Eric Saade

Allikas: Vikipeedia
Eric Saade
Eric Saade (2011)
Eric Saade (2011)
Info
Sünninimi Eric Khaled Saade
Sünniaeg 29. oktoober 1990 (26-aastane)
Päritolu Kattarp, Helsingborg, Rootsi
Stiil(id) Popmuusika
Amet(id) laulja, saatejuht
Tegev 2003–
Plaadifirma(d) Roxy Recordings
Seotud esitajad What's Up!
Veebileht Ametlik kodulehekülg

Eric Khaled Saade (sündinud 29. oktoobril 1990 Rootsis HelsingborgisKattarpis) on rootsi poplaulja ja saatejuht. Päraste kahte aastat ansamblis What’s Up!, ta lahkus veebruaris 2009, et jätkata soolokarjääriga. Eric Saade esindas Rootsit Eurovisiooni lauluvõistlusel 2011. aastal Saksamaal, mille tagas võit Meldodifestivalenil 2011 looga "Popular". Eurovisioonil tuli Saade kolmandale kohale.

Varajane elu[muuda | muuda lähteteksti]

Saade sündis Rootsis Kattarpis Walid Saade ja Marlene Jacobssoni lapsena. Saade isa on pärit Liibanonist ja ema Rootsist. Vanemad lahutasid abielu, kui Saade oli nelja-aastane. Peale seda elas ta oma emaga. Saadel on kaheksa õde-venda ja pool-õde-venda.

Saade alustas laulmisega, kui ta oli näinud telekast Michael Jacksonit, ta on saanud muusikalisi mõjutusi artistidelt ja bändidelt nagu Robbie Williams, Bryan Adams, Backstreet Boys ja Justin Timberlake.

Ta laulis esimest korda laval kuueaastasena oma ema pulmal. 13-aastasena alustas Saade laulukirjutamisega ning võitis Rootsi lauluvõistluse Joker (hiljem ümbernimetatud Popkorniks) ning allkirjastas plaadilepingu 15-aastaselt.

Isiklik elu[muuda | muuda lähteteksti]

Saade elab Stockholmis. Saade oli pikas suhtes Molly Sandéniga, nende suhe lõppes jaanuaris 2012. 2015. aastast alates on ta olnud suhtes moeblogija Nicole Falcianiga.