Pärnu linn (haldusüksus)

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Pärnu linn


Pindala: 858 km² (2017)[1] Muuda Vikiandmetes
Elanikke: 50 639 (1.01.2021)[2][3] Muuda Vikiandmetes
Rahvastikutihedus: 59 in/km²
EHAKi kood: 0624[4] Muuda Vikiandmetes
Keskus: Pärnu
Eesti Pärnu linn 2017.svg

Pärnu linn on omavalitsusüksus Pärnu maakonnas.

Omavalitsusüksus moodustati 1. novembril 2017, kui jõustus Audru valla, Paikuse valla, Pärnu linna ja Tõstamaa valla ühinemine. Tõstamaa Vallavolikogu ei nõustunud vabatahtlikult Pärnu linnaga liituma ja vaidlustas sundliitmise Riigikohtus, kuid jäi seal kaotajaks.[5]

Haldusreformi käigus moodustatud omavalitsuse pindala on 858,07 km² ja sellega on see pindalalt suurim "linn" Eestis. Pärnu linna koosseisus on moodustatud Audru osavald, Paikuse osavald ja Tõstamaa osavald.

Selle koosseisu kuuluvad Pärnu linn, Lavassaare ja Paikuse alev, Audru ja Tõstamaa alevik ning 49 küla: Ahaste, Alu, Aruvälja, Eassalu, Ermistu, Jõõpre, Kabriste, Kastna, Kavaru, Kihlepa, Kiraste, Kõima, Kõpu, Kärbu, Lao, Lemmetsa, Liiva, Lindi, Liu, Lõuka, Malda, Manija, Marksa, Männikuste, Oara, Papsaare, Peerni, Pootsi, Põhara, Põldeotsa, Põlendmaa, Päraküla, Rammuka, Ranniku, Ridalepa, Saari, Saulepa, Seliste, Seljametsa, Silla, Soeva, Soomra, Tammuru, Tuuraste, Tõhela, Tõlli, Valgeranna, Vaskrääma, Värati.

Linnavalitsemine ja haldusorganid[muuda | muuda lähteteksti]

Pärnu linna kohaliku omavalitsuse esinduskogu on Pärnu linnavolikogu, mille juht on linnavolikogu esimees. Täitevvõim on Pärnu linnavalitsus, mille juht on Pärnu linnapea.

Pärnu linnapea on 2015. aastast Romek Kosenkranius,[6] Pärnu Linnavolikogu esimees on Andrei Korobeinik.[7]


Sõpruslinnad[muuda | muuda lähteteksti]

Sõpruslinnad on:[8]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]