Tui Hirv

Allikas: Vikipeedia
Tui Hirv esitlemas raamatut "Minu Reykjavík" Solarise keskuse Apollo raamatupoes
Foto: Ave Maria Mõistlik, 7. juuli 2015

Tui Hirv (sündinud 5. mail 1984) on eesti laulja, muusikakriitik ja kirjanik. 2013. aasta suvel kolis ta koos poja Eirikuga Islandile Reykjaviki. Tui Hirve elukaaslane on Islandi helilooja Páll Ragnar Pálsson, kellega tutvuti viimase õpingute ajal Tallinnas.

Elulugu[muuda | muuda lähteteksti]

Tui Hirv on õppinud Tallinna Inglise Kolledžis 1991–1999, pärast põhikooli astus Tallinna Prantsuse Lütseumi ning siis Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiasse laulmist ja muusikateadust õppima.

Tui Hirv omandas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias bakalaureusekraadi laulu erialal Matti Pelo klassis (2007) ja magistrikraadi muusikateaduse erialal Urve Lippuse juhendamisel (2009). Magistritöö teema oli "Vokaalkammermuusika kontserdid Tallinnas aastatel 1987 - 2007 ja nende reputatsioon".[1] Ta on end täiendanud Karlsruhes Leili Tammeli ja Reykjavíkis Marta Hrafnsdóttiri juures. Nõmme Muusikakooli lõpetas klaveri erialal 1999. aastal.

Hirve tegevus professionaalse muusikuna algas tütarlastekoori Ellerhein koosseisus (1996–2002), mil koos ERSO ja RAM-iga esitati ja salvestati vokaal-sümfoonilisi suurvorme Tõnu Kaljuste, Andres Mustoneni, Paavo Järvi, Anu Tali ja teiste juhatusel. Hooajal 2008/2009 laulis Tui Hirv Eesti Filharmoonia Kammerkooris (peadirigent oli Daniel Reuss, külalisdirigendid Mark Minkowski, Frieder Bernius, Stephen Layton jt) ning tegi kaasa kontserdireisid USA-sse ja Kanadasse, Horvaatiasse, Suurbritanniasse, Hongkongi, Lõuna-Koreasse, Austriasse ja Saksamaale, esitades ka sooloosi.

Vabakutselise lauljana on Hirv koostööd teinud Eesti ansamblitega Vox Clamantis, Resonabilis, Hortus Musicus, Heinavanker, Studio Vocale, PaukenfEst, Prezioso ning Islandi ansamblitega duo Harpverk ja Kammersveit Reykjavíkur. Nimetatud ansamblite koosseisus ja külalisena on Tui Hirv osalenud Arvo Pärdi, Helena Tulve, Galina Grigorjeva, Märt-Matis Lille, Liis Viira, Age Veeroosi ja Páll Ragnar Pálssoni teoste esiettekannetel.

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Tui Hirv on luuletaja Indrek Hirve tütar.

Kirjanduslik tegevus[muuda | muuda lähteteksti]

Tui Hirve debüütromaan "Tähe tänav" räägib ühest ellu ja klassikalise muusika maailma astuvast neiust. Emotsioone laeb kummaline suhe kunagise lapsepõlvearmastusega, lubatu-lubamatu piiril balansseerimine oma vanemate meeskolleegide ning õpetajatega… Ja loomulikult muusika ise.

Tui Hirv on tegev ka muusikakriitikuna (arvustused ajakirjas Muusika ning Eesti Päevalehes).

Teosed[muuda | muuda lähteteksti]

  • "Minu Reykjavík" (Petrone Print 2015)
  • Romaan "Tähe tänav" (Petrone Print 2007)
  • Luulekogu "Õli lõuendil" (Tänapäev 2006)

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Hirv Tui (2015). Minu Reykjavik. Petrone Print OÜ. Lk 174. 

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]

Arvustused[muuda | muuda lähteteksti]