Kasutaja arutelu:Sacerdos79

Lehekülje sisu ei toetata teistes keeltes.
Allikas: Vikipeedia

Tere tulemast Vikipeediasse, Sacerdos79! Andres 2. jaanuar 2006, kell 20.00 (UTC)

Tere!
Haldusüksuste artiklite reeglid on kirjas siin: Vikipeedia:Haldusüksuste artiklite reeglid. Tahad midagi muuta, kirjuta sellest enne lehel Vikipeedia arutelu:Haldusüksuste artiklite reeglid. - Urmas 15. jaanuar 2006, kell 22.52 (UTC)
Vabandan! Kuna olen enam kui aastapikkuse ingliskeelse Wikipedia toimetamisel ära harjunud sealsete reeglite ja struktuuridega, siis kipun neid töötuhinas aeg-ajalt ka siia eesti Vikisse üle kandma. Mis pole muidugi vabandus, aga selline vabandav selgitus vähemalt! :) Samas oleks vist föderaalsete üksuste puhul veidi põhjalikum, riigi tabelit meenutav tabel asjakohane küll, aga tõepoolest - see vajab laiemat diskussiooni ja üldist konsensust. -- Sacerdos79 15. jaanuar 2006, kell 23.13 (UTC)
Vajadusel võib neile teha nt lisatabeli esimesele otsa või teksti sisse. - Urmas 15. jaanuar 2006, kell 23.46 (UTC)

Seadsin Sind üles administraatorikandidaadiks. Palun teata leheküljel Vikipeedia:Administraatorikandidaadid, kas oled nõus. Andres 10. veebruar 2006, kell 17.15 (UTC)

Oled nüüd administraator. Andres 20. veebruar 2006, kell 07.31 (UTC)

kle see et Miri stardiaeg oli 19. veebruar 1986 - 21:28 GMT - Ahsoous 20. veebruar 2006, kell 09.16 (UTC)

Sul pole vaja current events iga kuu uuendada, seda lehte ei kasutata enam. Selle asemel on sündmused maailmas. Peep 23. mai 2006, kell 16.14 (UTC)

Hello! I invite you to my site with word "sugar" in more than 300 languages (http://www.zucker.prv.pl). If you want, please register me to my guestbook (http://ksiegi.emix.net.pl/wpisz.php?user=zucker&lang=en). Have you word "sugar" in language, which is not available on my site? Please write me it! Thank you very much! Vector (talk)

Tunnustamata[muuda lähteteksti]

Põhimõtteliselt on tunnustuse olemasolu ainus kriteerium. [Riikide puhul on küll tabel, kuid pole malli, ehkki kuluks vast ära.]

Tunnustatud riikidel on tunnustamata riikidega võrreldes see erinevus, et nende staatus (hetkel Hiinasid arvestamata) on selgeks vaieldud ja mingi muu riik ei pea neid oma provintsiks. Tunnustamata riikide osas on reeglina vähemalt kaks kardinaalselt vastandlikku seisukohta maa/ala riiklikust kuuluvusest; mõlemat tuleks arvestada - kellele haldusprovints, ehkki mässuline, kellele oma riik. Mitmel juhul on üldse küsitav, kas tunnustamata riik kujutab endast riiki või ajutist marionetti, mis endisest riigist eraldudes kohe uuega liitub, - kas näiliselt iseseisev riik (naaberriigi toel) on ikka riik? jne. Kumma poole asuda? Kui ikka mässuline provints teeb, mida naaberriigi kindralid ette ütlevad, siis millega üldse tegemist on? Võib-olla on Šveitsi kantonitel sellistest riikidest rohkem suveräänsust. Takkapihta on poliitviisakas meeles pidada, et tunnustatud riigid peavad kinni territoriaalse terviklikkuse põhimõttest; ka Eesti (meile on see olnud mõne aja eest äärmiselt oluline).

Ehk tuleks asjale läheneda mõeldes, kumb variant on vähem vale - iseseisvaks riigiks või haldusprovintsiks pidamine. - Urmas 28. mai 2006, kell 15.10 (UTC)

