Minu-sari

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

"Minu"-sari on Eesti kirjastuse Petrone Print raamatusari, milles inimesed (enamjaolt eestlased) kajastavad oma isiklikke kogemusi mõnest välisriigist, välismaa linnast või piirkonnast. Erandina on sarjas ilmunud ka Justin Petrone kaheköiteline "Minu Eesti".

2007. aastal Epp Petrone raamatuga "Minu Ameerika" alguse saanud sarjas oli 2011. aasta 20. novembri seisuga ilmunud 37 raamatut, keskmiselt üks raamat kuus. Ühe riigi kohta ilmub üldjuhul vaid üks raamat, samas on mõned raamatud ilmunud linnade (Brüssel, Moskva, Pariis), piirkondade (Alaska, Ibiza, Neenetsimaa) või regionaalsete kultuurivaldkondade kohta (Bollywood, "ugrimugri" ehk soomeugrilus). Sarjas on avaldatud ka "Minu kokaraamat".

Enamiku raamatuid on kirjutanud senise kirjanikukogemuseta autorid, kes on kirjeldatava piirkonnaga tuttavad pikemat aega. Kogemuse laad varieerub suuresti: mõni autor on elanud ühes riigis pikka aega, mõni töötanud vabatahtliku või giidina, mõni on olnud koduperenaine või viibinud vangis. Seepärast on raamatud ja vaatenurgad eripalgelised. Kriitikas on seda peetud nii sarja nõrkuseks (ebaühtlus) kui ka tugevuseks (mitmekesisus).

Sarjas ilmunud raamatud[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]