2008. aasta ujumise lühiraja maailmameistrivõistlused

Allikas: Vikipeedia

2008. aasta ujumise lühiraja maailmameistrivõistlused olid 9.maailmameistrivõistlused lühiraja ujumises, mis toimusid 9.13. aprillini Manchesteris Suurbritannias.

Eestlaste osalemine[muuda | redigeeri lähteteksti]

Lühiraja MM-võistlustel Manchesteris tegi kaasa ka Eesti koondis 11 ujujaga. Meestest oli 25-meetrises basseinis võistlemas Herol Marjak, Kaspar Raigla, Andres Olvik, Andrei Motasnjov, Hanno Ahonen ja Johan Rohtla ning naistest Natalia Hissamutdinova, Jana Kolukanova, Anastassia Šteinmiller, Kätlin Sepp ja Maris Visse.

Tulemused[muuda | redigeeri lähteteksti]

50 m vabalt[muuda | redigeeri lähteteksti]

Mehed (11. aprill)
Koht Sportlane Riik Tulemus
Kuld Duje Draganja Horvaatia Horvaatia 20,81 MR
Hõbe Mark Foster Suurbritannia Suurbritannia 21,31
Pronks Gerhard Zandberg Flag of South Africa.svg LAV 21,33
Naised (13. aprill)
Koht Sportlane Riik Tulemus
Kuld Marleen Veldhuis Holland Holland 23,25 MR
Hõbe Hinkelien Schreuder Holland Holland 23,83
Pronks Francesca Halsall Suurbritannia Suurbritannia 24,11



100 m vabalt[muuda | redigeeri lähteteksti]

Mehed (13. aprill)
Koht Sportlane Riik Tulemus
Kuld Nathan Adrian USA USA 46,67 MMR
Hõbe Filippo Magnini Itaalia Itaalia 46,70
Pronks Duje Draganja Horvaatia Horvaatia 46,83
Naised (11. aprill)
Koht Sportlane Riik Tulemus
Kuld Marleen Veldhuis Holland Holland 52,17 MMR
Hõbe Francesca Halsall Suurbritannia Suurbritannia 52,79
Pronks Hanna-Maria Seppälä Soome Soome 52,94



200 m vabalt[muuda | redigeeri lähteteksti]

Mehed (9. aprill)
Koht Sportlane Riik Tulemus
Kuld Kenrick Monk Austraalia Austraalia 1.43,46
Hõbe Kirk Palmer Austraalia Austraalia 1.43,50
Pronks Massimiliano Rosolino Itaalia Itaalia 1.44,23
Naised
Koht Sportlane Riik Tulemus
Kuld Kylie Palmer Austraalia Austraalia 1.54,41
Hõbe Femke Heemskerk Holland Holland 1.54,65
Pronks Caitlin McClatchey Suurbritannia Suurbritannia 1.55,15



400 m vabalt[muuda | redigeeri lähteteksti]

Mehed (11. aprill)
Koht Sportlane Riik Tulemus
Kuld Juri Prilukov Venemaa Venemaa 3.37,35 ER
Hõbe Massimiliano Rosolino Itaalia Itaalia 3.39,60
Pronks Robert Renwick Suurbritannia Suurbritannia 3.40,22
Naised (11. aprill)
Koht Sportlane Riik Tulemus
Kuld Kylie Palmer Austraalia Austraalia 3.59,23 MMR
Hõbe Alina Camelia Potec Rumeenia Rumeenia 4.01,06
Pronks Joanne Jackson Suurbritannia Suurbritannia 4.01,11



1500 m vabalt/800 m vabalt[muuda | redigeeri lähteteksti]

Mehed
Koht Sportlane Riik Tulemus
Kuld Juri Prilukov Venemaa Venemaa 14.22,98 MMR
Hõbe David Davies Suurbritannia Suurbritannia 14.36,30
Pronks Mateusz Sawrymowicz Poola Poola 14.43,37
Naised (10. aprill)
Koht Sportlane Riik Tulemus
Kuld Rebecca Adlington Suurbritannia Suurbritannia 8.08,25 MMR
Hõbe Kylie Palmer Austraalia Austraalia 8.12,32
Pronks Erika Villaecija Hispaania Hispaania 8.13,93



50 m selili[muuda | redigeeri lähteteksti]

Mehed (12. aprill)
Koht Sportlane Riik Tulemus
Kuld Peter Marshall USA USA 23,49
Hõbe Liam Tancock Suurbritannia Suurbritannia 23,53
Pronks Ashley Delaney Austraalia Austraalia 23,57
Naised (13. aprill)
Koht Sportlane Riik Tulemus
Kuld Sanja Jovanović Horvaatia Horvaatia 26,37 MR
Hõbe Gao Chang Hiina Hiina 26,70
Pronks Katerina Zubkova Ukraina Ukraina 26,81



