LHV Group

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
LHV Group
LHV logo
Tüüp börsiettevõte
Asutatud 1999
Peakorter Eesti, Tallinn
Võtmeisikud Madis Toomsalu (LHV Groupi juhatuse liige)
Erki Kilu (LHV Panga juhatuse esimees)
Vahur Vallistu (LHV Varahalduse juhatuse esimees)
Rain Lõhmus (asutaja, LHV Groupi nõukogu esimees)
Andres Viisemann (asutaja, LHV Groupi nõukogu liige)
Valdkonnad finantsteenused
Teenused jaepangandus, ettevõtete pangandus, finantsvahendajate teenindamine, pensionifondide haldamine
Puhaskasum 27,2 mln Tõus(+22%)(2018)
Vara 1677 mln Langus(-5%)(2018)
Töötajaid 400 (2019)
Tütarfirmad LHV Pank, AS LHV Varahaldus
Koduleht

www.lhv.ee

LHV peakontor City Plazas Tartu mnt 2, Tallinn

LHV Group on 1999. aastal loodud Eesti kapitalil põhinev finantsgrupp. AS LHV Group on Nasdaq Tallinna börsil noteeritud avalik ettevõte, mille peamised tütarettevõtted on pangateenuseid pakkuv AS LHV Pank ja fondihaldur AS LHV Varahaldus.

LHV peakontor asub Tallinnas City Plaza büroohoones, ettevõttel on kontor Tartus. LHV-s töötab üle 400 töötaja.

LHV Group on suurim kodumaine finantsgrupp ja kapitali pakkuja Eestis, mis hoiab üle 4 miljardi euro Eesti inimeste finantsvarasid. LHV pangateenuseid kasutab üle 177 000 kliendi [1]. LHV pensionifondid on mahu poolest Eestis teisel kohal ning LHV juhitavatel pensionifondidel on üle 177 000 kliendi.

Börsiettevõttena on LHV Groupil üle 5700 aktsionäri. Suuraktsionärideks on ettevõtte asutajad Rain Lõhmus (25%) ja Andres Viisemann (10%) ning Ambient Sound Investments (6%). LHV Groupi juhatuse liige on Madis Toomsalu. AS LHV Groupi nõukokku kuuluvad Rain Lõhmus (esimees), Andres Viisemann, Sten Tamkivi, Heldur Meerits, Raivo Hein, Tauno Tats, Tiina Mõis. 2019. aastal kuulutas Nasdaq Baltic LHV Groupi parimate invstorsuhetega ettevõtteks Balti börsidel.

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

 • 1999. aastal 9. veebruaril asutati Lõhmus, Haavel & Viisemann investeerimisühinguna [2]. Peagi asutati ka LHV Direct ja varahaldusettevõte LHV Varahaldus. Järgmisel aastal käivitati LHV Finantsportaal, avati esimene investeerimiskonto ja tehti algust "Börsihai" nime all tuntud aktsiamänguga.
 • 2001. aastal hakkas ettevõte pakkuma investeerimistoodet Kasvukonto ja alustati investeerimisseminaride korraldamisega.
 • 2002. aastal tõi LHV Varahaldus turule pensionifondid. LHV oli üks esimesi pensionivalitsejaid Eestis, kuna hakkas teenust pakkuma kohe kogumispensionisüsteemi alguses. Samal aastal alustati piiriülese tegevusega Lätis ja avati kliendikontor Tallinnas, Pärnu maanteel.
 • 2004. aastal kolis LHV kliendikontori Tallinnas Cityplaza büroohoonesse.
 • 2005. aastal asutati haldusettevõte LHV Group, mille alla koondati LHV teised ettevõtted. Alustati piiriülese tegevusega Leedus. LHV Varahaldus võttis üle Seesami pensionifondid.
 • 2006. aastal jagunesid LHV Group ja GILD Bankers kaheks eraldiseivaks äriühinguks.
 • 2009. aastal 6. mail sai seni investeerimisühinguna tegutsenud LHV pangalitsentsi ja võeti kasutusele ärinimi LHV Pank. Alustati hoiuste ja ärilaenude pakkumist.
 • 2010. aastal alustas LHV Pank arveldusteenuse pakkumisega.
 • 2011. Aastal alustas LHV Pank pangakaartide väljastamist.
 • 2013. aastal asutati AS LHV Finance. LHV Group omandas osaluse Leedu laenuettevõttes Mokilizingas.
 • 2014. aastal tõi LHV Pank turule kaardimaksete vastuvõtmise teenuse.
 • 2015. aastal avas LHV Pank sularahaautomaatide võrgustiku. LHV Groupist sai börsiettevõte kui oktoobris noteeriti NASDAQ Tallinna börsil ettevõtte allutatud võlakirjad.
 • 2016. aastal korraldas AS LHV Group esmase avaliku aktsiaemissiooni ja ettevõtte aktsiad noteeriti NASDAQ Tallinna börsil. Kauplemine aktsiaga algas 23. mail. Samal aastal väljus LHV Läti turult. LHV Varahaldus omandas Danske pensionifondid. Sügisel alustati kodulaenu pakkumist eraisikutele.
 • 2017. aastal alustas LHV Pank uue ärisuunana makseteenuste pakkujate teenindamisega.
 • 2018. aastal avas LHV filiaali Ühendkuningriigis. Euromoney valis LHV parimaks pangaks Eestis. LHV pank sai investeerimisjärgu krediidireitingu.
 • 2019. aastal teatas LHV Pank Danske Banki Eesti eralaenude portfelli ostmisest mahus 470 miljonit eurot.