PS Vaatasin Transnistria artiklit: vene, inglise viki kasutavad riigi tabelit, saksa oma Transnistria artiklis riigi tabelit ei kasuta, poola ja prantsuse oma esitavad erineva andmevaliku (nagu sisuliselt meiegi). Seega ei kasuta mitte kõik riigi tabelit. - Urmas 28. mai 2006, kell 15.19 (UTC)
Minu meelest on küsimuse asetus kunstlik. Tekstis on ju asi ära seletatud. Kas siis lugeja hakkab malli vormistuse põhjal otsustama, kas on tegemist riigi või haldusüksusega? Malli vormistusest ei tule see ju kuidagi välja. Mis siis sellest on, kui riigi malli kasutatakse? Andres 28. mai 2006, kell 15.21 (UTC)
Riigi malli kui sellist meil ei ole. - Urmas 28. mai 2006, kell 15.24 (UTC)
Mis siis sellest on, kui riigi tabeli mustrit kasutatakse? Andres 28. mai 2006, kell 15.28 (UTC)
Vabandust jah, riigi malli tõesti ei ole, on tabel. Mina vaatasin ükskord üle Põhja-Küprose kajastamise teistes Vikides. 25 vikipeediast ainult saksa, kreeka ja slovaki omad ei ole kasutanud riigi tabelit (kui kreeklased seda teeks, siis vist oleks maailma lõpp lähedal...). Andmete täielikkus on tõesti keeleti veidi erinev. Aga see ei ole muidugi mingi näitaja – statistiliselt sage lähenemisviis ei pruugi veel olla õige.
Keeruline küsimus. Mulle endale tundub, et kui valdav osa riigi tunnuseid on olemas, siis võiks kasutada riigi tabelit. Samas tunnistan, et ka Urmase püstitatud probleemidest ei saa lihtsalt üle vaadata. Äkki peaks tegema mingi kolmanda variandi (tabeli/malli) tunnustamata riikide jaoks... mingisuguse kompromissvariandi? Aga tõenäoliselt ei ole see küsimus nii aktuaalne, et sellega vaeva nägema hakata.
Muideks, teemast veidi kõrvale kaldudes – praegu mulle meenub, et inglise Wikis on vähemalt USA osariikidel ka sama täielikud tabelid kui riikidel... Šveitsi kantoneid pole vaadanud.
-- Sacerdos79 28. mai 2006, kell 16.14 (UTC)
Ilmselt oleks neile vaja täiesti oma tabelit. Neil maadel pole omi rahvusvahelisi koode, doomeneid jms, on tihti kaks administratsiooni (nt nagu Abhaasias - üks abhaaside endi, teine Gruusia oma). Päris kahes tulbas võrdlevat tabelit teha ... - segadust tekitavad tunnustamata riigid, mille territoorium on ühe osapoole poolt halduslikult jagatud (nt Mägi-Karabahh, Osseetia või ka tagatipuks kasvõi Tiibet). Kui riiki kontrollib mõne muu riigi sõjavägi, peaks sellele ka koht leiduma. Mida teha Somaalia omadega? Ja milliseid neist riikideks lugeda? - Urmas 28. mai 2006, kell 16.28 (UTC)
Kui teha riigi tabel, tuleb lähtuda sellest, kuidas kõnealune riik ise ennast määratleb. Kui mõni ribriik ei ole rakendatav, tuleb see lihtsalt välja jätta. Nii toimime ju ka tunnustatud riikide puhul.
Riik ei saa olla võrdne haldusüksusega, ja muidugi võib ta vastata mitmele haldusüksusele või haldusüksuse osale. Juba sellepärast on haldusüksuse tabeli kasutamine eksitav.
Võib-olla tuleks tunnustamata riigist rääkivas artiklis kirjutada ainult otseselt riigiga seonduvast. Haldusüksuste kohta peaksid olema eraldi artiklid. Andres 28. mai 2006, kell 17.23 (UTC)
Olles mõelnud üle öö kõigi variantide peale, kaldun ma ikkagi toetama Andrest ja leian, et kui territoorium ennast ise riigina määratleb, de facto riigina eksisteerib ja omab valdavat osa riigi tunnuseid, siis tuleks seda ka riigina käsitleda. Puuduvad andmed saab tabelist välja jätta nagu Andres mainis, kõiki muid eripärasid kajastada aga artikli sisus, alustades kas või tutvustust juba lausega, milles on öeldud, et tegu tunnustamata riigiga. Probleemsed on tõesti ehk alad, kus on paralleelsed reaalset võimu evivad administratsioonid, aga mõned juhtumid on küll väga ilmsed – näiteks Põhja-Küpros ja Transnistria. See ei tähenda, et nüüd tuleks hakata neid haldusüksuse malle kohe paaniliselt riigi tabelite vastu vahetama, aga ideaalis võiks minu meelest selleni jõuda küll. Või siis jääda ikka selle juurde, et tekitada neile hoopis eraldi tabel. Haldusüksuse mall on aga neist kolmest minu meelest halvim lahendus.
Võib-olla oleks hoopiski tark veel teiste arvamusi koguda, et mingi üldise konsensuseni selles küsimuses jõuda.
-- Sacerdos79 29. mai 2006, kell 17.50 (UTC)


Küsimus:Miks raamat"Kuldne kroon eesti lipul"Kus on ka hea interv.Einar Laignaga,ei kõlvanud teiste Kirjutiste juurde??Samuti teised kustutstud viited?Inimene saaks ju vaid rohkem temast teada ja mida rohkem allikaid,seda vähem on info ühekülgne.On vist nii?Või ma eksin?--Krizz 4. september 2006, kell 10:31 (UTC) RE_Selge,selge!Ja jõudu!Vastus ammendav !Lihtsalt tekkis küsimus-miks?Sai ju ise ka veidi seda artiklit torgitud :)


