Rulasõit 2020. aasta suveolümpiamängudel

Allikas: Vikipeedia
Olümpiarõngad
Olümpiarõngad
Rulasõit
Rulasõit

Rulasõit 2020. aasta suveolümpiamängudel on olümpiamängude spordiala võistlused, mis pidid toimuma Jaapanis Tokyos 26. juulist kuni 6. augustini. See on üks viiest spordialast, mis on lisatud spetsiaalselt aastaks 2020, ilma et oleks mingit garantiid, et see naaseb programmi hiljem. Kuid ROK on ajutiselt heaks kiitnud rulavõistluse 2024. aasta Pariisi olümpiamängudel osalemiseks. Rulavõistlustel jagatakse välja 4 komplekti medalid (2 meeste ja 2 naiste arvestuses). Rulavõistlused pidid algselt toimuma Aomi linna saalis. Nüüd on aga plaan, et rulavõistlused toimuvad Ariake linna spordipargis.

Kvalifikatsioon[muuda | muuda lähteteksti]

Rulavõistlustele on saadaval 80 kvoodikohta. Igal alal osaleb 20 võistlejat: 3 maailmameistrivõistlustelt, 16 maailma edetabelilt ja 1 võõrustajalt Jaapanilt.

Igal riigi olümpiakomiteel, mis on iga riigi olümpiamängude juhtorgan, on lubatud rulavõistlustele kuus meest ja kuus naist, kuid mitte rohkem kui kolm sportlast soo kohta ühele võistlusalale.

Võistlustele kvalifitseerimist juhib World Skate.

Võistlusalad[muuda | muuda lähteteksti]

  • Tänavavõistlus

Võistlus toimub sirgel tänavakujulisel rajal, kus on trepid, käsipuud, äärekivid, pingid, seinad ja nõlvad. Iga võistleja esineb individuaalselt ja kasutab iga sektsiooni läbimisel mitmesuguste oskuste või nippide demonstreerimiseks. Hindamisel võetakse üldhinde saamiseks arvesse selliseid tegureid nagu trikkide raskusaste, kõrgus, kiirus, originaalsus, sooritus ja käikude koostis.

  • Pargivõistlus

Pargivõistlused toimuvad õõnestatud rajal, mis hõlmab mitmeid keerulisi kurve - mõned meenutavad suuri nõgusid ja kuplikujulisi kausse. Õõnsuse põhjast tõusevad kõverad pinnad järsult, kalde ülemine osa on kas vertikaalne või peaaegu vertikaalne. Pargivõistluste atraktsioonide hulgas on tohutu kõrgus, mis saavutatakse kiirusega kurvidesse sõitmisega ja imeliste õhutrikkidega. Trikkide mitmekesisus suureneb, kui kicka rampi kasutatakse kõrguse saamiseks. Raskusaste võib sõltuda sellest, kas rulataja haarab õhkuhüppamise ajal rulalauda käega, millist laua osa haaratakse, millist kätt laua haaramiseks kasutatakse, ja ratturi kehaasendist samal ajal laua haaramine. Raskused ja originaalsus suurenevad ka siis, kui rulalauda pööratakse õhus olles, kui võistleja suudab õhus olles oma keha pöörata, ja seda tüüpi pöörlemiste varieerumisel. Mõned võistlejad teostavad ka tasakaalustustrikke kaldtee rambil.

Võistluste ajakava[muuda | muuda lähteteksti]

Rulavõistluste ajakava
Mehed K 26. 07 N 27. 07 R 28. 07 L 29. 07 P 30. 07 E 31. 07 T 1. 08 K 2. 08 N 3. 08 R 4. 08 L 5. 08 P 6. 08
Pargivõistlus Finaal
Tänavavõistlus Finaal
Naised K 26. 07 N 27. 07 R 28. 07 L 29. 07 P 30. 07 E 31. 07 T 1. 08 K 2. 08 N 3. 08 R 4. 08 L 5. 08 P 6. 08
Pargivõistlus Finaal
Tänavavõistlus Finaal


Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]