Meelis Kompus

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Meelis Kompus 2016. aastal

Meelis Kompus (sündinud 27. detsembril 1980 Tallinnas) on eesti riigiametnik ja kultuuritegelane.

Haridus[muuda | muuda lähteteksti]

Ta on lõpetanud Kose Keskkooli 40. lennu koosseisus (1999) ja õppinud lastemuusikakoolis. Ta lõpetas Tallinna Pedagoogikaülikooli kultuuriteaduskonna raadiorežii eriala 2003. aastal ja kaitses magistrikraadi kultuurikorralduse erialal Tartu Ülikooli filosoofiateaduskonnas 2012. aastal.

Töö[muuda | muuda lähteteksti]

Meelis Kompus 2012. aastal Eesti Televisiooni saates "Tähelaev"

Eesti Rahvusringhäälingu uudisteajakirjanik oli Kompus aastast 2002. Lisaks uudistetööle ("Terevisiooni" uudised ja "Aktuaalne kaamera") oli ta 10 aastat "Vikerhommiku" saatejuht. Ta on teinud televisiooni otseülekandeid (presidendi vastuvõtt, laulu- ja tantsupeod jm) ja meelelahutussaateid ("Tähelaev", "Laulukarussell").

Eesti Rahvusringhäälingus pälvis Meelis Kompus kolleegipreemiaid ja ta valiti korduvalt ajakirja Nädal küsitlustel parimate saatejuhtide hulka. 2013. aastal lõpetas Kompus ajakirjandustegevuse ja lahkus rahvusringhäälingust Maanteeametisse.[1] Alates 2014. aastast on ta Kultuuriministeeriumi kommunikatsioonijuht.[2][3]

Muu tegevus[muuda | muuda lähteteksti]

Tema loetud on mitmed audioraamatud, sh romaani "Tõde ja õigus" I, II ja III osa.[4][5] Ta on sage konferansjee, olnud aastaid Vabariigi Presidendi 24. veebruari vastuvõtu heerold[6] ja kõrgkooli kommunikatsioonilektor.

Ta oli 2017. aastal toimunud XII noorte tantsupeo "Mina jään" stsenaariumi idee autor.[7]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]