Tere Sacerdos79 ja aitäh abi eest. Sattusin Vikisse täiesti juhuslikult ja leidsin sealt üllatuseks eest omanimelise tühja koha koos sünniaastaga. Ootasin mõne aja ja mõtlesin, et kirjutan midagi enda kohta konkreetset - millega ma olen eluaeg tegelenud st meresõiduga ja kõige sinna juurde kuuluvaga. Esialgu ei ole veel kõik selge aga eks ma pisitasa õpi - kuigi vanus on juba küllaltki suur. Tervitades K. Aare (skype: kaarela

Tere, Sacerdos79[muuda lähteteksti]

Olen JeeJee suomenkielisestä Wikistä. Olen mukana projektissa Elintarvikkeet. Projektiin kuuluu myös artikkeli Makkara, johon haluan lisää tietoa muiden maiden makkaroista, artikkeli kun nyt on melko suppea ja käsittelee makkaraa vain Suomen osalta (vähän Ruotsinkin). Olisiko Sinulla tahota, aikaa, taitoa, tietoa, uskallusta tai viitseliäisyyttä täydentää artikkelia eestiläisten makkaroiden osalta?. Ei haittaa, vaikka et osaisi kirjoittaa hyvää suomea, voin muokata tekstiäsi. Jos haluat asiasta keskustella, tervetuloa keskustelusivuilleni, ole hyvä ja laita joka tapauksessa viesti, että tiedän sitten etsiä muita. Toki, jos osaat ehdottaa et-Wikistä jonkun taitavamman (suomea osaava), niin kirjoita siitäkin viesti. Kiitos jo etukäteen. -- JeeJee 80.221.56.130 5. detsember 2006, kell 17:07 (UTC)

Translation request[muuda lähteteksti]

Sorry for not writing in Estonian but I don't speak the language. On your English user page you write, "I do not promise anything", but I figure it won't hurt to ask. What I'd very much like is if you could translate two et.wiki articles into English: 149 protsess into "Trial of the 149" and 1. detsembri ülestõus into "Estonian insurrection of 1924" (and maybe also Viktor Kingissepp, but I shouldn't ask for too much!). This isn't urgent, but I'd very much like to see something on these subjects in en.wiki. Do you think you might be able to try? I have more material on the subject in English, and will be able to fix any grammatical mistakes. Thank you for your consideration. -- Biruitorul

Thank you very much for doing that first article - beautiful work! If you also feel like writing about the insurrection, that would be great, but I certainly appreciate what you've done so far. -- Biruitorul

Toomas, ära pahanda, aga uudis on sellises sõnastuses tõesti arusaamatu. Püüdsin seda uudist leida, aga see mul ei õnnestunud. Kui Sa annad mulle lingi, katsun ise leida parema sõnastuse. Andres 1. mai 2007, kell 14:42 (UTC)

Leidsin selle uudise nüüd siit. Minu meelest on seal mõeldud, et pärast seda sündmust suurenes nende riikide arv, mjillel on Taiwaniga diplomaatilised suhted, 25-le. Kahjuks ei ole selles uudises mainitud kuupäeva, millal sündmus toimus. Võib ainult oletada, et 1. mail. Andres 1. mai 2007, kell 14:47 (UTC)

Greating from Polish Wikipedia - Gruesse von polnische Wikipedia[muuda lähteteksti]

In English: Hi. I work for Polish version of Wikipedia. I have a really problem with a boy-band, named Steklovata, which are singing in Russian language but are living in Estland. You can see and hear it there: Steklovata from 2002 on YouTube. But somebody downloaded a song as from Steklovta: Probaly Steklovata 5 years later-in 2007. Is it this same group?! Now I have problem with them. I created for Polish Wikipedia notice about younger "version" of Steklovata. But what about new version? Is it realy Steklovata from 2007? Can you help to explaint it?
In Deutsch: Ich gruess Dich! Ich schreibe fuer polnische Ausgabe der Wikipedia. Ich habe jetzt ein echtes Problem mit der Jungen-Gruppe, die heisst "Steklovata" und welche sing in Russischer Sprache, aber lebt in Estland. Du kannst sie hier sehen und hoeren: Steklovata von 2002 auf YouTube. Jemand hat ein Lied runtergeladen, welches als von Steklovata gemelded wurde: Wahrscheinlich Steklovata 5 Jahren spaeter, in 2007. Ist es wirklich auch Steklovata?! Jetzt habe ich ein Problem. Ich schrieb Notitz ueber juengere Ausgabe von Steklovata. Aber was mit der neuer Version? Ist das wirklich Steklovata in Jahr 2007? Kannst Du mir helfen es zu klaeren? pl:Wikipedysta:Zboralski 3. november 2007, kell 00:04 (UTC)

Steklovata[muuda lähteteksti]

Thank you for your explain! I changed allready this error on Wikipedia in file about Steklovta and "Chelsea" is not more presented as "Steklovata". Do you have any information, what happend actaully with Steklovata? Now I have to explain, why in Poland is Steklovta famous: a boy from this group, Александр Гуляев, is unbelivebal similar to one Polish Politician, noe-nazi: Roman Giertych. All people, who see both of they may to think, they are Family! Thank you for your help. Best wishes! Zboralski, 7. november 2007, kell 21:55 (UTC)

Kalevilinn[muuda lähteteksti]

Kalevilinn on ajalooline fakt. See tuleks lisada artiklisse Petseri.


