Runaway (Sahlene'i laul)

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Eesti Runaway
2002. aasta Eurovisiooni lauluvõistlus
Riik Eesti
Esitaja(d) Sahlene
Keel inglise
Helilooja(d) Pearu Paulus, Ilmar Laisaar, Alar Kotkas
Sõnade autor(id) Jana Hallas
Tulemused
Koht 3.
Punktisumma finaalis 111
Kronoloogia
◄ "Everybody" (2001)   
"Eighties Coming Back" (2003) ►

"Runaway" on laul, mis esindas Eestit Eurovisiooni lauluvõistlusel 2002 Tallinnas. Loo meloodia autorid olid Pearu Paulus, Ilmar Laisaar ja Alar Kotkas, sõnad kirjutas Jana Hallas, esitas rootsi laulja Sahlene.

Lugu esitati finaalõhtul 25. mail Saku Suurhallis kaheksandana ning jagas hääletuse lõppedes 111. punktiga koos Suurbritanniat esindanud looga "Come Back" 3.-4. kohta. Maksimumi andsid Eestile 2 riiki – naabrid Rootsi ja Läti.

Sahlene seisis lavaesituse ajal eurolava küljes olnud catwalk'il ning kandis valgest nahast lõhikuga seelikut, nahast toppi ja kõrgeid valgeid nahksaapaid. Lavakostüümi oli Sahlene'ile disaininud Jana Hallas.

Koos Sahlene'iga viibis Saku Suurhalli laval viieliikmeline ansambel, mis koosnes kolmest rootslasest (kellest üks oli lauljanna vend) ning kahest eesti muusikust (trummar Jüri Mazutšak ja taustalaulja Jelena Juzvik).

Varia[muuda | muuda lähteteksti]

"Runaway" pääses Eurolaulu Eesti eelvooru hoopis Inese esitatuna, ent Eda-Ines Etti loobust võistlusel osalemisest ja loole hakati uut esitajat otsima. Enne, kui laulu autorid jõudsid Sahlene'ini, kaaluti esitajaks ka mitmeid eesti lauljaid (sh Koit Toome).

Tallinna Linnahallis peetud Eesti eelvoorus laulsid "Runawayle" tausta Kaire Vilgats, Dagmar Oja, Pearu Paulus ja Johannes Lõhmus, ent segastel asjaoludel (väidetavalt "imagoloogilistel põhjustel") vahetati taustalauljad enne Eurovisiooni finaalkontserti välja. Ometigi osalesid nii Vilgats kui ka Oja Eurovisioonil – samal aastal Maltat esindanud Ira Losco taustalauljatena (neile lisaks Liisi Koikson, Airi Allvee ja Jelena Juzvik). Malta delegatsioon lubas eestlannad tasuta Maltale lennutada, kui laul jõuab esikolmikusse – ja nii ka läks.

Kirjandus[muuda | muuda lähteteksti]