Naine

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Disambig gray.svg  See artikkel räägib naissoost täiskasvanud inimesest; naissoost abikaasa kohta vaata artiklit Abikaasa

Symbol venus.svg
Alasti naine
Naine lapsega.

Naine on naissoost täiskasvanud inimene. Alaealist naissoost inimest nimetatakse tüdrukuks.

Naist eristavad mehest erinevad suguelundid ja teisesed sootunnused, näiteks erinev karvakasv ning kehakuju.

Lisaks bioloogilisele soole on inimesel ka sotsiaalne sugu ehk ühiskonnapoolne ootus, milline peaks olema naine. Tänapäeval sarnaneb see, mida ühiskond ootab naiselt, üha enam sellega, mida ühiskond mehelt ootab.

Traditsiooniliselt nähakse naist abikaasa või ema rollis. Naise traditsiooniline roll on kodune ema, kes hoolitseb laste ja mehe eest. Traditsiooniline naiselikkus tähendab veetlevust ja seksuaalsust mehe jaoks ning naiste oma kultuuri järgi moodustatud arvamust, mida naisel tuleks esindada. Naise sotsialiseerimine õpetab spetsiifilisi ootusi naise olemuse kohta, näiteks alluvust, pere väärtustamist ja emotsionaalsust.

On levinud arvamus, et on olemas mehelikud ning naiselikud iseloomujooned. Eestis tehtud uuringute järgi arvavad nii naised kui ka mehed, et naiselikud isiksuseomadused on arglikkus, abitus, hellus, naiivsus, kaastundlikkus, tundelisus, jutukus, hoolitsevus ja sõltuvus [viide?].

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]