Arash

Allikas: Vikipeedia
Arash
Arash in Las Vegas.JPG
Info
Sünninimi Arash Labaf
آرش لباف
Sündinud 23. aprill 1977 (38-aastane)
Teheran, Iraan
Päritolu Malmö, Rootsi
Stiil(id) Pop, Pärsia pop, Hip hop, R&B, Pop folk
Amet(id) laulja, näitleja
Tegev 2005-
Plaadifirma(d) Warner Music Scandinavia (WEA)
Veebileht http://www.arash.se

Arash Labaf (pärsia: آرش لباف, sündinud 23. aprillil 1977 Teheranis, Iraanis) on Iraani-Rootsi laulja, tantsija, meelelahutaja ja produtsent. Päritolult Iraani pärslane, kes elab hetkel Malmös, Rootsis.

Karjäär[muuda | redigeeri lähteteksti]

Arash Labaf kasvas üles Teheranis, Iraanis ja 10-aastaselt tema perekond kolis Uppsalasse, Rootsi. Viie aasta pärast koliti sealt juba Malmösse. Tema debüütalbum "Arash" anti välja Warner Brothers Music'u poolt juunis 2005. Tema singlid "Boro Boro" ja "Temptation" (feat. Rebecca Zadig) olid hitid üle euroopa ning videoid mängiti rohkem kui kahekümnes MTV muusikakanalis üle maailma. Lisaks tema koduriikidele, Rootsile ja Iraanile, on tal ka märkimisväärne edu Ida- ja Lõuna-Euroopa riikides nagu Venemaal, Ukrainas, Kreekas, Bulgaarias, Poolas, Ungaris, Gruusias,Aserbaidžaanis, Serbias, Slovakkias ja$ Sloveenias. Tema mändežeriks on endine Warner Music A&R agent Henrik Uhlmann ja tema esindaks USAs on Mayar Zokaei.

Koostööd[muuda | redigeeri lähteteksti]

Arash saavutas tuntuse oma hiti "Temptationi" eest. Selle laulu juures tegi ta koostööd laulja Rebecca Zadigiga. Oma järgmise koostöö tegi Arash koos Pärsia-Pakistani-Taani laulja Aneelaga. Nende poolt sündis hit "Chori Chori" ja kolmeliikmelise koostöö tulemusena Arashi, Aneela ja Rebecca vahel tekkis laul "Bombay Dreams".

Arash on ka väljastanud ka venekeelse laulu "Восточные Сказки", mis oli vene versioon laulust "Temptation". Laulus laulab ta ise vene keeles ning koostööd teeb ta koos Blestjaschie'ga. Laul tõusis Venemaal suureks hitiks.

DJ Aligator (ka Pärsia päritoluga) on esinenud Arashi muusikavideos "Music is My Language".

Rebecca Zadigiga laulab ta koos laulus "Suddenly".

Oma 2006. aasta albumis "Crossfade" Arash, DJ Aligator ja Shahkar Bineshpajoo tegid laulu Iraani jalgapalli meeskonnale 2006. aasta maailmameistrivõistluste jaoks.

Arash andis välja märtsis oma kolmanda albumi "Donya", kus ta teeb koostööd Shaggy'ga.

2009. aasta alguses avalikustati, et Aserbaidžaani 2009. aasta Eurovisiooni lauluvõistlusel esindavad Arash ja Aysel Teymurzadeh. Laulu pealkiri on "Always".

Diskograafia[muuda | redigeeri lähteteksti]

Stuudioalbumid[muuda | redigeeri lähteteksti]

Remix albumid[muuda | redigeeri lähteteksti]

Välislingid[muuda | redigeeri lähteteksti]

[Ametlik kodulehekülg]

[Fanpage]