Mine sisu juurde

Paris Hilton

Allikas: Vikipeedia
 See artikkel räägib seltskonnategelasest; temanimelise parfüümi kohta vaata artiklit Paris Hilton (parfüüm) ja samanimelise hotelli kohta artiklit Hilton Hotels & Resorts

Paris Hilton
Sünniaeg 17. veebruar 1981 (43-aastane)
New York
Amet näitleja, modell
Koduleht http://www.parishilton.com
Autogramm
Paris Hilton (2009)

Paris Whitney Hilton (sündinud 17. veebruaril 1981 New Yorgis) on USA ettevõtja, seltskonnategelane, modell, DJ, laulja ja näitleja.

Näitlejakarjäär

[muuda | muuda lähteteksti]

Esimeses filmirollis mängis Hilton 1993, alates 2000 on ta mänginud paarikümnes filmis. Sageli on need olnud pisirollid telesarjade osades või tähelepanu mitte äratanud filmides; eriti kehtib see tema karjääri algusaegade kohta.

Ta sai tuntuks, kui 2004 avaldati tema 62 minuti pikkune seksivideo "1 Night in Paris" ("1 öö Parisis"). See video pälvis mitu auhinda, näiteks pälvis see järgmisel aastal AVN auhinna, mida nimetatakse ka porno-Oscariks, kolmes kategoorias: aasta kõige enam müüdud film, aasta kõige enam laenutatud film ja parim turunduskampaania projekt.

Ta on tuntud ka peaosa täitmise poolest teleseriaalis "The Simple Life" ("Lihtne elu"). Kas tema või seriaal nimetati igal aastal 2004–2007 teismeliste valiku auhinna kandidaadiks, kuigi ta neist ühtki ei võitnud. 2004 esitati nad kahes kategoorias: tõsielusarja naistähe ja tõsielusarja kategoorias, 2005 tõsielusarja kategoorias ning 2006 ja 2007 tõsielusarja naistähe kategoorias.

2005. aastal mängis ta õudusfilmis "Vahakujude maja" ("House of Wax"), mille eest nimetati teismeliste valiku auhinna kandidaadiks läbimurderolli kategoorias ja filmiröögatuse kategoorias, võites neist viimase. Ühtlasi nimetati ta MTV filmiauhinna kandidaadiks parima hirmunud esituse kategoorias, aga seda ta ei võitnud. Teisest küljest nimetati see film ka kolmes kategoorias aasta halvima filmi auhinna Kuldne Vaarikas kandidaadiks ning võitis neist ühe: Hilton tunnistati halvimaks naiskõrvalosatäitjaks. Kuid paljud kriitikud ja pealtvaatajad arvasid, et filmi parim osa oli Hiltoni kujutatava tegelase surmastseen, ning filmi reklaamimiseks valmistati T-särke kirjaga "SEE PARIS DIE" ("Vaata, kuidas Paris sureb").

2008 mängis Hilton peaosa filmis "The Hottie and the Nottie", mille eest ta pälvis Kuldse Vaarika naispeaosatäitja ja ekraanipaari kategoorias. Filmi arvustused olid üldiselt vaenulikud ja arvustamiskeskkonnas Rotten Tomatoes andis üksnes 5% arvustajatest sellele positiivse hinnangu.

Samal aastal tegi ta kaasa õudus-rokkooper-muusikalis "Repo! The Genetic Opera", kus Hilton ka laulis ja mille eest pälvis Kuldse Vaarika naiskõrvalosatäitjana.

2004. aastal avaldati tema autobiograafia[1] ja 2006. aastal muusikaalbum "Paris".

Isiklik elu

[muuda | muuda lähteteksti]
Paris Hilton (2005)

2007. aastal Larry Kingile antud intervjuus tunnistas ta, et lapsepõlvest alates on tal olnud tähelepanupuudulikkuse häire (Attention Deficit Disorder; ADD), on võtnud ravimeid ja tarbib ravimit Adderall[2] (Paris Hilton: Um. It's Adderall, I think. Anyone who has ADD takes it.)

Paris Hilton on elanud koos paljude meestega ja on ajakirjanduses nii mõnegagi neist lubanud abielluda, aga pole 2023. aasta seisuga veel abielus olnud ja tal ei ole lapsi.

2005. aasta alguses häkkis tema mobiiltelefoni üks 17-aastane Massachusettsi nooruk, kes mõisteti 11 kuuks noortekolooniasse. Tema mobiili kontaktid, milles olid paljude teiste Hollywoodi staaride numbrid, postitas too poiss internetti.[viide?]

1.2. aprillil 2008 külastas Paris Tallinna koos oma tollase elukaaslase Benjamin Maddeniga. Madden on kitarrist ansamblis Good Charlotte, mis andis Saku suurhallis kontserdi.[3]

2008. aasta oktoobris käisid Paris Hiltoni kodus vargad. Kurjategijate rühmitus, keda hakati nimetama Bling Ring, murdis sisse paljude Hollywoodi rikaste ja kuulsate kodudesse. Hilton oli nende ohvritest esimene ja kurjategijate sõnul valisid nad Hiltoni esimeseks sellepärast, et pidasid teda lolliks. Vargad avastasid maja võtme uksemati alt, aga seda ei läinud tarvis, sest välisuks oli nagunii lukustamata. Kokku käisid vargad tema kodus 5 korral ning peamiselt varastati rõivaid ja sularaha. Enda sõnul leidsid vargad ka kokaiini. Hilton pöördus politseisse alles viimase varguse järel, kui ära viidi 2 miljoni dollari väärtuses juveele. Kurjategijad vahistati 2009. aasta oktoobris.

