Vikipeedia:Vikiprojekt Suhtlemisoskused

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

See vikiprojekt on loodud, et korraldada suhtlemisteemaliste artiklite kirjutamist. Artiklite koostamist veab Eesti Suhtlemistreenerite Ühing. See on Eesti Suhtlemistreenerite Ühingu kingitus Eesti 100. sünnipäevaks ja panus Miljon+ projekti.

Osavõtjad[muuda lähteteksti]

Osavõtjad peaksid end enne artikli loomist või täiendamist Vikipeedia kasutajaks registreerima, kasutades lehekülje ülaosas leiduvat nuppu "Logi sisse / registreeru kasutajaks" või seda lehekülge. Siia tuleb osavõtjate kasutajanimede nimekiri.

Loodavaid artikleid[muuda lähteteksti]

Punasega on toodud kirjutamist vajavad artiklid, millele peale vajutades saab artiklit looma hakata.

Suhtlemisteemaliste artiklite temaatika lähtub inimestevahelise suhtlemise kahest põhieesmärgist: kommunikatsioonist ja interaktsioonist. Suhtlemise põhioskused eesmärkideni jõudmiseks:

Suhtlemise kompleksoskused:

Korrastatud artiklid[muuda lähteteksti]


Artikli mustandi kirjutamine[muuda lähteteksti]

Mustandit luues pange tähele:

  • Vaadake videot, kuidas artikkel Vikipeedias vormistada.
  • Artikli alguses on pealkiri paksus kirjas, millele järgnevad n-ö definitsioon ja sissejuhatus (vt teiste Vikipeedia artiklite algusi).
  • Liigendage artikkel peatükkideks.
  • Viidake. Kasutage endale mugavat ühtset viitamissüsteemi, Vikipeedial ei ole oma viitamisstandardit.
  • Viimane peatükk on "Viited". Selle järele võivad tulla peatükid "Kirjandus" (teemaga seotud kirjandus, mida pole artiklis refereeritud) või/ja "Välislingid" (teemaga seotud internetilehed, mida artiklis sees pole refereeritud).
  • Artikli tekst peab olema entsüklopeediline ja allikaid peab refereerima, mitte kopeerima. S.t kasutage omaenda sõnastust ning viidake faktide päritolule, et nende paikapidavust oleks võimalik kontrollida.