Palun vaata Arutelu:2008. Andres 24. jaanuar 2008, kell 20:43 (UTC)


Vaata, Toomas.

Ma ei usu, et minu eluvaade Sinu omast oluliselt erineb. Aga mina leian küll, et

Hale on vaadata kuidas keskealine naine ennast lolliks tegemast ei väsi.

on isiklik rünnak. See on väga solvav ja nii ei tohiks mitte kellelegi öelda. Ja minu meelest ei ole mingit lootust, et see kellelegi mõistust pähe paneb. Samuti ei aita see kaasa läbirääkimistele. Minul õnnestus AL -ile asi selgeks teha isiklikus kirjas.

Ka mina ei tahaks, et meile kitsendusi tehtaks, aga ma tõesti ei leia, et me peaksime ütlema, et rikume jah seadust, aga sinu hammas meie peale ei hakka. Meil ei ole ju selleks õigustust.

Ma ei tahaks, et Sa Vikipeediast lahkuksid.

Andres 11. veebruar 2008, kell 18:48 (UTC)

Kuidas tuleks Vikipeediat reformida? Andres 11. veebruar 2008, kell 18:59 (UTC)

Tere tulemast tagasi! Andres 17. veebruar 2008, kell 09:11 (UTC)Palun vaata Arutelu:Moskva tsaaririik. Andres 4. märts 2008, kell 16:14 (UTC)


Ma annan Sulle nüüd Su töö tagasi, eks. :-) --Epp 23. jaanuar 2009, kell 22:42 (UTC)

Taavi Toom[muuda lähteteksti]

Hello! Thanks for your help and for quick reaction. I'm planning to expand articles on Estonian politicians in Polish wiki in the future, so I'm looking forward to cooperate with Estonian wiki users on this subject. Regards, Kimodin 10. september 2009, kell 09:02 (UTC)

Portreefotode autoriõigused[muuda lähteteksti]

Vabandust, et kustutatud jutu aluseks võtan, aga see on hea hakatus: "Kui ma tellin fotograafilt teenustööna enda foto, siis kuuluvad selle õigused igal juhul mulle, mitte fotograafile. Seega suure osa portree- ja dokumendifotode puhul saab küll pildil olev isik lubada või keelata oma foto kasutamise." Oled sa päris, päris kindel? Kas sa väidaksid sama ka teise tehnika abil valmistatud kujutise, näiteks tellitud portreemaali korral? Millel selline eristus juriidiliselt põhineb? Niivõrd, kui mina oma napi aruga mõistan, on võõrandatavad kyll varalised autoriõigused (õigus tehtud tööga raha teenida), kuid mitte muud, mittevaralised. See tähendab, et kui me avaldame foto inimesest, maalist või hoonest, on ikkagi vaja pildi autori nõusolekut, sõltumata maali või hoone omaniku või kujutatud inimese arvamusest; foto varaliste õiguste omaniku luba on meil kyll ka vaja. See on muidugi mu puhtisiklik tõlgendus; kui oskad veenvalt vastu vaielda, ole hea ja lase käia. --Oop 9. september 2011, kell 15:42 (EEST)[vasta]

Oop, õigus, mõtlesin järgi ja seepärast kustutasingi. Siis lugesin veel, et selliseid debatte on meil siin ennegi olnud. Tõesti, autoriõigus ei saa üle minna, see jääb alati autorile. Üle saavad minna ainult varalised õigused. Aga mis teha siis kui foto on tehtud kunagi kuskil suvalises ateljees, kui selle autorit pole enam võimalik kindlaks teha – minu arvukate fotode puhul just nii ongi. Ükski fotograaf ei mäleta ju ka ise, et ta sellest või teisest inimesest on sadade ja tuhandete klientide seas pildi teinud. Sel juhul tuleks seda ilmselt käsitleda orbteosena ja rakendada viimasele kehtivaid sätteid. Nii nagu digiteerimisel tehakse teostega, mille autorit pole võimalik kindlaks teha. Ja isiklikel eesmärkidel on ju õigus endast tehtud fotot kasutada ka siis kui autor on teada. Enda tutvustamine entsüklopeedias võiks ju ka kuuluda isikliku eesmärgi alla. Vikipeedias on muidugi see häda, et foto peab olema kasutatav ka ärilistel eesmärkidel ja siin tekib juba probleem. Muidugi limiteeritud kasutust on meil siin ka varem lubatud, aga nüüd seda vist enam ei soosita.
Ma tahan lihtsalt öelda, et peaksime mingi mõistuspärase viisi nende tellimustööna tehtud portree- ja dokumendifotode kasutamiseks leidma, sest muidu ei saa me neist lõpuks ühtegi siin avaldada. Lõpuks keerame me oma kruvid nii kinni, et meil ongi siin ainult 70 aasta tagused fotod inimestest. Kui kujutatud isik ei suuda fotograafi identifitseerida, siis ütleme, et oleme teinud parima, et autoriõiguste omanikku leida ja kui keegi kunagi protesteerima hakkab, võtame lihtsalt maha. Kõige praktilisem lähenemine. Aga jah, portreteeritult peaks vähemalt küsima. -- Toomas 9. september 2011, kell 15:54 (EEST)[vasta]
Mõnes mõttes on kõige hullem häda see, et meie tegevus peab olema kooskõlas nii Eesti kui ka Ameerika seadustega. Ole korraga kits ja kala, uhh. - Aga jah, yhe foto kohta, mida sel kujutatu senise asemele pakkus, sain ma just teada, et selle varalised õigused oli ostnud yks organisatsioon, nii et põhimõtteliselt oleks vaja nii kujutatava, fotograafi kui ka õiguste omaniku nõusolekut - mõnd neist võib-olla mitte juriidiliselt (ehkki keegi ei oska praegu mulle seda väga veenvalt kinnitada), ent noh, ilus oleks ju. Lõpuks on lihtsam teha ise uus pilt. Ainult et... alati ei saa. Seepärast ma tahangi need vaidlused lõpuks väga konkreetse ja kindla juriidilise seisukohani viia ning, khm, selle seisukoha võimaluse korral seadusse suruda. Ausalt öeldes võiks ka seadus mõistuspärane ja yheselt tõlgendatav olla. --Oop 9. september 2011, kell 17:49 (EEST)[vasta]

