Lauatennis 2020. aasta suveolümpiamängudel

Allikas: Vikipeedia
Olümpiarõngad
Olümpiarõngad
Lauatennis
Lauatennis

Lauatennis 2020. aasta suveolümpiamängudel toimus 25. juulist kuni 7. augustini Tokyos Jaapanis. Lauatennises osales 172 lauatennisiti (meeste ja naiste vahel võrdselt jaotatud), kes võistlesid nii üksik- kui ka võistkondlikel võistlustel, aga ka uuel segapaarismängude segavõistlusel. Lauatennis on suveolümpiamängudel esinenud kaheksal varasemal korral, alustades 1988. aasta Seouli suveolümpiamängudest.

Kvalifikatsioon[muuda | muuda lähteteksti]

Korraldava riigina on Jaapanil automaatselt kvalifitseerunud kuus sportlast; kolmest mehest ja naisest koosnev võistkond, kus nad võistlevad nii üksikmängus kui ka segapaarismängude võistkonnas.

Võistkondlikele võistlustele kvalifitseerus 16 võistkonda. Igal mandril (kusjuures ameeriklased jagunevad ITTF-i võistluseks Põhja-Ameerikasse ja Lõuna-Ameerikasse) oli üks võistkondade kvalifitseerumise võistlus. Üheksa võistkonda kvalifitseeruvad läbi maailma kvalifikatsioonivõistluse.

Segapaarismängudes kvalifitseerus ka 16 paari. Igal mandril (kusjuures ameeriklased jagunevad ITTF-i võistluseks Põhja-Ameerikasse ja Lõuna-Ameerikasse) oli segapaari kvalifikatsiooniturniir. Neli võistkonda kvalifitseeruvad 2019. aasta maailmaturniiri finaalturniirilt ja viis võistkonda läbi World Tour 2020. aasta finaali. Ka Jaapanile on tagatud koht. Kui riigil on nii segapaar kui ka võistkond, kes kvalifitseerub ühest või mõlemast soost, peab paarismängija kuuluma oma soost võistkonda.

Üksikmängude võistluste jaoks kvalifitseerus 64–70 individuaalset mängijat. Iga kvalifitseeritud võistkonnaga riik võis individuaalsel võistlusel osaleda selle meeskonna kahe liikmega. Kontinentaalsete meistrivõistluste kaudu antakse 22 kvoodikohta üksikmängijatele, kes esindavad riiki ilma kvalifitseeritud võistkonnata. Seal toimub üks kolmepoolse komisjoni kutsekoht. Ülejäänud 172 kvoodikohast täidetakse üksikmängude kvalifikatsiooniturniiril (vähemalt kaks ja mitte rohkem kui kaheksa kvalifikatsiooni) ja seejärel ITTF-i maailma edetabeli alusel.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]