Paris Hilton

Allikas: Vikipeedia
Disambig gray.svg  See artikkel räägib seltskonnategelasest; temanimelise parfüümi kohta vaata artiklit Paris Hilton (parfüüm) ja samanimelise hotelli kohta artiklit Hilton Hotels & Resorts

Paris Hilton (2006)
Paris Hilton (2009)

Paris Whitney Hilton (sündinud 17. veebruaril 1981 New Yorgis) on USA rikas pärijanna, kes ajaviiteks tegutseb filminäitleja, modelli ja lauljana.

Näitlejakarjäär[muuda | muuda lähteteksti]

Esimeses filmirollis mängis Hilton 1993, alates 2000 on ta mänginud paarikümnes filmis. Sageli on need olnud pisirollid telesarjade episoodides või tähelepanu mitte äratanud filmides; eriti kehtib see tema karjääri algusaegade kohta.

Ta sai tuntuks, kui 2004 avaldati tema 62 minuti pikkune seksivideo "1 Night in Paris" ("1 öö Parisis"). See video pälvis mitu auhinda, näiteks pälvis see järgmisel aastal AVN auhinna, mida nimetatakse ka porno-Oscariks, kolmes kategoorias: aasta kõige enam müüdud film, aasta kõige enam laenutatud film ja parim turunduskampaania projekt.

Ta on tuntud ka peaosa täitmise poolest teleseriaalis "The Simple Life" ("Lihtne elu"). Kas tema või seriaal nimetati igal aastal 2004–07 Teismeliste valiku auhinna kandidaadiks, kuigi ta neist ühtki ei võitnud. 2004 esitati nad kahes kategoorias: tõsielusarja naistähe ja tõsielusarja kategoorias, 2005 tõsielusarja kategoorias ning 2006 ja 2007 tõsielusarja naistähe kategoorias.

2005. aastal mängis ta õudusfilmis "Vahakujude maja" ("House of Wax"), mille eest nimetati Teismeliste valiku auhinna kandidaadiks läbimurderolli kategoorias ja filmiröögatuse kategoorias, võites neist viimase. Ühtlasi nimetati ta MTV filmiauhinna kandidaadiks parima hirmunud esituse kategoorias, aga seda ta ei võitnud. Teisest küljest nimetati see film ka kolmes kategoorias aasta halvima filmi auhinna Kuldne Vaarikas kandidaadiks ning võitis neist ühe: Hilton tunnistati halvimaks naiskõrvalosatäitjaks. Kuid paljud kriitikud ja pealtvaatajad arvasid, et filmi parim osa oli Hiltoni kujutatava tegelase surmastseen, ning filmi reklaamimiseks valmistati T-särke kirjaga "SEE PARIS DIE" ("Vaata, kuidas Paris sureb").

2008 mängis Hilton peaosa filmis "The Hottie and the Nottie", mille eest ta pälvis Kuldse Vaarika naispeaosatäitja ja ekraanipaari kategoorias. Filmi arvustused olid üldiselt vaenulikud ja arvustamiskeskkonnas Rotten Tomatoes andis üksnes 5% arvustajatest sellele positiivse hinnangu.

Samal aastal tegi ta kaasa õudus-rokkooper-muusikalis "Repo! The Genetic Opera", kus Hilton ka laulis ja mille eest pälvis Kuldse Vaarika naiskõrvalosatäitjana.

2004. aastal avaldati tema autobiograafia[1] ja 2006. aastal muusikaalbum "Paris".

Isiklik elu[muuda | muuda lähteteksti]

Paris Hilton (2005)

Paris Hilton on elanud koos paljude meestega ja on ajakirjanduses nii mõnegagi neist lubanud abielluda, aga sellegipoolest ei ole ta kunagi abielus olnud ja tal ei ole lapsi.