Tühistasin Vargase muudatuse... põhjuse panin sinna kirja, aga muidugi iseenesest oli su muudatus faktiliselt õige, samas aga juriidiliselt vale. Lause tuleb ilmselt tunduvalt pikemaks venitada või see jutt tsipa hilem kirjutada. -- Ahsoous 21. jaanuar 2012, kell 00:37 (EET)[vasta]

Kutse tõlketalgute lõpetamisele[muuda lähteteksti]

Tere!

Suur tänu tõlketalgutel osalemise eest! Euroopa Komisjoni Eesti esindusel on hea meel paluda Teid talgute ametlikule lõpetamisele 14. juunil kell 17.00 Euroopa Majas, kus tehakse talgutest kokkuvõtteid ja antakse kätte auhinnad tublimatele tõlkijatele. Samuti on see talgulistele ja žüriiliikmetele heaks võimaluseks omavahel tuttavaks saada ja väikse veini saatel natuke juttu puhuda.

Euroopa Maja asub Tallinnas aadressil Rävala 4, sissepääs Laikmaa tänavalt.

Palun teatage e-posti aadressil rita.niineste@ec.europa.eu, kas saate meie koosviibimisest osa võtta.

Ootame Teid väga!

Lugupidamisega

Rita Niineste

Keelenõustaja

Euroopa Komisjon DGT-Tallinn Tel. 626 44 03 e-post: rita.niineste@ec.europa.eu

vabandust kui teen midagi valesti, kuid ma ei saa aru kuidas siin teiste inimestega suheldatakse. Olen wikis kasutajana uus kuid lugejana väga kaua aegne olija. Teatud artiklid mis mind huvitavad ja tundub et mingil määral kattuvad meie huvid. Isiku autobiograaf Henn Rooneem on mu vanaisa ning tahaksin lisada sinna huvitavat teksti nagu ka inglis keelsetel saitidel on. Kuid tundub, et reeglid on siin veidikene teistsugune, näit. sugupuu jne. Ega erilist küsimust ei olegi, lihtsalt kui ma midagi lisan ja muudan, siis vaatan, et kohe on teistmoodi muudetud. Et kas ma teen midagi valesti või ma pean koguaeg kooskõlastama isikuga kes algul kirjutas selle? Sooviks nõu ja abi, et edaspidi saaksin käituda õigesti.

Kuidas võiks eesti keeles olla Благовещенская церковь) - Melilac (arutelu) 5. aprill 2016, kell 21:31 (EEST)[vasta]

Kiriku nimest[muuda lähteteksti]

Царква ўзьвіжаньня Сьвятога Крыжа, vene keeles Церковь Воздвижения Святого Креста: Kuidas võiks sellel eestikeelne nimetus olla? - Melilac (arutelu) 20. august 2015, kell 18:07 (EEST)[vasta]