LHV Pank[muuda | muuda lähteteksti]

LHV Pank on 6. mail 2009 asutatud Eesti kapitalil põhinev pank. AS LHV Pank on AS-i LHV Group tütarettevõte.

LHV Pank teenindab erakliente, ettevõtteid, institutsionaalseid kliente ja maksevahendajaid. LHV pakub hoiuseid, äri- ja eralaene, liisingut, pangakaarte, sularahaautomaate, arveldusteenuseid, kaardimaksete vastuvõtmist, väärtpaberivahendust ja investeerimisteenuseid, privaatpangandust, portfellihaldust, kaubanduse finantseerimist ja institutsionaalset maaklertegevust.

Kokku on LHV Pangal rohkem kui 177 000 klienti. LHV Pangal on kontorid Tallinnas ja Tartus. 2018. aastal asutas LHV Pank filiaali Ühendkuningriigis kontoriga Londonis.

LHV sularahaautomaadivõrgus on 25 automaati. Sularahaautomaadid asuvad Tallinnas, Tartus, Pärnus, Rakveres, Viljandis, Kuressaares, Keilas, Narvas ja Viimsis. 2019. aastal teatas LHV Danske Banki koha ülevõtmisest Eesti ühises pangaautomaatide võrgus, mis suurendab LHV klientide jaoks sularahaautomaatide võrgustiku 125 automaadini.

AS LHV Panga juhatusse kuuluvad Erki Kilu (esimees), Andres Kitter, Indrek Nuume, Jüri Heero, Martti Singi, Meelis Paakspuu, Kadri Kiisel. LHV Panga omanik on 100% AS LHV Group.

LHV Pank on võrreldes teiste pankadega rohkem keskendunud klientide teenindamisele elektrooniliste pangakanalite kaudu, väikese- ja keskmise suurusega ettevõtetele täisteenuse pakkumisele ja nende varade kasvatamisele ja investeeringute haldamisele. Eraklientidele pakutakse universaalpangana kõiki pangateenuseid. LHV kliendiks saavad erakliendid asuda kontorit külastamata elektroonilise tuvastuse teel, pangateenuseid kasutada LHV mobiilipanga ja internetipanga kaudu.

LHV Pank on suurimaid maaklereid NASDAQ Balti börsidel ja kuulutati 2019. aastal NASDAQi poolt "Aasta börsiliikmeks" Baltikumis. Kokku on LHV selle auhinna teeninud kuuel korral. 2019. aastal hõivas LHV pank kolmandat korda esikoha uuringufirma Dive pangandussektori klienditeeninduse taseme valdkonnauuringus.

LHV pank on tunnustatud tööandja. 2014. aastal võitis LHV Pank Unistuste Tööandja auhinna. 2019. aastal sai LHV finantssektori TOP tööandja auhinna CV Online’i tehtud uuringu põhjal ja 9. koha CVKeskus.ee iga-aastases ihaldusväärseima tööandja uuringus.

LHV Pank võitis 2019. aastal Eesti Pangaliidu innovatsioonipreemia Ettevõtluskonto teenusega. 2017. aastal ja 2016 kuulus preemia samuti LHV-le. LHV Pank on Eesti Jalgpalli Liidu ja Eesti rahvuskoondise peatoetaja. Lisaks toetab LHV noorte purjesporti. Samuti toetab LHV Pank gaselliliikumist ja EY korraldatavat Eesti Aasta Ettevõtja konkurssi. Alates 2016. aastast antakse Eesti Muusika Päevade festivali raames välja LHV uue heliloomingu Au-tasu.

LHV Finance[muuda | muuda lähteteksti]

AS LHV Finance on 2013. aastal loodud tarbimisfinantseerimisettevõte, mis pakub klientidele järelmaksu ja väikelaenu. AS LHV Finance on LHV Panga tütarettevõte. Ettevõtte juhatuse liige on Kadri Kiisel. Ettevõttes töötas 2018. aasta lõpus 35 inimest.

