Tiit Kikas

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Tiit Kikas
Tiit Kikas esinemas ansambliga Justament üritusel Vabaduse Laul

Tiit Kikas (sündinud 16. oktoobril 1975 Tallinnas) on Eesti muusik.

Viiuliõpinguid alustas ta 4-aastaselt. 1990. aastate algul tekkis tal huvi pärimusmuusika, eriti traditsioonilise Iiri viiulimuusika, hiljem elektroonilise ja etnotaustaga maailmamuusika vastu. Ta on musitseerinud eri stiilides: etno, popp, rokk, džäss, crossover.

19951996 õppis ta Soomes Sibeliuse Akadeemias. Aastal 2011 kaitses Kikas diplomi Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias džässmuusika erialal.

Kikas on olnud heliloojaks ja arranžeerijaks rohkem kui saja muusikaalbumi juures; loonud muusika enam kui kümnele filmile (sh mängufilmid ja dokumentaalfilmid), telelavastustele ja raadiosaadetele; olnud helilooja ühele originaalmuusikalile; teinud muusikalisi kujundusi enam kui viiele teatrilavastusele. Kirile Loo plaat "Lullabies for Husbands", mille kaasprodutsendiks oli Tiit Kikas, jõudis Euroopa maailmamuusika edetabeli (European World Music Chart) kahekümne parima hulka. Muu hulgas on ta loonud muusika mängufilmile "Shop of dreams", Tallinna Linnateatri lavastusele "Genoom" ja "Suurte masinate muusika", mis kanti ette koos ansambliga No-Big-Silence Leigo järvemuusika festivalil.

Tiit on olnud elektriviiulil solistiks Urmas Sisaski satelliitkontserdi “Triangulatsioon” op. 105 elektriviiulile ja keelpilliorkestrile esiettekandel, esitanud solistina Eduard Tubina loomingut Kihnus ERSO saatel ja Kristjan Järvi dirigeerimisel ning osalenud veel mitmesugustes projektides.

Näiteid Tiit Kikase loomingust on ka filmimuusika plaatidel, millest autor ise peab edukaimaks muusikat Peeter Urbla filmile „Stiilipidu“.

Kikasel on ilmunud kaks sooloalbumit: “String Theory”, mille andsid koos välja Elwood Music ja Rockadillo Records, plaat anti lisaks Eestile välja ka Soomes ja Jaapanis. Teine sooloalbum “101 Clowns” tuli välja märtsis 2013, esmakordselt Eestis ainult digitaalse kogumikuna. See on publiku poolt väga hästi vastu võetud – plaadiesitluskontserdid on Tiitu viinud Ungarisse, Lätti, Saksamaale.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]