Tln 1975 (vene-eesti) ütleb: ...воздвижение kirik. (креста господня) ristiülendamis-päev (14. sept.); воздвиженский kirik. ristiülendamis- (церков);... ehkki Google annab sõna ўзьвіжаньня vene keele vasteks взьвижаньняPietadè (arutelu) 20. august 2015, kell 18:47 (EEST)[vasta]
Küsiti peremehe käest, aga ma siis vastan ka: kui järgida seda sõnastikku, siis tuleb välja: Püha Risti Ülestõstmise kirik. EAÕK-s nimetatakse seda püha ristiülendamise pühaks või kalli ja elavakstegeva risti ülendamise pühaks. Andres (arutelu) 20. august 2015, kell 19:52 (EEST)[vasta]
Tuhka pähe raputades (kustutasin/teisaldasin enda poolt kirjutatust üleliigsed "a"-d välja; huvitav, kuidas sellised asjad juhtuvad, viimane kustutus enne seda oli: 565,44% elanikest 65% peale), tahtsin alustada "sissetungi peremehe territooriumile" vabandusega, aga, jäin jänni sõnastamisega...
Воздвигать, ilmalikumalt, on ka "püstitama; taga kiusama"Pietadè (arutelu) 20. august 2015, kell 20:18 (EEST)[vasta]
Noh, mina olin mõned päevad eemal ega vaadanud siia. Midagi targemat ma ka lisada ei oska. Kuna ühtlustatud terminoloogiat meil kahe õigeusu kiriku vahel ei ole, siis saab lähtuda vastavalt soovile ühe või teise sõnakasutusest. MPEÕK eeliseks on see, et olulisemad terminid on vähemalt andmebaasiks koondatud ja vajadusel saab sellele viidata. -- Toomas (arutelu) 22. august 2015, kell 18:22 (EEST)[vasta]

Piibel ja Vana Testament[muuda lähteteksti]

Kui Vana Testament on Piibli osa, siis ei peaks mõlema kategooriat artiklitel olema. Adeliine 30. juuni 2013, kell 21:37 (EEST)[vasta]

Jah, ma tean, et üks artikkel ei tohiks kuuluda samaaegselt kõrgemasse ja madalamasse kategooriasse. Ma olen raamatukoguhoidja, nii et märksõnastamine ja kataloogide ehitamine on mulle hästi tuttav tegevus. ;)
Ma kaalusin seda asja põhjalikult, aga minu jaoks kaalus selle printsiibi eiramise siin üles info leitavus. Oma kogemusest usuteadlasena oskan nimelt öelda, et keskmine inimene väga sageli ei tea, kas mingi tegelane kuulub Vanasse või Uude Testamenti. Seetõttu peaks kokku viima kaks vajadust: ühelt poolt eristada Vana ja Uue Testamendi tegelasi ning teiselt poolt omada terviklikku loendit kõigist Piibli tegelastest.
Kompromissvariant võiks olla see, et me tekitame artiklina Piibli tegelaste loendi ega püüa neid kahte kategoriseerimise seisukohast vastandlikku vajadust ühendada kategooriate tasandil. Võime seda veel arutada, kategoriseerimise ühtluse säilitamise seisukohast on see ehk kõige mõistlikum lahendus. -- Toomas (arutelu) 30. juuni 2013, kell 21:50 (EEST)[vasta]
Vot, minu arvates on see väga hea, et meil on nii kategooriad kui loendid, mis üksteist täiendavad. Piibli tegelaste loend on muideks olemas. :) Adeliine 30. juuni 2013, kell 22:08 (EEST)[vasta]
Näed siis, ma ei olnudki tähele pannud. Ma arvan, et siis koristame tasapisi selle Piiblitegelaste kategooria artiklitest üldse ära ja jätame selle n.ö ülemkategooriaks. -- Toomas (arutelu) 30. juuni 2013, kell 23:40 (EEST)[vasta]

Kuidas Vikipeediat teha[muuda lähteteksti]

Kui võimalik, tahtmist ja aega leiad, siis palun aita kaasa mõelda: Vikipeedia:Üldine_arutelu#B_teema. --kanakukk (arutelu) 19. september 2013, kell 19:04 (EEST).[vasta]


Aitäh Krimmi kriisi paranduste eest! Andres (arutelu) 12. märts 2014, kell 10:34 (EET)[vasta]


Siis on ju hästi, kui mul õnnestus sind lühipuhkuselt tagasi meelitada. Vikipeedia võidab sellest. Aga mis puudutab arusaama, et arutelud säilitatakse, siis see pole otseselt seotud minu vaimse seisundiga. Eestikeelses Vikipeedias küll on aruteludega mõnikord pisut hoolimatult ümber käidud, aga mujalpool on tavaline, et arutelu kui redigeerimisloo oluline osa säilib. Miks sa peaksid laskma ennast vanast kommentaarist eksitada? Kommentaarid on aruteludes ilusti dateeritud ja hõlpsasti kokku viidavad artikli vastava redaktsiooniga. Ja see on üleüldine, et arutelud sisaldavad asju, mis pole enam (päris) aktuaalsed, seda isegi eesti Vikipeedias, nii et intuitsioon samuti ei peaks käskima vanast arutelust tingimata valesti aru saada. Küsimus, mis antud arutelus esitati, pealgi võib artikli redaktsioonilugu uurides kergesti jälle tekkida. Pikne 21. mai 2014, kell 13:01 (EEST)

