Maadlus 1924. aasta suveolümpiamängudel

Allikas: Vikipeedia

Maadlus 1924. aasta suveolümpiamängudel toimus Pariisis, Prantsusmaal.

Medalialad[muuda | redigeeri lähteteksti]

Kreeka-Rooma maadluses võisteldi kuues kaalus: kuni 58 kg, kuni 62 kg, kuni 67,5 kg, kuni 75 kg, kuni 82,5 kg ja +82,5 kg. Vabamaadluses võisteldi seitsmes kaalus: kuni 56 kg, kuni 61 kg, kuni 66 kg, kuni 71 kg, kuni 79 kg, kuni 87 kg ja +87 kg.

Tulemused kreeka-rooma maadluses[muuda | redigeeri lähteteksti]

Mehed 58 kg[muuda | redigeeri lähteteksti]

Koht Sportlane Riik
Kuld Eduard Pütsep Eesti Eesti
Hõbe Anselm Ahlfors Soome Soome
Pronks Väinö Ikonen Soome Soome
4. Sigfrid Hansson Rootsi Rootsi
5-8. Armand Magyar Ungari Ungari
5-8. Adolf Herschmann Austria Austria
5-8. Ragnvald Olsen Norra Norra
5-8. József Tasnádi Ungari Ungari
13. Anton Koolmann Eesti Eesti

Mehed 62 kg[muuda | redigeeri lähteteksti]

Koht Sportlane Riik
Kuld Kalle Anttila Soome Soome
Hõbe Aleksander Toivola Soome Soome
Pronks Erik Malmberg Rootsi Rootsi
4. Arthur Nord Norra Norra
5. Fritiof Svensson Rootsi Rootsi
6-7. Ödön Radvány Ungari Ungari
6-7. Marcel Capron Prantsusmaa Prantsusmaa
8-12. Voldemar Väli Eesti Eesti
8-12. Osvald Käpp Eesti Eesti

Mehed 67,5 kg[muuda | redigeeri lähteteksti]

Koht Sportlane Riik
Kuld Oskari Friman Soome Soome
Hõbe Lajos Keresztes Ungari Ungari
Pronks Kalle Westerlund Soome Soome
4. Albert Kusnets Eesti Eesti
5-8. František Kratochvíl Tšehhoslovakkia Tšehhoslovakkia
5-8. Charles Frisenfeldt Taani Taani
5-8. Mihály Matura Ungari Ungari
5-8. Arne Gaupset Norra Norra
9-12. Alfred Praks Eesti Eesti

Mehed 75 kg[muuda | redigeeri lähteteksti]

Koht Sportlane Riik
Kuld Edvard Westerlund Soome Soome
Hõbe Arthur Lindfors Soome Soome
Pronks Roman Steinberg Eesti Eesti
4. Giuseppe Gorletti Itaalia Itaalia
5-6. Viktor Fischer Austria Austria
5-6. Nikola Grbić Jugoslaavia Jugoslaavia

Mehed 82,5 kg[muuda | redigeeri lähteteksti]

Koht Sportlane Riik
Kuld Carl Westergren Rootsi Rootsi
Hõbe Johan Rudolf Svensson Rootsi Rootsi
Pronks Onni Pellinen Soome Soome
4. Ibrahim Moustafa Egiptus Egiptus
5. Emil Wecksten Soome Soome
6-8. Béla Varga Ungari Ungari
6-8. Rudolf Loo Eesti Eesti
6-8. Antonie Misset Holland Holland

Mehed +82,5 kg[muuda | redigeeri lähteteksti]

Koht Sportlane Riik
Kuld Henri Deglane Prantsusmaa Prantsusmaa
Hõbe Edil Rosenqvist Soome Soome
Pronks Rajmund Badó Ungari Ungari
4. Emil Larsen Taani Taani
5-8. Jānis Polis Läti Läti
5-8. Lucien Pothier Belgia Belgia
5-8. Ernst Nilsson Rootsi Rootsi
5-8. Edmond Dame Prantsusmaa Prantsusmaa

Tulemused vabamaadluses[muuda | redigeeri lähteteksti]

Mehed 56 kg[muuda | redigeeri lähteteksti]

Koht Sportlane Riik
Kuld Kustaa Pihlajamäki Soome Soome
Hõbe Kaarlo Mäkinen Soome Soome
Pronks Bryan Hines Ameerika Ühendriigid Ameerika Ühendriigid
4. Ragnar Larsson Rootsi Rootsi
5-8. Sonny Darby Suurbritannia Suurbritannia
5-8. Jacques Dillen Belgia Belgia
5-8. Jules Bouquet Prantsusmaa Prantsusmaa
5-8. Harold Sansum Suurbritannia Suurbritannia

Mehed 61 kg[muuda | redigeeri lähteteksti]

Koht Sportlane Riik
Kuld Robin Reed Ameerika Ühendriigid Ameerika Ühendriigid
Hõbe Chet Newton Ameerika Ühendriigid Ameerika Ühendriigid
Pronks Katsutoshi Naito Jaapan Jaapan
4-5. Eetu Huupponen Soome Soome
4-5. Cliff Chilcott Kanada Kanada
8-16. Anton Koolmann Eesti Eesti

Mehed 66 kg[muuda | redigeeri lähteteksti]

Koht Sportlane Riik
Kuld Russ Vis Ameerika Ühendriigid Ameerika Ühendriigid
Hõbe Volmar Wikström Soome Soome
Pronks Arvo Haavisto Soome Soome
4. George Gardiner Suurbritannia Suurbritannia
5-8. Étienne Jourdain Prantsusmaa Prantsusmaa
5-8. Émile Pouvroux Prantsusmaa Prantsusmaa
5-8. Alfred Praks Eesti Eesti
5-8. Édouard Belet Šveits Šveits
9. Osvald Käpp Eesti Eesti

Mehed 72 kg[muuda | redigeeri lähteteksti]

Koht Sportlane Riik
Kuld Hermann Gehri Šveits Šveits
Hõbe Eino Aukusti Leino Soome Soome
Pronks Otto Müller Šveits Šveits
4. William Johnson Ameerika Ühendriigid Ameerika Ühendriigid
5-6. Donald Stockton Kanada Kanada
5-6. James Davis Suurbritannia Suurbritannia

Mehed 79 kg[muuda | redigeeri lähteteksti]

Koht Sportlane Riik
Kuld Fritz Hagemann Šveits Šveits
Hõbe Pierre Ollivier Belgia Belgia
Pronks Vilho Pekkala Soome Soome
4. Jussi Penttilä Soome Soome
5-6. Enrico Bonassin Itaalia Itaalia
5-6. Ernst Tognetti Šveits Šveits

Mehed 87 kg[muuda | redigeeri lähteteksti]