2005. aasta alguses häkkis tema mobiiltelefoni üks 17-aastane Massachusettsi nooruk, kes mõisteti 11 kuuks noortekolooniasse. Tema mobiili kontaktid, milles olid paljude teiste Hollywoodi staaride numbrid, postitas too poiss internetti. [viide?]1.2. aprillil 2008 külastas Paris Tallinna koos oma tollase elukaaslase Benjamin Maddeniga. Madden on kitarrist ansamblis Good Charlotte, kes andis Saku suurhallis kontserdi.[2]

2008. aasta oktoobris käisid Paris Hiltoni kodus vargad. Kurjategijate rühmitus, keda hakati nimetama Bling Ring, murdis sisse paljude Hollywoodi rikaste ja kuulsate kodudesse. Hilton oli nende ohvitest esimene ja kurjategijate sõnul valisid nad Hiltoni esimeseks sellepärast, et pidasid teda lolliks. Vargad avastasid maja võtme uksemati alt, aga seda ei läinud tarvis, sest välisuks oli nagunii lukustamata. Kokku käisid vargad tema kodus 5 korral ning peamiselt varastati rõivaid ja sularaha. Enda sõnul leidsid vargad ka kokaiini. Hilton pöördus politseisse alles viimase varguse järel, kui ära viidi 2 miljoni dollari väärtuses juveele. Kurjategijad vahistati 2009. aasta oktoobris.

Tinkerbell[muuda | muuda lähteteksti]

Paris Hiltonil on chihuahua-tõugu koer Tinkerbell, kes on samuti figureerinud kollase ajakirjanduse veergudel.[viide?]12. augustil 2004 kadus Parisel koer ära. Ta pani välja kuulutused ja võttis endale Tinkerbelli kadumise ajal koera nimega Bambi. Paris lubas 5000 dollarit vastutasuks koera leidmise eest ja väitis, et koer oli talle nagu lapse eest. Tinkerbell leiti 6 päeva pärast. [viide?]

Pahuksis seadusega[muuda | muuda lähteteksti]

California politsei näofoto Paris Hiltonist (2007)

2006. aasta septembris tabati Hilton autoroolist ja tema vere alkoholisisalduseks mõõdeti 0,8‰, mis oli Californias seadusevastane. Novembris tema juhiloa kehtivus peatati. Jaanuaris mõisteti ta süüdi hooletus juhtimises ning ta sai 36 kuud tingimisi ja 1500 USA dollarit trahvi. 15. jaanuaril tabati ta taas autoroolist, kuigi tema juhiloa kehtivus oli peatatud. 27. veebruaril tabati ta taas kehtetu juhiloaga autoroolist, liiati oli ta sõitnud kiirusega 70 miili tunnis (113 km/h) alas, kus suurim lubatud kiirus oli poole väiksem.

4. mail 2007 mõisteti ta 45 päevaks reaalselt vanglasse. Internetis hakati koguma allkirju selle heaks, et California kuberner Arnold Schwarzenegger talle armu annaks, ja samuti selle heaks, et Schwarzenegger talle armu ei annaks. Mõlemale palvekirjale kirjutasid alla kümned tuhanded inimesed. Hilton kirjutas küll alla üleskutsele, milles toetas armuandmist, aga see ei olnud juriidilises mõttes armuandmispalve ja lõpuks ta armu ei palunudki, vaid kandis oma karistuse ära.

2. juulil 2010 pidas Lõuna-Aafrika Vabariigi politsei Hiltoni kinni jalgpalli MM-i ajal. Ta olevat Hollandi ja Brasiilia jalgpallikoondise vahelise veerandfinaali ajal marihuaanat suitsetanud. Süüdistust tema vastu ei esitatud.

17. juulil 2010 peeti Hilton kinni ja lasti jälle lahti Korsikal Figari lennujaamas marihuaana omamise tõttu.

28. augustil 2010 vahistati Hilton Las Vegases kokaiini omamise tõttu. 17. septembril 2010 tunnistas ta end süüdi ja 20. septembril mõisteti talle karistus. Ta alustas kohe oma moe- ja lõhnatoodete reklaamimiseks maailmareisi, kuid juba 21. septembril peeti ta Tokios Narita lennujaamas kinni, sest Jaapanisse ei lasta inimesi, kes on narkokuriteo eest süüdi mõistetud. Ta saadeti USA-sse tagasi ning Hilton tühistas oma reisi, sest näiteks Indoneesias ja Malaisias on selles osas seadused veelgi karmimad.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]