Mine sisu juurde

Krems in Kärnten

Allikas: Vikipeedia
Krems in Kärnten
Innerkremsi kihelkonnakirik
Vapp

Pindala 207 km² Muuda Vikiandmetes
Elanikke 1679 (1.01.2018)[1] Muuda Vikiandmetes

Koordinaadid 46° 55′ N, 13° 34′ E
Asend Spittal an der Drau ringkonnas
Krems in Kärnten (Austria)
Krems in Kärnten

Krems in Kärnten on vald Austria Kärnteni liidumaa Spittal an der Drau ringkonnas.

Vald asub Põhja-Kärntenis Kremsi orus, Austria Salzburgi (Lungau) ja Steiermargi liidumaade (Ülem-Steiermark) piiril. See ulatub Drava lisajõest Lieserist alla kuni Nocki mägedeni Gurktali Alpides.

Kiirteesild

Innerkremsi küla on maalilise Nockalmi maantee alguspunkt Reichenausse, põhjas viib Schönfeldsatteli kuru Thomatali (Bundschuh) Salzburgis. Läänes on Katschbergi kurumaantee ja paralleelne Tauern Autobahn olulised transpordimarsruudid. Mägine piirkond on populaarne talispordisihtkoht, sealhulgas mitmed suusanõlvad ja pinnatõstukid.

Kremsi valla osad on Eisentratten, Kremsbrücke, Leoben, Nöring, Puchreit, Reitern ja Sankt Nikolai.

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Eisentratteni kõrgahi

1197. aastal on esmakordselt dokumenteeritud Rauchenkatschi lossi, kindlust kõrgel Katschbergi maantee kohal. Ümberkaudseid mõisu haldasid siis Salzburgi peapiiskopid, kes olid omandanud need Freisingi piiskopkonnalt. Lossis töötasid Salzburgi ministeriaalid ja piiskoplikke maid hallati lähedalasuvast Gmündist.

Alates 14. sajandist oli Krems rauamaagi (Eisenerz) kaevanduspiirkond, keskaegse vasaraveskiga Eisentrattenis. Kõrgahi ehitati 1541. aastal, 1861. aastal ümberehitatuna on see tänini säilinud maamärk.

Eisentratteni protestantlik kirik

Sõpruslinn[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]