Telia Eesti

Allikas: Vikipeedia
(Ümber suunatud leheküljelt Eesti Telekom)
Jump to navigation Jump to search
Telia Eesti
Asutatud 1993
Peakorter Valge 16, 19095 Tallinn
Teenused Telekommunikatsiooniteenuste osutamine
Käive 309 743 000 € (2015. a)
Emafirma Telia Company
Tunnuslause Sinu elu. Sinu moodi.
Kodulehekülg telia.ee

Telia Eesti AS on ettevõttele Telia Company AB kuuluv telekommunikatsioonifirma, üks suuremaid telekommunikatsioonifirmasid Baltimaades.

Kuni septembrini 2014 oli Eesti Telekom valdusfirma, mille tütarettevõtted Elion Ettevõtted AS ja AS EMT pakkusid telekommunikatsiooni teenuseid. Telia Company kontserni restruktureerimise käigus ühendati 1. septembril 2014 Eesti Telekomi senised tütarettevõtted Elion ja EMT valdusfirmaga ning ühendettevõte jätkas tegutsemist AS Eesti Telekomi nime all. Brändid Elion ja EMT jäid sealjuures endiselt alles.

20. jaanuaril 2016 muutis Eesti Telekom oma ärinime Telia Eesti AS-ks ning ühendas ka senised brändid Elion ja EMT üheks Teliaks.

AS Eesti Telekom aktsiakapital koosneb 137 954 528 lihtaktsiast nominaalväärtusega 10 krooni aktsia kohta. Kõik aktsiad kuuluvad ettevõtte omanikfirmale TeliaSonera AB. [1]

2010. aasta alguseni olid Eesti Telekomi aktsiad noteeritud Tallinna börsil. Ettevõtte börsilt äraviimise algatas TeliaSonera pärast Eesti Telekomi vähemusosaluste omandamist Eesti riigilt ja väikeaktsionäridelt.

Ettevõte on Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu liige.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]