100 m selili[muuda | redigeeri lähteteksti]

Mehed (10. aprill)
Koht Sportlane Riik Tulemus
Kuld Liam Tancock Suurbritannia Suurbritannia 50,14
Hõbe Randall Bal USA USA 50,42
Pronks Stanislav Donets Venemaa Venemaa 50,53
Naised (10. aprill)
Koht Sportlane Riik Tulemus
Kuld Kirsty Coventry Zimbabwe Zimbabwe 57,10 MMR
Hõbe Katerina Zubkova Ukraina Ukraina 57,15
Pronks Sanja Jovanović Horvaatia Horvaatia 57,80



200 m selili[muuda | redigeeri lähteteksti]

Mehed (13. aprill)
Koht Sportlane Riik Tulemus
Kuld Markus Rogan Austria Austria 1.47,84 MR
Hõbe Ryan Lochte USA USA 1.47,91
Pronks Stanislav Donets Venemaa Venemaa 1.50,45
Naised (11. aprill)
Koht Sportlane Riik Tulemus
Kuld Kirsty Coventry Zimbabwe Zimbabwe 2.00,91 MR
Hõbe Elizabeth Simmonds Suurbritannia Suurbritannia 2.02,60
Pronks Margaret Hoelzer USA USA 2.03,85



50 m rinnuli[muuda | redigeeri lähteteksti]

Mehed (13. aprill)
Koht Sportlane Riik Tulemus
Kuld Oleg Lissogor Ukraina Ukraina 26,46
Hõbe Mark Gangloff USA USA 26,54
Pronks Cameron Van Der Burgh Flag of South Africa.svg LAV 26,67


Naised (10. aprill)
Koht Sportlane Riik Tulemus
Kuld Jessica Hardy USA USA 29,58 MR
Hõbe Kate Haywood Suurbritannia Suurbritannia 30,35
Pronks Sarah Katsoulis Austraalia Austraalia 30,35



100 m rinnuli[muuda | redigeeri lähteteksti]

Mehed (10. aprill)
Koht Sportlane Riik Tulemus
Kuld Igor Borissik Ukraina Ukraina 57,74 MMR
Hõbe Cameron Van Der Burgh Flag of South Africa.svg LAV 57,92
Pronks Oleg Lissogor Ukraina Ukraina 58,08
Naised (12. aprill)
Koht Sportlane Riik Tulemus
Kuld Jessica Hardy USA USA 1.04,22 MMR
Hõbe Jade Edmistone Austraalia Austraalia 1.04,93
Pronks Suzaan van Biljon Flag of South Africa.svg LAV 1.05,38



200 m rinnuli[muuda | redigeeri lähteteksti]

Mehed (11. aprill)
Koht Sportlane Riik Tulemus
Kuld Kristopher Gilchrist Suurbritannia Suurbritannia 2.06,18
Hõbe Igor Borissik Ukraina Ukraina 2.06,21
Pronks William Diering Flag of South Africa.svg LAV 2.06,85
Naised (13. aprill)
Koht Sportlane Riik Tulemus
Kuld Suzaan van Biljon Flag of South Africa.svg LAV 2.18,73 MMR
Hõbe Sally Foster Austraalia Austraalia 2.20,11
Pronks Julija Jefimova Venemaa Venemaa 2.20,48



50 m liblikat[muuda | redigeeri lähteteksti]

Mehed (12. aprill)
Koht Sportlane Riik Tulemus
Kuld Adam Pine Austraalia Austraalia 22,78
Hõbe Sergei Breus Ukraina Ukraina 22,86
Pronks Jevgeni Korotõškin Venemaa Venemaa 22,94
Naised (11. aprill)
Koht Sportlane Riik Tulemus
Kuld Felicity Galvez Austraalia Austraalia 25,32 MR
Hõbe Hinkelien Schreuder Holland Holland
Pronks Inge Dekker Holland Holland



100 m liblikat[muuda | redigeeri lähteteksti]

Mehed (10. aprill)
Koht Sportlane Riik Tulemus
Kuld Peter Mankoc Sloveenia Sloveenia 50,04 MMR
Hõbe Adam Pine Austraalia Austraalia 50,54
Pronks Nikolai Skvortsov Venemaa Venemaa 50,78
Naised (13. aprill)
Koht Sportlane Riik Tulemus
Kuld Felicity Galvez Austraalia Austraalia 55,89 MR
Hõbe Rachel Komisarz USA USA 56,32
Pronks Jemma Lowe Suurbritannia Suurbritannia 56,84



200 m liblikat[muuda | redigeeri lähteteksti]

