Eestimaa Ühendatud Vasakpartei

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Eestimaa Ühendatud Vasakpartei
Обьединенная Левая Партия Эстонии
Eesti erakond
Esimees Valev Kald
Asutatud 1920, ühines 2008 Eestimaa Ühendatud Vasakparteiks
Peakorter Tallinn
Ideoloogia Sotsialism
Europarlamendi fraktsioon GUE-NGL
Liikmete arv 1843 (18.09.2017)
Koduleht http://www.vasakpartei.ee

Eestimaa Ühendatud Vasakpartei (EÜVP) on erakond, mis esindab Eestis Euroopa Vasakparteid.[1]

Erakond oli viimati Riigikogus esindatud kahe inimesega 19992003. Eestimaa Ühendatud Vasakpartei ei ole Riigikogus esindatud. 2009. aasta Euroopa Parlamendi valimistel sai EÜVP 0,83% häältest, millega ta oli edukaim riigikogus esindamata erakond.[2]

Partei keskjuhatuse liikmed on äriregistri andmetel 2017. aasta aprilli seisuga Alisa Blintsova, Anatoli Jegorov, Valev Kald, Kirill Kazakov, Vjatšeslav Krivošei, Viivi-Helbe Peljuhhovska, Victor Polyakoff, Taivo Rist, Mstislav Rusakov, Dmitri Suhoroslov ja Natalja Tesla.

Erakonna auesimees oli kauaaegne Maardu linnapea Georgi Bõstrov.

Kronoloogia[muuda | muuda lähteteksti]

  • 28. juunil 2008 ühinesid Eesti Vasakpartei ühendava erakonnana ja Konstitutsioonierakond ühendatava erakonnana Eestimaa Ühendatud Vasakparteiks. Vasakpartei moodustas ühenderakonnas fraktsiooni "Ühtsus" ja Konstitutsioonierakond fraktsiooni “Võrdsus”. Erakonna kaasesimeesteks on fraktsioonide esimehed Heino Rüütel ja Sergei Jürgens. Üleminekuperiood kestis kuni 2010. aasta kongressini.[3] Juriidilises mõttes ei loodud uut erakonda, vaid Konstitutsioonierakonna liikmed võeti Eesti Vasakpartei liikmeteks ja ühtlasi muutis Vasakpartei oma nime.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]