Asi polnud Sinus. Vabandust kui nii tundus. Mind tõi tagasi hoopis midagi muud. Aga arutelude osas ma ei nõustu Sinuga endiselt. Diskussioonide säilitamine, mis ei ole ajakohased ega sisalda artikli kujunemise seisukohalt vajalikku teavet, ei oma mitte mingisugust väärtust. Ma ei ole kunagi kustutanud arutelusid, mis sisaldavad vaidlusi-vestlusi mingi sündmuse tõlgendamise, artikli struktureerimise vms suhtes. Kui aga kommentaar osutab mingile ammu likvideeritud puudusele, mille üle ei ole isegi vaieldud, siis on selle säilitamine täiesti tarbetu. Antud juhtum oli ilmekas näide, sest sisuliselt ei osutatud seal ühelegi puudusele ega ebakõlale ja ma ei näe mingit põhjust ega võimalust, et taoline küsimus saaks tagantjärele uuesti tekkida. Me oleme sellel teemal Sinuga ennegi vaielnud ja ilmselt ei saavuta ühist seisukohta. -- Toomas (arutelu) 21. mai 2014, kell 13:09 (EEST)[vasta]

Avastasin,[muuda lähteteksti]

et mõnikord kirjutan märksa pikemalt en wi-sse, kui siia; ja seal eriti nagu ua allikaid ei ei taheta, kui just "puust ja punaselt" ära ei tõlgi; eriala säänte, ja sugulased ka sääl (üts küll Premis paos), nii et siis huvitun, sõelun, ja kirjutan... — Pietadè (arutelu) 16. september 2014, kell 01:43 (EEST)[vasta]

Ses seoses: appreciate your kind words, and, en et et w-s are completely different worlds, almost, every appreciation means a lot for me, yours especially, and io would like to deliver this hereby, io hope we can make difference (see page looks of ours), yet this brings along responsibility, not tiny, so, let's keep trying to follow the path. Thank you! (by the way, io=mina)—Pietadè (arutelu) 24. jaanuar 2015, kell 01:22 (EET)[vasta]

Kroonika täiendamine[muuda lähteteksti]

Panin küll tähele, aga ei jaksa-jõua. Andres (arutelu) 1. märts 2015, kell 01:03 (EET)[vasta]

Eh, ma tean, et Sina näed kõike. Ega ma mõelnudki, et Sina pead see ainus rabeleja siin olema, aga jah, nüüd, kus Eppu pole, oled Sa vist ainus, kellele saaks loota, aga tööd on Sul ka ilma kroonikata nii et tapab. Vanasti oli hea, Epp võttis üle, kui ma eemal pidin olema. Aga noh, eks püüan nüüd jälle jõudumööda edasi teha. Sa ju tead, et olen vana viriseja ja toriseja. -- Toomas (arutelu) 1. märts 2015, kell 01:13 (EET)[vasta]

On Sul mingi isiklik probleem minuga? Muul viisil ma ei oska selgitada käitumist, et anonüümne kasutaja käib ainult ühe kasutaja artiklitele 10 minutit peale nende loomist viidete puudumise märkusi külge toppimas. -- Toomas (arutelu) 19. märts 2015, kell 14:26 (EET)[vasta]

Ära võta isiklikult, mul ei ole probleemi ühegi konkreetse kasutajaga, küll aga viidete puudumisega. See, et juhuslikult on just Sinu artiklid kõige rohkem "ohvriteks" langenud, tuleneb ilmselt Su aktiivsusest ja tihedast pildilolekust viimaste muudatuste lehel. Aga muidu soovitaks küll hakata oma artikleid viidetega varustama, sest põhimõtteliselt need märked vastavad ju otseselt artikli olukorrale.
Lihtsalt Sa jõuad need märkused nii kiiresti külge panna, et see tundus üllatav. :) Ükski minu viimasel ajal koostatud artikkel pole jäänud viitamata, nii et Sul ei pruugi nii väga tormata nendega. Ainult viidete puudumise tõttu pole ma tahtnud "pooleli" silti külge jätta, kuigi vast peaks. -- Toomas (arutelu) 19. märts 2015, kell 14:48 (EET)[vasta]

Uus esilehe kujundus: hääletamine[muuda lähteteksti]

Tere,
Oled osalenud arutelus uue esilehe tegemise kohta. Palun avalda oma arvamust uue esilehe kasutuselevõtu kohta siin.
Postituvi (arutelu) 18. aprill 2015, kell 18:44 (EEST)[vasta]

Lehekülje vandalism[muuda lähteteksti]

Palun lisa leheküljele Ivo Kruusamägi kaitse. Postituvi 15. jaanuar 2016, kell 21:57 (EET)[vasta]

Ma tegelikult aiman, kes selle vandalismiga seal tegelevad. See on see Tommi Grilli lasteaed. Aga jah, Vikipeedia sünnipäeval ei saa lasta sel jamal edasi kesta. Vaatan, mis teha annab. -- Toomas (arutelu) 15. jaanuar 2016, kell 22:05 (EET)[vasta]
Palun muuda lehekülgede kaitset. Leheküljed on uuesti olemas. Postituvi 15. jaanuar 2016, kell 22:11 (EET)[vasta]
Aitäh! Postituvi 15. jaanuar 2016, kell 22:14 (EET)[vasta]

