Meelis Kompus

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Meelis Kompus 2016. aastal

Meelis Kompus (sündinud 27. detsembril 1980 Tallinnas) on eesti riigiametnik ja kultuuritegelane.

Haridus[muuda | muuda lähteteksti]

Ta on lõpetanud Kose Keskkooli 40. lennu koosseisus (1999) ja õppinud lastemuusikakoolis. Ta lõpetas Tallinna Pedagoogikaülikooli kultuuriteaduskonna raadiorežii eriala 2003. aastal ja kaitses magistrikraadi kultuurikorralduse erialal Tartu Ülikooli filosoofiateaduskonnas 2012. aastal.

Töö[muuda | muuda lähteteksti]

Meelis Kompus 2012. aastal Eesti Televisiooni saates "Tähelaev"

Meelis Kompus alustas tööd uudisteajakirjanikuna 2002. aastal raadiojaamas Star FM, kust liikus toonase Eesti Raadio uudistetoimetusse, hiljem jätkas tööd "Terevisiooni" ja "Aktuaalse kaamera" uudisteankruna. Ta oli 10 aastat "Vikerhommiku" saatejuht, tegi televisiooni otseülekandeid (presidendi vastuvõtt, laulu- ja tantsupeod jm) ja meelelahutussaateid ("Tähelaev", "Laulukarussell"). Kompus pälvis Eesti Rahvusringhäälingus kolleegipreemiaid ja ta valiti korduvalt ajakirja Nädal küsitlustel parimate saatejuhtide hulka.

2013. aastal lõpetas ta ajakirjandustegevuse ja lahkus rahvusringhäälingust Maanteeametisse.[1] Alates 2014. aastast on ta Kultuuriministeeriumi kommunikatsioonijuht.[2][3]

Muu tegevus[muuda | muuda lähteteksti]

Meelis Kompus oli 2017. aastal toimunud XII noorte tantsupeo "Mina jään" stsenaariumi idee autor.[4]

Tema loetud on mitmed audioraamatud, sh romaani "Tõde ja õigus" I, II, III ja V osa.[5][6] Ta töötab ürituste konferansjee ja moderaatorina, olnud aastaid Vabariigi Presidendi 24. veebruari vastuvõtu heerold[7] ja kõrgkooli kommunikatsioonilektor.

Häälnäitlejana on Meelis Kompus osalenud Vanemuise teatri lavastuses "Remondimees" (Urmas Lennuk, 2012) ning Apollo kino teatriprojektis "Tramp ja Puutin" (Diana Leesalu, Erik Moora, Mart Normet, 2017).

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]