Andres Kraas

Allikas: Vikipeedia
Andres Kraas, 2019

Andres Kraas (sündinud 7. juunil 1956 Tallinnas) on ajaloolane, kunstiajaloolane, kolumnist ja ajakirjanik.

Ta õppis aastatel 19801985 Tartu Ülikooli ajalooteaduskonnas, mille lõpetas ajaloo ja kunstiajaloo erialal, spetsialiseerumisega arhitektuuriajaloole {http://www.ut.ee/}. Seejärel töötas ajakirjanikuna Eesti Raadios{http://www.err.ee/} ja ajalooõpetajana.

1980. aastate lõpul emigreerus Rootsi, kus elas Stockholmis ja töötas põhiliselt Raadio Vaba Euroopa korrespondendina.

1992 naasis Eestisse, osales poliitikas, kandideerides Riigikogu I ja II koosseisu valimistel ERSP ja Eesti Rahvuslaste Keskliidu (ERKL) nimekirjas ning oli ERKL-i aseesimees ja esimees.

1995 kolis USA-sse, elas 10 aastat New Yorgis, kus õppis turundust ja kommunikatsiooni, töötades mänedžerina kultuuri valdkonnas.

2005. aastast elab Eestis, tegutsedes kultuuri, hariduse, meedia, kommunikatsiooni, turunduse, turismi ja kinnisvara alal.

Töökohad[muuda | muuda lähteteksti]

Ajakirjanduslik kaastöö[muuda | muuda lähteteksti]

Tema kirjutisi, teadusartikleid ja kommentaare on ilmunud väljaannetes Muinsuskaitse Aastaraamat 2015 {https://www.muinsuskaitseamet.ee/et/aastaraamat}; Eesti Ekspress; Postimees; Äripäev; Õhtuleht; Pulss 2014; Stockholmi Eesti Päevaleht; Vaba Eesti Sõna; Meie Elu; Rahvuslik Kontakt 1989-1992 {http://sverigeesterna.se/rahvuslik-kontakt/}; Usk ja Elu, Eesti Apostlik-Õigeusu Kirik Õigeusu Kirik 1990 {https://erb.nlib.ee/?kid=10731295}; jm.

Ühiskondlik tegevus[muuda | muuda lähteteksti]

Eesti Muinsuskaitse Seltsi, Tallinna Ühenduse aseesimees 1988-89 {https://muinsuskaitse.ee/}; Eesti Ameerika Kaubandus- ja Tööstuskoda, asutajaliige {www.https://vm.ee/et/eesti-ameerika-kaubandus-toostuskoda}; Korp! Fraternitas Estica, vilistlane {https://www.cfe.ee/}; Püha Birgitta Ordu Pirita Klooster/Palverännutee, vabatahtliktöö {https://www.palverand.ee/};