Mehed (13. aprill)
Koht Sportlane Riik Tulemus
Kuld Moss Burmester Uus-Meremaa Uus-Meremaa 1.51,05 MMR
Hõbe Nikolai Skvortsov Venemaa Venemaa 1.51,83
Pronks Pawel Korzeniowski Poola Poola 1.52,25
Naised (9. aprill)
Koht Sportlane Riik Tulemus
Kuld Mary Descenza USA USA 2.04,27 MMR
Hõbe Felicity Galvez Austraalia Austraalia 2.04,90
Pronks Jessica Dickons Suurbritannia Suurbritannia 2.05,09



100 m kompleksi[muuda | redigeeri lähteteksti]

Mehed (13. aprill)
Koht Sportlane Riik Tulemus
Kuld Ryan Lochte USA USA 51,15 MR
Hõbe Peter Mankoc Sloveenia Sloveenia 52,21
Pronks Liam Tancock Suurbritannia Suurbritannia 52,22
Naised (11. aprill)
Koht Sportlane Riik Tulemus
Kuld Shayne Reese Austraalia Austraalia 59,58
Hõbe Hanna-Maria Seppälä Soome Soome 59,62
Pronks Kirsty Coventry Zimbabwe Zimbabwe 59,77



200 m kompleksi[muuda | redigeeri lähteteksti]

Mehed (11. aprill)
Koht Sportlane Riik Tulemus
Kuld Ryan Lochte USA USA 1.51,56 MR
Hõbe Liam Tancock Suurbritannia Suurbritannia 1.53,10
Pronks James Goddard Suurbritannia Suurbritannia 1.55,15
Naised (12. aprill)
Koht Sportlane Riik Tulemus
Kuld Kirsty Coventry Zimbabwe Zimbabwe 2.06,13 MR
Hõbe Mireia Belmonte Hispaania Hispaania 2.07,47
Pronks Hannah Miley Suurbritannia Suurbritannia 2.08,79



400 m kompleksi[muuda | redigeeri lähteteksti]

Mehed (10. aprill)
Koht Sportlane Riik Tulemus
Kuld Ryan Lochte USA USA 4.03,21
Hõbe Robert Margalis USA USA 4.03,74
Pronks Ioannis Drumonakos Kreeka Kreeka 4.05,11
Naised (9. aprill)
Koht Sportlane Riik Tulemus
Kuld Kirsty Coventry Zimbabwe Zimbabwe 4.26,52 MR
Hõbe Hannah Miley Suurbritannia Suurbritannia 4.27,27
Pronks Mireia Belmonte Hispaania Hispaania 4.27,55



4x100 m vabalt[muuda | redigeeri lähteteksti]

Mehed (9. aprill)
Koht Riik Sportlased Tulemus
Kuld USA USA Ryan Lochte
Bryan Lundquist
Nathan Adrian
Doug Van Wie
3.08,44 MR
Hõbe Holland Holland Robert Lijesen
Bas van Velthoven
Mitja Zastrow
Robin van Aggele
3.09,18
Pronks Rootsi Rootsi Petter Stymne
Stefan Nystrand
Lars Frölander
Marcus Piml
3.10,04
Naised (12. aprill)
Koht Riik Sportlased Tulemus
Kuld Holland Holland Hinkelien Schreuder
Femke Heemskerk
Inge Dekker
Marleen Veldhuis
3.29,42 MR
Hõbe Austraalia Austraalia Alice Mills
Shayne Reese
Kelly Stubbins
Angie Bainbridge
3.32,00
Pronks Suurbritannia Suurbritannia Francesca Halsall
Caitlin McClatchey
Julia Beckett
Melanie Marshall
3.32,88



4x200 m vabalt[muuda | redigeeri lähteteksti]

Mehed (10. aprill)
Koht Riik Sportlased Tulemus
Kuld Austraalia Austraalia Kirk Palmer
Grant Brits
Nicholas Sprenger
Kenrick Monk
6.55,65 MMR
Hõbe Suurbritannia Suurbritannia Robert Renwick
David Carry
Andrew Hunter
Ross Davenport
6.56,52
Pronks Itaalia Itaalia Emiliano Brembilla
Massimiliano Rosolino
Nicola Cassio
Filippo Magnini
6.58,39
Naised (9. aprill)
Koht Riik Sportlased Tulemus
Kuld Holland Holland Inge Dekker
Femke Heemskerk
Marleen Veldhuis
Ranomi Kromowidjojo
7.38,90 MR
Hõbe Suurbritannia Suurbritannia Joanne Jackson
Melanie Marshall
Caitlin McClatchey
Rebecca Adlington
7.38,96
Pronks Austraalia Austraalia Bronte Barratt
Angie Bainbridge
Kelly Stubbins
Kylie Palmer
7.39,01



4x100 m kombineeritult[muuda | redigeeri lähteteksti]

