EELK Usuteaduse Instituut

Allikas: Vikipeedia
(Ümber suunatud leheküljelt Usuteaduse Instituut)
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Mitte segi ajada asutusega E.E.L.K. Usuteaduslik Instituut

EELK Usuteaduse Instituudi maja Tallinna vanalinnas aadressil Pühavaimu tänav 6, september 2009

EELK Usuteaduse Instituut (ka EELK Usuteaduslik Instituut; lühendatult EELK UI) on Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku rakenduslik erakõrgkool Tallinnas.

Usuteaduse Instituudi põhiülesandeks on valmistada ette vaimulikke ja töötegijaid EELK kogudustele, töötegijaid teoloogilist, kultuuriloo ja ühiskonnateaduste alast kvalifikatsiooni eeldavatele ametikohtadele avalikus ja erasektoris, ning tagada akadeemilisel haridus- ja teadustegevusel põhineva kõrgema hariduse andmine teoloogias ja teoloogiaga haakuvatel erialadel.

Usuteaduse Instituudil on neli üksust (usuteaduskond, pastoraalseminar, kirikumuusika osakond ja täiendusõppe osakond). Instituudil on ka teoloogiline raamatukogu.

Instituut asub Tallinna Püha Vaimu kiriku kõrval 14. sajandist pärinevas hoones Pühavaimu tänav 6. Koolihoones asuvad õpperuumid, kabel, raamatukogu, arvutiklass ja hospiits ehk külalistemaja.

Instituut teeb koostööd Tartu Ülikooli usuteaduskonnaga ja teiste õppeasutuste ning kiriklike organisatsioonidega Eestis ja välismaal.

2011. aastal kaotas instituut riikliku üleminekuhindamise käigus ülikooli staatuse. Kool reorganiseeriti rakenduskõrgkooliks ning alustas sellisena tegevust 1. jaanuaril 2012. Õigus viia läbi usuteaduse rakenduskõrgharidusõpet ja magistriõpet ning kristliku kultuuriloo magistriõpet oli instituudile antud kolmeks aastaks, 2014. aasta kordushindamise järel pikendati seda õigust tähtajatult.

Usuteaduse Instituudi rektorid[muuda | muuda lähteteksti]

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]