LHV Finance pakub Eestis väikelaenu, autolaenu, remondilaenu, sisustuslaenu, tervise- ja ilulaenu ja järelmaksu.

AS LHV Finance kuulub 65% osas AS-le LHV Pank ja 35% osas Sandmani Grupi AS-le.

LHV Varahaldus[muuda | muuda lähteteksti]

LHV Varahaldus on 9. augustil 1999 asutatud fondivalitseja ja varahaldusettevõte, mis haldab 7 II samba kogumispensioni fondi, 2 täiendava kogumispensioni fondi ja 2 aktsiafond. Tegemist on suuruselt 2. fondihalduriga Eesti turul. LHV Varahaldusel on üle 177000 pensionikliendi ning hallatavate fondide maht ulatub üle 1 miljardi euro.

Ettevõtte juhatuse liikmed on Vahur Vallistu (esimees) ja Joel Kukemelk. LHV Varahalduse omanik on 100% AS LHV Group.

Pensionifondid[muuda | muuda lähteteksti]

LHV pensionifondid eristuvad turul kõrge pikaajalise tootluse ja suure kohalike investeeringute osakaalu poolest. LHV pensionifondid on ühed aktiivsemad Eestisse investeerijad ning oluline institutsionaalne investor Eesti suunal. LHV aktiivselt juhitavate pensionifondide fondijuhid on Andres Viisemann, Kristo Oidermaa ja Romet Enok.

 • LHV Pensionifond Eesti – agressiivse strateegiaga Eestisse investeeriv II samba fond
 • LHV Pensionifond S – pikaajalise stabiilse kasvatamisstrateegiaga II samba fond
 • LHV Pensionifond XS – konservatiivse strateegiaga II samba II samba fond
 • LHV Pensionifond M – tasakaalustatud strateegiaga II samba fond
 • LHV Pensionifond L – progressiivse strateegiaga II samba fond
 • LHV Pensionifond XL – agressiivse strateegiaga II samba fond
 • LHV Täiendav Pensionifond – keskmise riskitasemega III samba fond

2016. aastal tõi LHV pensionifondide turule passiivselt juhitavad fondid. Fondijuht on Joel Kukemelk.

 • LHV Pensionifond Indeks – pidevalt finantsturgudele investeeritud passiivselt juhitud II samba fond
 • LHV Pensionifond Indeks Pluss – kõrge riskitasemega passiivselt juhitud III samba fond

Aktsiafondid[muuda | muuda lähteteksti]

 • LHV Pärsia Lahe Fond – investeerib GCC ehk Lähis-Ida Koostöönõukogu liikmesriikide aktsiaturgudel kaubeldavatesse ettevõtetesse. Fondijuht Joel Kukemelk.
 • LHV Maailma Aktsiad Fond – investeerib aktsiaturgudele üle maailma. Fondi portfell on hajutatud nii arenenud turgude kui ka arenevate turgude vahel. Fondijuht Mikk Taras.

LHV Finantsportaal[muuda | muuda lähteteksti]

LHV Finantsportaal on investeerimisalane internetikeskkond, mis pakub ülevaateid finantsturgudest ning jagab reaalajas turukommentaare. Finantsportaalis on foorum, värsked majandus- ja börsiuudised ning muu investeerimisalane info.

IPO ja väärtpaberid[muuda | muuda lähteteksti]

LHV Group on kasvu rahastamiseks mitmel korral investoreilt kapitali kaasanud ning pikaajalise lubadusena teatati investoreile, et ettevõte plaanib aktsiate börsil noteerimist.

2015. aasta 5. oktoobril noteeris LHV Group esimesed võlakirjad Nasdaq Tallinna börsil. Täna kaupleb Tallinna börsil kaks 10-aastase tähtajaga LHV Groupi allutatud võlakirja: LHVB065025A ja LHVB060028A.

LHV Groupi üldkoosolek otsustas esmase avaliku pakkumise korraldamise 20. aprillil 2016. Emissiooni maht oli 2 miljonit aktsiat märkimishinnaga 6,95 eurot aktsia kohta. LHV kaasas 13,9 miljonit eurot LHV Groupi äride kasvatamiseks. Aktiivse turunduskampaaniaga aktsiate märkimine kestis 2.–16. mail. Aktsiatega (kauplemistähis: LHV1T) kauplemine Tallinna börsil algas 23. mail 2016.

Kokku osales IPO-l 5485 investorit, kes märkisid kokku 6,6 miljonit aktsiat 46,2 miljoni euro eest. Seega märgiti aktsiaemissioon 3,3-kordselt üle. Tegemist oli kuueaastase vahe järel esimese IPOga Tallinna börsil.

17. juunil 2019 oli LHV Groupi aktsia hind 12,00 eurot, mis andis ettevõtte turuväärtuseks 312 miljonit eurot. LHV Groupil on üle 5700 aktsionäri.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]