Tre Raadio

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Tre Raadio
Asukoht Flag of Estonia.svg Eesti
Sagedused Raplamaa 91,3 MHz
Pärnumaa 92,7 MHz
Järvamaa 101,0 MHz
Harjumaa 105,8 MHz
Lääne-Virumaa 97,0 MHz
Läänemaa 94,2 MHz
Koduleht Tre Raadio

Tre Raadio on Eesti raadiojaam. Tre Raadio stuudiod asuvad Raplas, Pärnus, Paides ja Tallinnas.

Tre Raadio toodab levipiirkondade kohalikku elu kajastavat ja täiskasvanud kuulajale suunatud raadioprogrammi. Ligi poole Tre Raadio programmide muusikavalikust moodustavad Eesti lood.

Tre Raadio FM sagedused: Raplas ja Raplamaal 91,3 MHz, Pärnus ja Pärnumaal 92,7 MHz, Paides, Türil ja Järvamaal 101,0 MHz, Tallinnas ja Harjumaal 105,8 MHz, Rakverel ja Lääne-Virumaal 97,0 MHz, Haapsalu ja Läänemaa 94,2 MHz. Saateid saab kuulata ka Tre Raadio kodulehelt.

Raadiojaama tegevjuht on Raplas Tre Raadio käivitanud Siim Pohlak.

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Tre Raadio alustas tegevust raadio.tre.ee nime all internetis leviva raadiojaamana pidude ja ürituste korraldamisele keskendunud Tre.ee kõrvaltegevusena 2007. aastal. Algul mängiti eetris peamiselt Tre DJ-de valitud tantsumuusikat ning õhtusel ajal oli eetris soovisaade, mis on iga nädal eetris olnud alates 2008. aasta algusest.

2010. aasta oktoobris alustati esimese FM sagedusloa saamise järel tegevust Raplamaal, ametliku nimetusega Tre Raadio. Programmi lisandusid kohalikku elu kajastavad saated ja uudised. Tantsumuusika osakaal hakkas järk-järgult kahanema pophittide kasuks. Tre Raadios tegutses Rapla sageduse esimestel aastatel ka tuntud diskor ja raadiosaatejuht Märt Rannamäe.

2014. aasta mais laienes Tre Raadio Pärnusse, jätkates tegevust Pärnus sagedusel 92,7 MHz varem eetris olnud kohaliku raadiojaama Päikeseraadio tegevuse lõppemise järel.

2016. aasta algusest toodab Tre Raadio raadioprogrammi ka Järvamaal, seni Kuma Raadio nime kandnud regionaalse raadiojaama nimeks sai Kesk-Eesti Tre Raadio.

2016. aasta jaanuaris omandas Tre Raadio Tallinnas, Pärnus, Tartus ja Lõuna-Eestis leviva raadiojaama Ring FM.

Alates 17. novembrist 2019 on Tre raadio Tallinnas eetris sagedusel 105,8 MHz.

Sagedused[muuda | muuda lähteteksti]

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]