Mehed (13. aprill)
Koht Riik Sportlased Tulemus
Kuld Venemaa Venemaa Stanislav Donets
Sergei Geibel
Jevgeni Korotõškin
Aleksandr Suhhorukov
3.24,29 MR
Hõbe USA USA Randall Bal
Mark Gangloff
Ryan Lochte
Nathan Adrian
3.24,38
Pronks Uus-Meremaa Uus-Meremaa Daniel Bell
Glenn Snyders
Corney Swanepoel
Cameron Gibson
3.27,15
Naised (11. aprill)
Koht Riik Sportlased Tulemus
Kuld USA USA Margaret Hoelzer
Jessica Hardy
Rachel Komisarz
Kara Denby
3.51,36 MR
Hõbe Austraalia Austraalia Rachel Goh
Sarah Katsoulis
Felicity Galvez
Alice Mills
3.52,01
Bronzen medaille.svg Suurbritannia Suurbritannia Elizabeth Simmonds
Kate Haywood
Jemma Lowe
Francesca Halsall
3.53,02 ER



Eestlaste kohad[muuda | redigeeri lähteteksti]

Mehed[muuda | redigeeri lähteteksti]

  • Andrei Motašnjov
    • 100 m vabalt 52,71 56. koht
    • 200 m vabalt 1.55,61 52. koht
    • 400 m vabalt 4.00,33 31. koht
    • 1500 m vabalt 16.20,82 19. koht
    • 400 m kompleksi 4.34.55 27. koht
  • Andres Olvik
    • 1500 m vabalt 16.20,82 19. koht
    • 50 m selili 25,92 31. koht
    • 100 m selili 54,77 25. koht
    • 200 m selili 1.57,47 14. koht
  • Herol Marjak
    • 200 m vabalt 1.51,93 37. koht
    • 100 m liblikat 56,63 42. koht
    • 100 m kompleksi 59,32 38. koht
    • 200 m kompleksi 2.08.23 31. koht
  • Kaspar Raigla
    • 50 m vabalt 23,93-ga 50. koht
    • 50 m selili 26,06 32. koht
    • 100 m selili 56,63 34. koht
    • 100 m komplelksi 57,95 32. koht
  • Johan Rohtla
    • 200 m selili 2.03,99 28. koht
    • 200 m kompleksi 2.09,68 32. koht
  • Hanno Ahonen
    • 100 m vabalt 52,18 54. koht
    • 400 m vabalt 4.02,81 34. koht

Naised[muuda | redigeeri lähteteksti]

  • Jana Kolukanova
    • 50 m vabalt 24,97 10. koht
  • Kätlin Sepp
    • 50 m selili 30,10 25. koht
    • 100m selili 1.03,27 31. koht
    • 200 m selili 2.18,38 18. koht
  • Natalia Hissamutdinova
    • 50 m rinnuli 32,53 22. koht
    • 200 m rinnuli 2.33,00 20. koht
    • 100 m kompleksi 1.04,19 23. koht
    • 200 m kompleksi 2.19,42 25. koht
  • Anastassia Šteinmiller
    • 50 m liblikat 28,82 33. koht
    • 100 m liblikat 1.04,01 34. koht
    • 100 m kompleksi 1.06,49 30. koht
    • 200 m kpmpleksi 2.22,47 30 koht
  • Maris Visse
    • 50 m liblikat 29,12 34. koht
    • 100 m liblikat 1.05,49 37. koht
    • 200 m liblikat 2.23,79 19. koht
    • 400 m kompleksi 5.10,37 21. koht

Medalid[muuda | redigeeri lähteteksti]

Koht Riik Kuld Hõbe Pronks Kokku
1. USA USA 10 6 1 16
2. Austraalia Austraalia 8 9 2 19
3. Holland Holland 4 4 1 9
4. Zimbabwe Zimbabwe 4 0 1 5
5. Suurbritannia Suurbritannia 3 10 11 24
6. Venemaa Venemaa 3 1 5 9
7. Ukraina Ukraina 2 3 2 7
8. Horvaatia Horvaatia 2 0 2 4
9. Lõuna-Aafrika Vabariik Lõuna-Aafrika Vabariik 1 1 4 6
10. Sloveenia Sloveenia 1 1 0 2
11. Uus-Meremaa Uus-Meremaa 1 0 1 2
12. Austria Austria 1 0 0 1
13. Itaalia Itaalia 0 2 2 4
14. Hispaania Hispaania 0 1 2 3
15. Soome Soome 0 1 1 2
16. Hiina Hiina 0 1 0 1
16. Rumeenia Rumeenia 0 1 0 1
18. Poola Poola 0 0 2 2
19. Kreeka Kreeka 0 0 1 1
19. Rootsi Rootsi 0 0 1 1

Välislingid[muuda | redigeeri lähteteksti]