2008. aasta IAAF-i finaalvõistlused

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

2008. aasta IAAF-i kergejõustiku finaalvõistlused toimusid 6. korda. Finaalvõistlused peeti Stuttgardis Gottlieb-Daimler-Stadionil 13.14. septembrini.

Ala kolm paremat[muuda | muuda lähteteksti]

Mehed[muuda | muuda lähteteksti]

Ala 1. koht Tulemus 2. koht Tulemus 3. koht Tulemus
100 m Asafa Powell  Jamaica 9,87 Nesta Carter  Jamaica 10,07 Michael Frater  Jamaica 10,10
200 m Stéphane Buckland  Mauritius 20.57 Paul Hession  Iirimaa 20.58 Brendan Christian  Antigua ja Barbuda 20.61
400 m LaShawn Merritt  USA 44,50 Jeremy Wariner  USA 44,51 Chris Brown  Bahama 45,36
800 m jooks Alfred Kirwa Yego  Keenia 1.49,05 Abraham Chepkirwok  Uganda 1.49,22 Yusuf Saad Kamel  Bahrein 1.49,40
1500 m jooks Haron Keitany  Keenia 3.37,92 Asbel Kipruto Kiprop  Keenia 3.37,93 Nicholas Willis  Uus-Meremaa 3.38,22
3000 m jooks Bernard Lagat  USA 8.02,97 Edwin Cheruiyot Soi  Keenia 8.03,55 Matthew Tegenkamp  USA 8.03,56
5000 m jooks Edwin Cheruiyot Soi  Keenia 13.22,81 Moses Ndiema Kipsiro  Uganda 13.23,02 Micah Kogo  Keenia 13.23,37
110 m tõkkejooks David Oliver  USA 13,22 Petr Svoboda  Tšehhi 13,33 Ryan Wilson  USA 13,54
400 m tõkkejooks Kerron Clement  USA 48,96 Danny McFarlane  Jamaica 49,00 Isa Phillips  Jamaica 49,22
3000 m tak.j Paul Kipsiele Koech  Keenia 8.05,35 Ezekiel Kemboi  Keenia 8.15,32 Richard Kipkemboi Mateelong  Keenia 8.16,05
Kaugushüpe Fabrice Lapierre  Austraalia 8.14 Hussein Taher Al-Sabee  Saudi Araabia 8.13 Mohamed Salman Al Khuwalidi  Saudi Araabia 8.04
Kolmikhüpe Nelson Évora  Portugal 17.24 Jadel Gregório  Brasiilia 17.09 Randy Lewis  Grenada 17.01
Kõrgushüpe Andrei Silnov  Venemaa 2.35 Stefan Holm  Rootsi 2.33 Jesse Williams  USA 2.29
Teivashüpe Derek Miles  USA 5.80 Brad Walker  USA 5.70 Maksim Mazurik  Ukraina 5.60
Kuulitõuge Tomasz Majewski  Poola 20.88 Christian Cantwell  USA 20.73 Daniel Taylor  USA 20.38
Kettaheide Gerd Kanter  Eesti 68.38 Piotr Malachowski Poola 66.07 Robert Harting  Saksamaa 65.76
Odavise Vadims Vasiļevskis  Läti 86.65 Andreas Thorkildsen  Norra 83.77 Tero Pitkämäki  Soome 81.64
Vasaraheide Primož Kozmus  Sloveenia 79.99 Krisztián Pars  Ungari 79.37 Kōji Murofushi  Jaapan 78.99

Naised[muuda | muuda lähteteksti]

Ala 1. koht Tulemus 2. koht Tulemus 3. koht Tulemus
100 m jooks Shelly-Ann Fraser  Jamaica 10,94 Kerron Stewart  Jamaica 11,06 Marshevet Hooker  USA 11,06
200 m jooks Sanya Richards  USA 22,50 Marshevet Hooker  USA 22,69 Kerron Stewart  Jamaica 22,72
400 m jooks Sanya Richards  USA 50,41 Christine Ohuruogu  Suurbritannia 50,83 Novlene Williams  Jamaica 51,30
800 m jooks Pamela Jelimo  Keenia 1.56,23 Janeth Jepkosgei  Keenia 1.58,41 Marilyn Okoro  Suurbritannia 1.58,64
1500 m jooks Maryam Yusuf Jamal  Bahrein 4.06,59 Gelete Burka  Etioopia 4.07,45 Irina Lištšinska  Ukraina 4.07,65
3000 m jooks Meseret Defar  Etioopia 8.43,60 Vivian Cheruiyot  Keenia 8.44,64 Jane Kiptoo  Keenia 8.47,65
5000 m jooks Meseret Defar  Etioopia 14.53,82 Vivian Cheruiyot  Keenia 14.54,60 Meselech Melkamu  Etioopia 14.58,76
100 m tõkkejooks Josephine Onyia  Hispaania 12,54 LoLo Jones  USA 12,56 Delloreen Ennis-London  Jamaica 12,56
400 m tõkkejooks Melaine Walker  Jamaica 54,06 Anastasia Rabtšenjuk  Ukraina 54,92 Tiffany Williams  USA 55,16
3000 m tak.jooks Gulnara Galkina  Venemaa 9.21,73 Eunice Jepkorir  Keenia 9.24,03 Ruth Bisibori Nyangau  Keenia 9.24,38
Kaugushüpe Naide Gomes  Portugal 6.71 Ksenija Balta  Eesti 6.65 Tatjana Lebedeva  Venemaa 6.64
Kolmikhüpe Anna Pjatõhh  Venemaa 14.78 Tatjana Lebedeva  Venemaa 14.63 Marija Šestak  Sloveenia 14.63
Kõrgushüpe Blanka Vlašic  Horvaatia 2.01 Anna Tšitšerova  Venemaa 1.99 Tia Hellebaut  Belgia 1.97
Teivashüpe Silke Spiegelburg  Saksamaa 4.70 Svetlana Feofanova  Venemaa 4.70 Monika Pyrek  Poola 4.70
Kuulitõuge Valerie Vili  Uus-Meremaa 19.69 Nadine Kleinert  Saksamaa 19.42 Misleydis González  Kuuba 18.55
Kettaheide Yarelys Barrios  Kuuba 64.88 Nicoleta Grasu  Rumeenia 62.48 Stephanie Brown-Trafton  USA 62.23
Odavise Barbora Špotáková  Tšehhi 72.28 MR Christina Obergföll  Saksamaa 63.28 Steffi Nerius  Saksamaa 62.78
Vasaraheide Yipsi Moreno  Kuuba 74.09 Martina Hrasnová  Slovakkia 71.40 Anita Włodarczyk  Poola 70.97

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]