Anna Bergendahl

Allikas: Vikipeedia
Anna Bergendahl
Sünninimi Anna Henrietta Bergendahl
Tuntud kui Anna Bergendahl
Sündinud 11. detsember 1991 (32-aastane)
Päritolu Stockholm, Rootsi
Stiilid Pop
Elukutse Laulja
Tegev 2004. aastast
Plaadifirma Lionheart Records
Veebileht Ametlik koduleht

Anna Henrietta Bergendahl (sündinud 11. detsembril 1991 Stockholmis) on Rootsi poplaulja.

Bergendahl on osalt iiri päritolu, sest tema vanaema sündis ja elab Iirimaal. Ka Anna esimene avalik esinemine publiku ees toimus Briti saartel, nimelt Yorki katedraalis, kui ta oli 8-aastane.

2004 osales ta Rootsi telekanali TV4 muusikaprogrammis "Super Troupers" ja 2008 TV4 talendiotsimissaatesarjas "Idol 2008", kus ta saavutas 5. koha.

Samal 2008. aastal andis Bergendahl välja 5 singlit, millest 4 oli ta esitanud juba talendiotsimissaates ja viies oli duett talendisaate võitja Kevin Borgiga. Just see laul "(I've Had) The Time of My Life" tõusiski Rootsi edetabelis kõige kõrgemale, 36. kohale.

Ta valiti Rootsi esindajaks naaberriigi pealinnas Oslos toimunud 2010. aasta Eurovisiooni lauluvõistlusel, mis oli Rootsi 50. osaluskord Eurovisioonil, lauluga "This Is My Life". See oli ballaad ja viimati oli Rootsi ballaadiga Eurovisioonile läinud 1998, kui laul "Kärleken är" saavutas 10. koha. Bergendahlil nii hästi ei läinud ja alates 2004. aastast, kui Eurovisioonil juurutati poolfinaalid, oli ta esimene Rootsi esineja, kes finaali ei pääsenud: ta jäi teises poolfinaalis 11. kohale, kusjuures edasi läks 10 paremat. Televaatajad andsid talle 9. ja žürii 11. koha. 2023. aasta seisuga on ta ainus Rootsi laulja, kes Eurovisioonil poolfinaalis välja langenud.

Samal aastal andis Bergendahl välja oma esimese albumi "Yours Sincerely" ja sellel oleva eurolaulu ka singlina. Mõlemad tõusid Rootsi edetabeli tippu, aga välismaal neist kumbki edu ei saavutanud, kuigi "This Is My Life" jõudis Norraski 6. kohale.

2012. aasta oktoobris avaldas Bergendahl oma teise albumi "Something to Believe In" ja sellel oleva laulu "Live and Let Go" ka singlina. Album jõudis Rootsi edetabelis 13. kohale, singel edetabelisse ei pääsenudki.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]