Rain Lõhmus

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Rain Lõhmus 2012. aastal.

Rain Lõhmus (sündinud 30. detsembril 1966) on eesti ettevõtja ja pangandustegelane.

Ta lõpetas 1988. aastal Tallinna Polütehnilise Instituudi majandusteaduse erialal, täiendas ennast hiljem Ameerika Ühendriikides Harvardi ülikooli ärikoolis (Harvard Business School).

Karjääri alustas 1988. aastal konsultatsioonifirmas Mainor. 1989 kuulus Eesti Tööstuse Arengu Panga ehk Estexpanga asutajate hulka, 1991. aastal oli üks Hansapanga asutajatest.

Aastatel 19911999 töötas Lõhmus Hansapanga juhatuse aseesimehe ja Hansapank Marketsi direktorina, vastutades viimasel ametikohal panga valuutakaubanduse ja väärtpaberiäri eest.

1999. aastal lõi interneti müügi portaali Osta.ee, mis tänaseks päevaks on Eesti suurim veebi müügi portaal, mida külastab üle 200000 inimese nädalas.

1999. aastal lahkus Hansapangast ning asutas koos oma seniste kolleegide Andres Viisemanni ja Tõnis Haaveliga uue investeerimispanga, mis kandis algselt nime LHV Direct ning on nüüd tuntud LHV Panga nime all. Lõhmus on alates panga asutamisest olnud selle nõukogu esimees.

2015. aastal asutas Rain Lõhmus koos Kaido Veske, Kristine Berzina ja Mindaugas Utkeviciusega erakapitalifondi Livonia Partners esimese fondi, mille varade maht ulatub €83 miljonini. 2020 aastaks on Livonia Partners investeerinud 8 ettevõttesse üle Baltikumi ja Soomes[1].

Ta on olnud Hansapanga ja Saku Õlletehase üks omanikke. Ta on asutanud toitlustusettevõtteid (Võitlev Sõna) ning investeerinud mitmesse meediaprojekti, näiteks telekanalisse Seitse.

Tunnustus[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. https://www.livoniapartners.com/
  2. Kaisa Gabral: "Aasta ärimees" Äripäev, 23. detsember 2016

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]