova Venemaa Venemaa 28.39,6 + 33,5
8. Nina Gavriljuk Venemaa Venemaa 28.42,8 + 36,7
.
44. Piret Niglas Eesti Eesti 31.16,4 + 3.10,3


Kuupäev: 18. veebruar
Osavõtjaid:
Ametlikud tulemused
Katrin Šmigun sõitis ainult 5 km klassikat ja sai 50. koha.

15 km klassikalises stiilis[muuda | redigeeri lähteteksti]

Koht Sportlane Riik Tulemus Kaotus
võitjale
Kuld Bente Skari Norra Norra 43.54,8
Hõbe Olga Danilova Venemaa Venemaa 44.02,5 + 7,7
Pronks Kaisa Varis Soome Soome 44.57,5 + 1.02,7
4. Hilde Gjermundshaug-Pedersen Norra Norra 45.20,4 + 1.25,6
5. Virpi Kuitunen Soome Soome 45.25,7 + 1.30,9
6. Milla Jauho Soome Soome 45.39,1 + 1.44,3
7. Larissa Lazutina Venemaa Venemaa 45.51,7 + 1.56,9
8. Stefania Belmondo Itaalia Itaalia 46.08,4 + 2.13,6
.
39. Katrin Šmigun Eesti Eesti 49.14,0 5.19,2
41. Kristina Šmigun Eesti Eesti 49.21,8 + 5.27,0
53. Piret Niglas Eesti Eesti 51.19,7 + 7.24,9


Kuupäev: 15. veebruar
Osavõtjaid:
Ametlikud tulemused

4x5 km teatesõit[muuda | redigeeri lähteteksti]

Koht Riik Sportlased Tulemus Kaotus
võitjale
Kuld 1. Venemaa Venemaa Olga Danilova
Larissa Lazutina
Julija Tšepalova
Nina Gavriljuk
53.01,6
Hõbe 2. Norra Norra Anita Moen
Bente Skari
Elin Nilsen
Hilde Gjermundshaug-Pedersen
54.01,9 + 1.00,3
Pronks Itaalia Itaalia Gabriella Paruzzi
Sabina Valbusa
Cristina Paluselli
Stefania Belmondo
54.23,3 + 1.21,7
4. Saksamaa Saksamaa Viola Bauer
Manuela Henkel
Claudia Künzel
Evi Sachenbacher
55.44,5 + 2.42,9
5. Rootsi Rootsi Carin Holmberg
Elin Ek
Mariana Handler
Jenny Olsson
55.47,0 + 2.45,4
6. Kanada Kanada Beckie Scott
Milane Thériault
Jaime Fortier
Sara Renner
55.47,4 + 2.45,8
7. Šveits Šveits Andrea Huber
Laurence Rochat
Natascia Leonardi-Cortesi
Seraina Mischol
56.18,5 + 3.16,9
8. Tšehhi Tšehhi 56.18,6 + 3.17,0


Kuupäev: 23. veebruar
Osavõtjaid:
Ametlikud tulemused
Algselt teiseks tulnud Soome võistkonna tulemus tühistati Virpi Kuituneni ja Milla Jauho positiivse dopinguproovi tulemuse pärast.

Nordic combined pictogram.svg Kahevõistlus[muuda | redigeeri lähteteksti]

Sprint (K-116+7.5 km)[muuda | redigeeri lähteteksti]

Koht Sportlane Riik Tulemus Kaotus
võitjale
Kuld Marko Baacke Saksamaa Saksamaa 19.40,3
Hõbe Samppa Lajunen Soome Soome 19.46,5 + 6,2
Pronks Ronny Ackermann Saksamaa Saksamaa 19.50,0 + 9,7
4. Jaakko Tallus Soome Soome 20.15,4 + 35,1
5. Kenji Ogiwara‎ Jaapan Jaapan 20.22,9 + 42,6
6. Hannu Manninen Soome Soome 20.30,5 + 50,2
7. Kristian Hammer Norra Norra 20.31,5 + 51,2
8. Felix Gottwald Austria Austria 20.37,9 + 57,6
.
17. Jens Salumäe Eesti Eesti 21.58,2 + 2.17,9
19. Tambet Pikkor Eesti Eesti 22.07,1 + 2.25,8
42. Villu Teder Eesti Eesti 24.06,9 + 4.26,6
53. Vahur Tasane Eesti Eesti 25.30,4 + 5.50,1


