Meelis Kompus

Allikas: Vikipeedia
Meelis Kompus 2012. aastal ETV saates Tähelaev.

Meelis Kompus (sündinud 27. detsembril 1980 Tallinnas) on eesti endine raadio- ja teleajakirjanik, kommunikatsioonitöötaja.

Haridus[muuda | muuda lähteteksti]

Meelis Kompus on lõpetanud Kose Keskkooli 40. lennu koosseisus (1999), õppinud lastemuusikakoolis. Lõpetas Tallinna Pedagoogikaülikooli kultuuriteaduskonna raadiorežii erialal (2003), magistrikraadi kaitses kultuurikorralduse erialal Tartu Ülikooli filosoofiateaduskonnas (2012).

Töö[muuda | muuda lähteteksti]

Eesti Rahvusringhäälingu uudisteajakirjanik oli Kompus aastast 2002. Lisaks uudistetööle ("Terevisiooni" uudised ja "Aktuaalne kaamera") oli ta 10 aastat "Vikerhommiku" saatejuht. Ta on teinud televisiooni otseülekandeid (presidendi vastuvõtt, laulu- ja tantsupeod jm) ja meelelahutussaateid ("Tähelaev", "Laulukarussell").

Eesti Rahvusringhäälingus pälvis Meelis Kompus kolleegipreemiaid ja ta valiti korduvalt ajakirja Nädal küsitlustel parimate saatejuhtide hulka. 2013. aastal lõpetas Kompus ajakirjandustegevuse ja lahkus rahvusringhäälingust Maanteeametisse. Alates 2014. aastast on ta Kultuuriministeeriumi kommunikatsioonijuht.

Muu tegevus[muuda | muuda lähteteksti]

Meelis Kompuse loetud on mitmed audioraamatud, sh romaani "Tõde ja õigus" I ja II osa. Ta on sage konferansjee, olnud aastaid Vabariigi Presidendi 24. veebruari vastuvõtu heerold ning teeb esinemiskoolitust. Meelis Kompus on 2017. aastal toimuva XII noorte tantsupeo stsenaariumi idee autor.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]