Euroopa Liidu ühinemisleping 2005

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Euroopa Liit aastal 2007

Euroopa Liidu ühinemisleping 2005 on Euroopa Liidu, Bulgaaria ja Rumeenia vaheline leping, mis jõustus 2007. aasta 1. jaanuaril.

Leping täpsustab Bulgaaria ja Rumeenia liitumist Euroopa Liiduga ning muutis eelmisi Euroopa Liidu lepinguid. Seega on see leping Euroopa Liidu põhiseadusliku aluse lahutamatu osa. 

Täielik pealkiri[muuda | muuda lähteteksti]

Lepingu ametlik täielik pealkiri on "Leping Belgia Kuningriigi, Tšehhi Vabariigi, Taani Kuningriigi, Saksamaa Liitvabariigi, Eesti Vabariigi, Kreeka Vabariigi, Hispaania Kuningriigi, Prantsuse Vabariigi, Iirimaa, Itaalia Vabariigi, Küprose Vabariigi, Läti Vabariigi, Leedu Vabariigi, Luksemburgi Suurhertsogiriigi, Ungari Vabariigi, Malta Vabariigi, Madalmaade Kuningriigi, Austria Vabariigi, Poola Vabariigi, Portugali Vabariigi, Sloveenia Vabariigi, Slovaki Vabariigi, Soome Vabariigi, Rootsi Kuningriigi, Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigi (Euroopa Liidu liikmesriikide) ning Bulgaaria Vabariigi ja Rumeenia vahel Bulgaaria Vabariigi ja Rumeenia ühinemise kohta Euroopa Liiduga".

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Pärast edukat liitumisläbirääkimisi otsustas Euroopa Nõukogu 2004. aasta 17. detsembril, et Bulgaaria ja Rumeenia on valmis Euroopa Liiduga liituma. Seejärel anti liitumisleping üle Euroopa Parlamendile. 

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]