Palun kaitse lehekülge Harilik Kruusamägi. Postituvi 15. jaanuar 2016, kell 22:23 (EET)[vasta]

Ei, rohkem ma sellega jamama ei hakka. See on Tartu ja Tallinna vikipedistide ühine ettevõtmine, las siis lõbustavad ennast niiviisi. Arvasin üldiselt, et ikka täiskasvanud inimestega on tegemist, aga ilmselt eksisin. Vähemalt ei ole konkreetne inimene enam naljade objektiks. -- Toomas (arutelu) 15. jaanuar 2016, kell 22:29 (EET)[vasta]

Artikli kustutamine[muuda lähteteksti]

Tere! Liivi Lõhmus pole huvitatud enda kohta käivast artiklist. Kas saaksid selle artikli ära kustutada? Või annaks keegi olulise põhjenduse, miks artikkel alles jätta? Kalev Kask 3. märts 2016, kell 15:56 (EET)[vasta]

Kaardi ja legendi lisamine[muuda lähteteksti]

Tere Toomas! Vaatasin, et oled ilusti artiklisse Samasooliste abielu lisanud kaardi koos legendiga. Inglisekeelses Vikis asuvas artiklis en: Homosexuality alajaotuses "Law and politics" asuvat esimest kaarti (Worldwide laws regarding same-sex intercourse and freedom of expression and association) ei suutnud ma kuidagi ühes tükis liigutada. Ehk oskad nõu anda või selle ise artiklisse homoseksuaalsus alajaotusesse "Seadused ja poliitika" lisada. Kaardiga "Decriminalization of same-sex sexual activity by country or territory" õnnestub mul praegu ilusti koostööd teha.--Taavik27 (arutelu) 15. juuli 2017, kell 00:47 (EEST)[vasta]

Sai vist tehtud. :) -- Toomas (arutelu) 15. juuli 2017, kell 16:53 (EEST)[vasta]

Tere! Palun blokeeri IP 2001:BB8:2002:F00:7977:7AA2:B050:B1D1[1], kes vandaalitseb artiklites Homoseksuaalsus ja Pederastia.--Taavik27 (arutelu) 8. september 2017, kell 10:53 (EEST)[vasta]

Ümbersuunamise oleks äkki võinud alles jätta, sest seda on varmgi juhtunud et inimesed kirjutavad jo ilmselt teadmata, et see alati nii ei ole.  • • • Kasutaja:Ahsoous • arutelu18. oktoober 2017, kell 15:57 (EEST)[vasta]

Aa, sa mõtled Tkatšovi. No kirjutas Juhan, ta on vilunud kasutaja, leiab üles. Oleks keegi teine kirjutaja olnud, siis oleksin alles jätnud, aga tema puhul ei pidanud vajalikuks. -- Toomas (arutelu) 18. oktoober 2017, kell 16:06 (EEST)[vasta]

Transsubstantsiatsioon[muuda lähteteksti]

Palun vaata artiklit Transsubstantsiatsioon ja arutelu. Andres (arutelu) 13. detsember 2017, kell 09:35 (EET)[vasta]

Järgmiste piltide kohta tuleks edastada aadressile permissions-etättwikimedia.org kiri, milles autor kinnitab, et pilti tohib kasutada nimetatud litsentsi tingimustel.

--Pikne 22. oktoober 2018, kell 20:50 (EEST)[vasta]

How we will see unregistered users[muuda lähteteksti]

Hi!

You get this message because you are an admin on a Wikimedia wiki.

When someone edits a Wikimedia wiki without being logged in today, we show their IP address. As you may already know, we will not be able to do this in the future. This is a decision by the Wikimedia Foundation Legal department, because norms and regulations for privacy online have changed.

Instead of the IP we will show a masked identity. You as an admin will still be able to access the IP. There will also be a new user right for those who need to see the full IPs of unregistered users to fight vandalism, harassment and spam without being admins. Patrollers will also see part of the IP even without this user right. We are also working on better tools to help.

If you have not seen it before, you can read more on Meta. If you want to make sure you don’t miss technical changes on the Wikimedia wikis, you can subscribe to the weekly technical newsletter.

We have two suggested ways this identity could work. We would appreciate your feedback on which way you think would work best for you and your wiki, now and in the future. You can let us know on the talk page. You can write in your language. The suggestions were posted in October and we will decide after 17 January.

Thank you. /Johan (WMF)

4. jaanuar 2022, kell 20:15 (EET)

Eestikeelne Vikipeedia 20[muuda lähteteksti]

Hea administraator!

Seoses eestikeelse Vikipeedia sünnipäevaga oled oodatud 24.08 kell 17.00 aadressil Struve4, Tartu. Nimelt sooviksime administraatoreid tehtud töö eest tänada seekord pisikese füüsilise meenega.

Palun anna aadressil kaebi@wikimedia.ee märku, kas saad tulla ja kui ei saa, siis anna vihje, kuidas saaksime tunnustuse Sinuni toimetada! K2suvi (arutelu) 8. august 2022, kell 10:11 (EEST)[vasta]