Meelis Kompus

Allikas: Vikipeedia
Meelis Kompus 2012. aastal ETV saates Tähelaev.

Meelis Kompus (sündinud 27. detsembril 1980 Tallinnas) on eesti endine raadio- ja teleajakirjanik, suhtekorraldaja.

Meelis Kompus on lõpetanud Kose Keskkooli 40. lennu koosseisus (1999), õppinud lastemuusikakoolis. Lõpetas Tallinna Pedagoogikaülikooli kultuuriteaduskonna raadiorežii erialal (2003), magistrikraadi kaitsnud kultuurikorralduse erialal Tartu Ülikooli filosoofiateaduskonnas (2012).

Eesti Rahvusringhäälingu uudisteajakirjanik ja diktor oli Kompus aastast 2002. Lisaks uudistetööle ("Terevisiooni" uudised ja "Aktuaalne kaamera") oli ta aastaid "Vikerhommiku" saatejuht. Ta on teinud televisiooni otseülekandeid (presidendi vastuvõtt, laulu- ja tantsupeod jm) ja meelelahutussaateid ("Tähelaev", "Laulukarussell").

Eesti Rahvusringhäälingus on Meelis Kompus pälvinud kolleegipreemiaid ja ta on korduvalt valitud ajakirja Nädal küsitlustel parimate saatejuhtide hulka. Ta on lugenud audioraamatuid vaegnägijaile ja teinud esinemiskoolitust. 2013. aastal lahkus Kompus rahvusringhäälingust, et alustada tööd kommunikatsiooni alal.

Meelis Kompus on 2017. aastal toimuva XII noorte tantsupeo stsenaariumi autor koos Marju Kõivupuu, Maian Kärmase, Rasmus Puuri ja Margus Toomlaga.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]