Pearu Paulus

Allikas: Vikipeedia

Pearu Paulus (sündinud 3. novembril 1967) on eesti laulja ja helilooja. Ta sai tuntuks konkursi "Kaks takti ette" kaudu.

Aastast 1992. kuulub Pearu Paulus koos Ilmar Laisaare ja Alar Kotkasega ansamblisse 2 Quick Start.

1994. aastal Eurovisiooni lauluvõistluse Eesti eelvoorus oli Hedvig Hansoni ja Pearu Pauluse laul "Kallim kullast" 10 parima laulu hulgas, ja kuigi laul ei võitnud, valiti see publiku lemmikuks.

Pearu Paulus on mitme Eestit Eurovisiooni lauluvõistlusel esindanud laulu meloodia kaasautor.

2000. aastal Stockholmis esitas Eda-Ines Etti laulu "Once in a Lifetime", mille sõnade autor on Jana Hallas ning meloodia autorid Pearu Paulus, Ilmar Laisaar ja Alar Kotkas.

2002. aastal Tallinnas esitas Anna Sahlene laulu "Runaway", mille meloodia autor oli Pearu Paulus koos Ilmar Laisaare ja Alar Kotkasega.

2006. aastal võitis Eesti eurolaulu konkursi Pearu Pauluse, Alar Kotkase, Ilmar Laisaare ja Jana Hallase lugu "Through My Window", mille esitas Rootsi laulja Sandra Oxenryd ja mis esindas Eestit Eurovisiooni lauluvõistlusel.

2007. aastal võitis "Eesti otsib superstaari" esimese hooaja Birgit Õigemeel samade autorite lauluga "Kas tead, mida tähendab...". Nad on ka Birgit Õigemeele singlite "365 Days" ja "Ise" autorid.

2008. ja 2010. aastal osales ta telesaates "Laulud tähtedega". Pauluse laulupartneriteks olid vastavalt Ingrid Tähismaa ja Kirsti Timmer.

2012. aastal osales ta telesaates "Tähed jääl", kus tema tantsupartneriks oli Emili Arm.