Tinkerbell (ka Tinkerbell Hilton; 31. oktoober 2002 Ateena, Kreeka21. aprill 2015[4] USA) oli Paris Hiltoni chihuahua tõugu emane koer, kes sai nime Peeter Paani lugude tegelase Tinker Belli järgi. Hilton ostis koera pärast filmi "Legally Blonde" vaatamist 3000 euro eest firma Texas Teacups vahendusel kreeka koerakasvatajalt Andréas Evangelópouloselt.

Hilton esines koos Tinkerbelliga sageli avalikkuse ees. Muu hulgas näeb koera tõsielusarja "Simple Life" kõigil viiel hooajal.[5]

12. augustil 2004 läks Tinkerbell Hiltoni korterisse sissemurdmise tagajärjel kaduma. Tema leidjale lubati 5000 USA dollari suurust vaevatasu. Tinkerbell leiti kuus päeva hiljem. Koeraekspert Charlotte Reed on väitnud, et leitud koer ei ole Tinkerbell, sest kadunud koera küüned olid tumedad, leitud koera omad aga heledad [viide?]. Suvel 2005 räägiti, nagu Paris Hilton oleks viinud Tinkerbelli oma ema hoolde ning võtnud uue koera – Bambi. Hilton eitas seda raadiointervjuus; Tinkerbelli on nähtud Hiltoni seltsis hiljemgi.

Tinkerbell Hilton on ka raamatu autor – nimelt 2004. aastal ilmus D. Resini poolt Tinkerbelli (autoriseerimata) päevik "The Tinkerbell Hilton Diaries: My Life Tailing Paris Hilton".

Kunstnik Daniel Edwards kujutab oma teosel "Paris Hilton Autopsy"[6] ka Tinkerbelli.

Tinkerbell on tegelane telesarja "South Park" osas "Stupid Spoiled Whore Video Playset", kus ta sooritab enesetapu, et oma perenaisest lahti saada.

P!nki videoklipis "Stupid Girls" esineb Tinkerbelli teisik.

Õigusrikkumisi

[muuda | muuda lähteteksti]
California politsei näofoto Paris Hiltonist (2007)

2006. aasta septembris tabati Hilton autoroolist ja tema vere alkoholisisalduseks mõõdeti 0,8‰, mis oli Californias seadusevastane. Novembris tema juhiloa kehtivus peatati. Jaanuaris mõisteti ta süüdi hooletus juhtimises ning ta sai 36 kuud tingimisi ja 1500 USA dollarit trahvi. 15. jaanuaril tabati ta taas autoroolist, kuigi tema juhiloa kehtivus oli peatatud. 27. veebruaril tabati ta taas kehtetu juhiloaga autoroolist, liiati oli ta sõitnud kiirusega 70 miili tunnis (113 km/h) alas, kus suurim lubatud kiirus oli poole väiksem.

4. mail 2007 mõisteti ta 45 päevaks reaalselt vanglasse. Internetis hakati koguma allkirju selle heaks, et California kuberner Arnold Schwarzenegger talle armu annaks, ja samuti selle heaks, et Schwarzenegger talle armu ei annaks. Mõlemale palvekirjale kirjutasid alla kümned tuhanded inimesed. Hilton kirjutas küll alla üleskutsele, milles toetas armuandmist, aga see ei olnud juriidilises mõttes armuandmispalve ja lõpuks ta armu ei palunudki, vaid kandis oma karistuse ära.

2. juulil 2010 pidas Lõuna-Aafrika Vabariigi politsei Hiltoni kinni jalgpalli MM-i ajal. Ta olevat Hollandi ja Brasiilia jalgpallikoondise vahelise veerandfinaali ajal marihuaanat suitsetanud. Süüdistust tema vastu ei esitatud.

17. juulil 2010 peeti Hilton kinni, kuid lasti peagi lahti Korsikal Figari lennujaamas marihuaana omamise tõttu.

28. augustil 2010 vahistati Hilton Las Vegases kokaiini omamise tõttu. 17. septembril 2010 tunnistas ta end süüdi ja 20. septembril mõisteti talle karistus. Ta alustas kohe oma moe- ja lõhnatoodete reklaamimiseks maailmareisi, kuid juba 21. septembril peeti ta Tokios Narita lennujaamas kinni, sest Jaapanisse ei lasta inimesi, kes on narkokuriteo eest süüdi mõistetud. Ta saadeti USA-sse tagasi ning Hilton tühistas oma reisi, sest näiteks Indoneesias ja Malaisias on selles osas seadused veelgi karmimad.

  1. Barnes and Noble: "Confessions of an Heiress: A Tongue-in-Chic Peek behind the Pose"
  2. Paris Hilton on 'Larry King Live', 28. juuni 2007, [2017, veebruar 22]
  3. Paris Hilton ei pääsenud ka Eestis väiksest fotojahist Reporter.ee, 2. aprill 2008
  4. Paris Hiltonin rakas chihuahua kuoli
  5. Tinkerbell andmekogus IMDb (inglise)
  6. "Arhiivikoopia". Originaali arhiivikoopia seisuga 3. märts 2016. Vaadatud 21. märtsil 2016.{{netiviide}}: CS1 hooldus: arhiivikoopia kasutusel pealkirjana (link)

Välislingid

[muuda | muuda lähteteksti]