Kuupäev: 24. veebruar
Osavõtjaid: 58
Ametlikud tulemused

Tavavõistlus (K90+15 km)[muuda | redigeeri lähteteksti]

Koht Sportlane Riik Tulemus Kaotus
võitjale
Kuld Bjarte Engen Vik Norra Norra 39.26,7
Hõbe Samppa Lajunen Soome Soome 40.31,3 + 1.04,6
Pronks Felix Gottwald Austria Austria 40.31,0 + 1.10,3
4. Hannu Manninen Soome Soome 41.21,7 + 1.55,0
5. Kristian Hammer Norra Norra 41.47,8 + 2.21,1
6. Ladislav Rygl Tšehhi Tšehhi 41.48,8 + 2.22,1
7. Kenji Ogiwara Jaapan Jaapan 41.51,2 + 2.24,5
8. Marco Baacke Saksamaa Saksamaa 42.11,5 + 2.44,8
.
40. Jens Salumäe Eesti Eesti 46.54,0 + 7.27,3
43. Villu Teder Eesti Eesti 47.28,4 + 8.01,7
47. Tambet Pikkor Eesti Eesti 48.14,8 + 8.48,1
54. Vahur Tasane Eesti Eesti 52.04,9 + 12.38,2


Kuupäev: 15. veebruar
Osavõtjaid: 58
Ametlikud tulemused

Meeskonnavõistlus[muuda | redigeeri lähteteksti]

Koht Riik Sportlased Tulemus
Kuld Norra Norra Kenneth Bråten
Sverre Rotevatn
Bjarte Engen Vik
Kristian Hammer
48.54,1
Hõbe Austria Austria Christoph Eugen
Mario Stecher
David Kreiner
Felix Gottwald
49.05,0 + 10.9
Pronks Soome Soome Jari Mantila
Hannu Manninen
Jaakko Tallus
Samppa Lajunen
49.23,5 + 29.4
4. Saksamaa Saksamaa Ronny Acermann
Jens Deimel
Marko Baacke
Sebastian Haseney
49.37,6 + 43.5
5. Jaapan Jaapan Satoshi Mori
Daito Kakahashi
Gen Tomii
Kenji Ogiwara
49.58,9 + 1:04.8
6. Venemaa Venemaa Aleksei Fadejev
Aleksei Barannikov
Valeri Stoljarov
Deniss Tišagin
52.46,1 + 3:52.0
7. Tšehhi Tšehhi Milan Kućera
Ladislav Rygl
Vladimir Smid
Pavel Churavy
52.46,5 + 3:52.4
8. USA USA Todd Lodwick
Matt Dayton
John Spillane
???
53.05,5 + 4:11.4
.
11. Eesti Eesti Jens Salumäe
Vahur Tasane
Villu Teder
Tambet Pikkor
57.32,6 + 8.38,5


Kuupäev: 20. veebruar
Osavõtjaid: 11 meeskonda
Ametlikud tulemused

Medalid[muuda | redigeeri lähteteksti]

Koht Riik Kuld Hõbe Pronks Kokku
1. Norra Norra 6 2 2 10
2. Saksamaa Saksamaa 3 2 3 8
3. Soome Soome 2 5 3 10
4. Rootsi Rootsi 2 2 0 4
5. Venemaa Venemaa 1 3 6 10
6. Austria Austria 1 1 3 5
7. Poola Poola 1 1 0 2
8. Hispaania Hispaania 1 1 0 2
9. Eesti Eesti 1 0 0 1
10. Itaalia Itaalia 0 1 1 2