Kehra raudteejaam

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Jaamahoone.

Kehra raudteejaam on raudteejaam Harjumaal Anija vallas Kehras, Tallinna–Narva raudteel.

Kehra raudteejaam asub Tallinnast 39 km kaugusel. Rong sõidab Balti jaamast Kehrasse ca 37 minutit.

Kehras peatuvad kõik Elroni elektrirongid ja Elroni kiirrongid, v.a ekspressrongid. Jaamas võib toimuda ka kaupade rongidele ning neilt maha laadimine. Piletihinnalt kuulub jaam IV tsooni.[1]

Suurem asula hakkaski tekkima just raudteejaama ja mõisa juurde pärast paberitehase asutamist alates 1938. aastast.

Jaamahoone[muuda | muuda lähteteksti]

Algselt oli Kehra pooljaam (peatuskoht), mis asus hilisemast jaamahoonest paarsada meetrit ida pool, tollase ülesõidu (praegune jalakäijate ülekäik) ja Jägala jõe silla vahel praeguse reisijateperrooni kohas. Ajutise jaamahoonena asus seal kaks raudteele tüüpilist raudteeputkat (tänaseks lammutatud), haruteed puudusid. 1896. aastal valmis tüüpprojekti järgi ühekorruseline punastest tellistest jaamahoone, mis ehitati pikemaks 1960. aasta paiku ja oli kasutusel kuni 1990. aastateni.

Kehra jaamahoone mängis olulist rolli Eesti Vabadussõja algusperioodil, mil taganemis- ja murdelahingute ajal asus seal 1. diviisi staap. Sealt juhiti ka Vabadussõja tähtsaimat murdelahingut, 4. jaanuaril 1919 toimunud Kehra lahingut, millest sai alguse eestlaste edu. 1996 avati jaamahoonel vastav mälestustahvel. Mälestustahvli tellis Anija Muinsuskaitse Selts.

2008. aastal asutati MTÜ Kehra Raudteejaam, mille põhieesmärgiks on rajada vahepeal juba üsnagi lagunenud jaamahoonesse Eesti Vabadussõja Murdelahingute Muuseum, mille üheks osaks oleks ka kohalikku elu-olu tutvustav muuseum. 2010 sai MTÜ jaamahoone vallalt oma kasutusvaldusse. Jaamahoone muuseumiks rekonstrueerimise käigus on plaanis niipalju kui võimalik taastada hoone algne välimus (tumepunane tellismüüritis koos valgete liseenidega, plekk-katus jms), säilitades samas ta praeguse mahu koos 1950. aastatel lisatud juurdeehitustega. Praeguseks on rekonstrueerimistööde esimene etapp (uues katused, põrandad jms) lõppenud.

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Kehra raudteejaam rajati peatusena 1870, seoses Balti raudtee (Paldiski–)Tallinna–Narva raudteeharu rajamisega. Haruteid omavaks jaamaks muudeti ta 1876.

Aastal 1973 pikendati ka elektriraudteed Kehrani, 1978 sealt edasi Aegviitu.

Pildid[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]

Eelnev peatus
Icon train.svg
Raudteepeatus idasuunalistel reisirongiliinidel
Järgnev peatus
Human-go-previous.svg Parila
Train station.svg
Kehra
Lahinguvälja Human-go-next.svg
  1. http://elron.ee/wp-content/uploads/2016/01/elron_A2_hinnakiri_13012016.pdf