Georg Kirsberg

Allikas: Vikipeedia
Georg Kirsberg 2015.
Georg Kirsberg 17.01.2015. Tallinna kesklinnas kampaanial.
Georg Kirsberg Sri Lankal maofarmis (2013)
Poliitilisi Mõtisklusi
"Poliitika psühholoogilised alused"
"Kirjad India ookeanilt"
Georg Kirsbergi kaubamärk

Georg Kirsberg (sündinud 28. juunil 1983[1] Tallinnas) on Eesti kirjanik, politoloog ja reservohvitser.

Elulugu[muuda | muuda lähteteksti]

Georg Kirsberg lõpetas 2002. aastal Tartu Forseliuse gümnaasiumi.

2003. aastal läks ta mereväkke aega teenima. Jäi üleajateenijaks ning aastatel 2005–2007 õppis Saksamaal ohvitseride kursustel. Seal õppis ta õppeasutustes Marinetechnikschule, Einsatzausbildungszentrum Schadensabwehr Marine, Marineschule Mürwik, Marineoperationsschule ning oli praktikal mitmel laeval, sealhulgas Hessen. Väljapaistvate õpitulemuste eest autasustati teda medaliga Abzeichen für besondere Leistungen im Truppendienst. Teadaolevalt on ta ainukene eestlane, kes selle saanud on. Peale selle sai tal vetelpäästemärgi DLRG Gold.

2010. aastal lõpetas Kirsberg Tartu Ülikoolis bakalaureuseõppe filosoofias ning astus seejärel Tallinna Tehnikaülikooli rahvusvaheliste suhete magistriõppesse. 2011. aastal sai Kirsberg Kieli ülikooli aastasele stipendiumile. Seoses sellega lahkus ta nimetatud aastal Eesti mereväe tegevteenistusest, kuid astus Kaitseliitu. Kieli ülikoolis kirjutas ta magistritöö Joachim Krause juhendamisel ning suvel 2012 kaitses Tallinna Tehnikaülikoolis magistrikraadi.

Sügisest 2012 töötab Kirsberg välismaistes turvafirmades laevakaitsjana. Laevakaitsja igapäevaelust avaldas ta novembris 2013 tõsieluromaani "Kirjad India ookeanilt". 2014. aasta juulis avaldas ta poliitpsühholoogia alase raamatu "Poliitika psühholoogilised alused" ning 2016. a. novembris sellele järje "Poliitilisi Mõtisklusi". Peale selle on ta avaldanud meedias arvukalt artikleid.

Poliitiline tegevus[muuda | muuda lähteteksti]

Suvel 2011 algatas ta koos Jüri Toomepuuga MTÜ Põliseestlased[2][3], sündmust kajastati ka Soome meedias[4].

Septembris 2011 rääkis ta ETV saates "Pealtnägija" Eesti Mereväe probleemsest olukorrast.[5] 2011. aasta sügisel, olles ise õpingutel Saksamaal, andis ta Skype'i teel intervjuu "Vaba mõtte klubile", milles käis jutt jällegi Eesti Mereväest. 2012. aasta suvel, kui riigisaladuse avalikustamisega paljastati tollase kaitseministri Mart Laari vale 1994. aasta relvaostus, saatis Georg Kirsberg Kaitseväe peastaabile, Eesti Üliõpilaste Seltsile ja IRL-ile avaliku kirja küsimusega, kuidas need institutsioonid asja kommenteerivad.[6] 2013. aasta oktoobris esines ta taas saates "Pealtnägija", kus rääkis laevakaitsja elust.[7] Tema esinemine "Pealtnägijas" 2011. aastal tekitas ühiskonnas elavat vastukaja. Eriti just väide, et üks ohvitser, kelle nime saates ei mainitud, olevat laevas täis peaga põrandale roojanud. Selle eest esitas Õhtulehe andmetel Liivo Laanetu Georg Kirsbergi vastu kohtuhagi, milles nõudis vabandust ning rahalist hüvitist.[8] Hiljem tegi Pealtnägija sellest asjast veel teise loo, mis läks eetrisse 15. oktoobril 2014. Saade jõudis televaatajani plaanitust lühemana, kuna paar tundi enne eetriaega sai "Pealtnägija" kohtumääruse, mis keelas tal rääkida kohtumaterjalidest.[9] See kohtumäärus küll vaidlustati[10], kuid puuduvat saatelõiku pole veel tänini avaldatud. 19. jaanuaril 2015 avaldas Kirsberg Delfis kiiresti populaarsust kogunud loo "Euroopa viie rikkaima hulka – kindlalt edasi või tuleks maa peale tagasi?"[11]. Pärast seda saatis ta Reformierakonna liidritele e-postiga avaliku väljakutse avalikuks debatiks Eesti majanduse üle ning edastas selle ka Delfi TV kaudu[12].

2015. aasta Riigikogu valimistel kandideeris Georg Kirsberg Vabaerakonna nimekirjas. Valimisringkonnas nr 1 kogus ta 179 häält, kuid ei osutunud valituks.[13]

6. juunil 2015 korraldas ta Tallinnas Tammsaare pargis Eesti esimese immigratsioonivastase meeleavalduse[14][15] ning 10. juunil esines kõnega EKRE samateemalisel aktsioonil Toompeal[16][17]. Kirsberg oli kaasautoriks 20. juulil Postimehes avaldatud pöördumisele Eesti valitsusele[18] pagulaskriisi lahendamisel. Lisaks sellele avaldanud veel mitmeid immigratsiooni ning islami kriitilisi kirjutusi. 2015. a. suvel moodustas ta koos Maria Kaljustega immigratsiooni ja islamiseerumise vastu seisva kodanikuühenduse, MTÜ International SIS, millest nad rääkisid ka 07.09.2016. Pealtnägijas

9. juunil 2016 heitis Vabaerakonna juhatus Georg Kirsbergi Vabaerakonnast välja. Põhjuseks toodi "erakonna mainet kahjustav tegevus ning vastandumine erakonna väärtustele". Kirsberg ise kommenteeris, et välja arvamine tuli juhatuse poolt üllatusena, väga kiiresti ja põhjendamatult, ning tegelik põhjus oli ideoloogiline: Vabaerakonna juhatus ei soovi esindada konservatiivseid vaateid. [19]

Alates 27. juulist 2016 on ta EKRE liige ning hetkel selle Kristiine osakonna aseesimees, Põhja-Tallinna ringkonna juhatuse liige ning volikogu liige.

Tunnustused[muuda | muuda lähteteksti]

  • Abzeichen für besondere Leistungen im Truppendienst – saksa sõjavägi 2006
  • Ukraina suursaadiku tänukiri Ukraina toetamise eest sõjas Venemaa vastu – üle antud vastuvõtul Ukraina saatkonnas Tallinnas 06.12.2016. Tänukiri omistati kahe aasta jooksul osalemise eest Venemaa vastastel aktsioonidel.

Raamatud[muuda | muuda lähteteksti]

Artiklid[muuda | muuda lähteteksti]


Intervjuud / teleesinemised[muuda | muuda lähteteksti]


Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]