Keiti Vilms

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Keiti Vilms (2017)
Keiti Vilms Eesti riikliku iseseisvuse taastamise aastapäeva vastuvõtul 2014. aastal koos Toomas Hendrik Ilvesega.

Keiti Vilms (tuntud ka kui Säutsupääsuke; sündinud 16. veebruaril 1983) on eesti kalamburist, digikirjanik (tviteraat[1]) ja emakeele populariseerija. Teda on kirjeldatud ka kui "raamatute ja lugemise propageerijat ning vanade sõnade velmajat ehk elluäratajat."[2] Oma kalambuuride ja keeleteemaliste postitustega Twitteris, Facebookis ja Instagramis on Keiti Vilms tekitanud ja süvendanud paljudes jälgijates huvi ja armastust eesti keele vastu.

2017. aasta märtsis tuli ta aasta keeleteo 2016 rahvaauhinna laureaadiks.[3] Samal kevadel ilmus esikteos "@keitivilms" (koostaja ja toimetaja Merilin Pärli).

Alates 5. septembrist 2017 juhib Keiti Vilms Vikerraadios rubriiki "Sõnasäuts".

2018. aastal nomineeriti ta Eesti Kultuurkapitali 2017. aasta kirjandusauhinnale vabakategoorias "teose "@keitivilms" ja säutsud Twitteri kontol @keitivilms"" eest. [4]

Keiti Vilmsi üks inspiratsiooniallikaid on Johannes Aaviku keeleuuendus, ta on ka Johannes Aaviku Seltsi liige. Oma sõnaloome eeskujuks peab Vilms küll pigem Ilmar Laabanit.[5]

Teosed[muuda | muuda lähteteksti]

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Keiti Vilmsil on tütar ja poeg. Tema abikaasa on ajakirjanik Janar Ala (nad abiellusid 28. juunil 2019)[6]. Keiti Vilmsi vaaronu oli riigimees Jüri Vilms.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]