Mine sisu juurde

Annely Peebo

Allikas: Vikipeedia

Annely Peebo (neiuna Annely Sarv; sündinud 16. novembril 1971 Võhmas) on eesti päritolu Austria ooperilaulja (metsosopran).

Ta on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli, kus ta õppis koorijuhtimise eriala ja klaverimängu.

Seejärel õppis ta Viini Muusika ja Lavakunsti Ülikoolis (Universität für Musik und darstellende Kunst Wien) kammerlaulu Gerhard Kahry ja ooperilaulu Curt Malmi juhendamisel.[1]

Aastatel 19901994 laulis ta Eesti Filharmoonia Kammerkooris.

Aastal 1997 debüteeris Peebo "Rigolettos" Viini Riigiooperis (Wiener Staatsoper) ja kuulus samast aastast Viini Rahvaooperi (Volksoper Wien) püsikoosseisu. Alates 2005. aastast töötab ta vabakutselise lauljana.

Peebo on laulnud ooperirolle koos Plácido Domingo, José Carrerase, Andrea Bocelli, Stefania Bonfadelli, Renato Brusoni ja paljude teistega. Samuti on ta teinud koostööd maailmakuulsate dirigentidega nagu Claudio Abbado, Eri Klas, Tõnu Kaljuste, Neeme Järvi, Kristjan Järvi ja Paavo Järvi.

Sügisel 2003 laulis Annely Peebo paavst Johannes Paulus II ametijuubeli – 25. aastapäeva puhul Vatikanis Beethoveni 9. sümfooniat. Teised tähtsündmused olid tema esinemine 2006. aasta jõulude ajal Viinis koos Juan Diego Flórezi ja Grace Bumbryga ning vabaõhu galakontserdid koos Andrea Bocelli (2003) ja José Carrerasega (2013) Tallinnas.

Annely Peebo räägib viit keelt – eesti, inglise, saksa, vene ja prantsuse keelt. Annely on abielus austerlasest kinnisvaraärimehe Sascha Günthneriga ja neil on kaks poega – Leon Tristan ja Lauri Lennox.

Televisioon

[muuda | muuda lähteteksti]

Ta on mänginud auhinnatud Prantsusmaa muusikafilmis "Les leçons de ténèbres" ning koos Marko Matverega juhtinud 2002. aasta Eurovisiooni lauluvõistlust Tallinnas Saku Suurhallis.

Ooperirolle

[muuda | muuda lähteteksti]
  1. "Volksoper Wien: Annely Peebo". Originaali arhiivikoopia seisuga 24. september 2008. Vaadatud 26. juulil 2014.

Välislingid

[muuda | muuda lähteteksti]