Jaan-Eik Tulve

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Jaan-Eik Tulve (sündinud 30.septembril 1967 Tallinnas) on ansambli Vox Clamantis kunstiline juht ja dirigent.

Haridus[muuda | muuda lähteteksti]

Jaan-Eik Tulve lõpetas aastal 1991 Tallinna Riikliku Konservatooriumi koorijuhina ning 1993 Pariisi Rahvusliku Kõrgema Muusika ja Tantsu Konservatooriumi gregooriuse laulu koori dirigeerimise erialal. Seejärel sai temast professor Louis-Marie Vigne'i assistent. Ta on osalenud pedagoogina ka gregooriuse laulu kursustel, muu hulgas Prantsusmaal, Belgias, Itaalias, Norras, Fääri saartel, Leedus, Soomes ja Eestis.

Tegevus[muuda | muuda lähteteksti]

Alates aastast 1996 on Jaan-Eik Tulve gregooriuse laulu õppejõud Eesti Muusikaakadeemias. Aastal 1999 osales ta eksperdina Soome vanade käsikirjadega seotud Sibeliuse Akadeemia projektis Gregoriana Fennica.

Ta on töötanud koos mitmete kloostrikooridega, ning teinud koostööd Dom Daniel Saulnier'ga Solesmes'i benediktlaste kloostrist Prantsusmaal.

Alates 1992. aastast dirigeerib Jaan-Eik Tulve Pariisi gregooriuse laulu koori Le Choeur Grégorien de Paris'd, kellega ta on esinenud nii Euroopas kui ka näiteks Liibanonis ja Marokos ning saanud plaadistuste eest preemiaid. Ta on dirigeerinud heliplaadi jaoks ka Sant'Antimo kloostri munkade koori Itaalias ja Eesti Rahvusmeeskoori.

Aastal 1993 asutas Jaan-Eik Tulve Pariisis ansambli Lac et Mel, mis gregooriuse laulu kõrval tegeleb ka varajase polüfooniaga; 1994. aastal asutas ta Le Choeur Grégorien de Paris' naisharu ning 1996. aastal Tallinnas ansambli Vox Clamantis.

Tunnustused[muuda | muuda lähteteksti]

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Helena Tulve on tema abikaasa.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]