Metsatöll

Allikas: Vikipeedia
Metsatöll
Metsatöll 2006. aastal Tuska festivalil esinemas
Metsatöll 2006. aastal Tuska festivalil esinemas
Info
Päritolu Flag of Estonia.svg Eesti
Stiil(id) heavy metal, folk metal
Tegev 1999[1]
Plaadifirma(d) Nailboard Records
Saviplaat
Universal Records
Veebileht www.metsatoll.ee
Koosseis
Lauri Õunapuu
Raivo Piirsalu
Marko Atso
Markus Teeäär
Endised liikmed
Silver Rattasepp
Andrus Tins

Metsatöll on Eesti folk metal ansambel.

Paljude nende laulude sõnad on inspireeritud eestlaste muistsest vabadusvõitlusest. Ansambli nimi on vana eufemism sõnast hunt ning hulk Metsatölli laule on tihedalt seotud hundi kujuga.

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Markus Teeäär (Markus "Rabapagan") on üks bändi asutajaliikmeid

Metsatöll alustas tegevust 1999. aasta 24. veebruaril kolmeliikmelisena (Markus – vokaal, kitarr, Factor – trummid, Andrus – bass) ning toona esitati eepilisi heavy metal-lugusid mõningate mõjutustega Eesti folkloorist. Samal aastal ilmus ka nende debüütalbum "Terast, mis hangund me hinge".

2000. aastal ühines ansambliga Lauri Õunapuu ehk Varulven, kes seni oli aeg-ajalt ansambliga koostööd teinud ja nende tegemisi jälginud. Varulven oli iseseisvalt õppinud mitmeid muinaseesti pille ning koos teiste bändiliikmetega leiti, et metal ja Eesti folkmuusika sobivad ideaalselt kokku. Nii ongi Metsatöllu muusika üha enam ja enam läbi põimunud Eesti regilaulust ja rahvaviisidest.

2001. aastal lahkus senine bassimängija Andrus, kes leidis, et ansambliga kaasnev koormus oli liiga suur ning otsustas selle asemel hakata tegelema sooloprojektidega. Paar kuud hiljem leiti uus bassimängija, kelleks oli Raivo Piirsalu ehk KuriRaivo.

2002. aastal avaldas Metsatöll singli "Hundi Loomine" ning sellele tehti ka video (režissöör Liina Paakspuu). "Hundi Loomine" leidis palju erakordselt positiivset vastukaja kohalikus meedias ning palju hakati rääkima eestlusest, inglise keele mõjudest ja folkloorist.

2004. aasta algul pühendas senine trummar Factor end täielikult teadusele ja tema asemele tuli Atso. Sama aasta lõpus ilmus album "Hiiekoda", mille võtsid äärmiselt positiivselt vastu nii metal-muusikat kuulavad inimesed kui ka teised.

2005. aastal andis Metsatöll välja uuenduse albumist "Terast, mis hangund me hinge" pealkirjaga "Terast, mis hangund me hinge 10218". Seekordsel albumil kasutati tunduvalt rohkem rahvapille ning see tehti ka professionaalsemal tasemel.

2008. aastal sõlmis Metsatöll lepingu Soome plaadifirma Spinefarm Records'iga. Samal aastal ilmus bändi neljas album "Iivakivi".

2010. aastal ilmus viies album "Äio", mis oli esimene Spinefarms Records'i kaubamärgi alt tulnud Metsatölli üllitis. Lood salvestati koos Eesti Rahvusmeeskooriga (RAM).

Seriaalis Tuulepealne maa kasutati tunnusmuusikana laulu "Oma laulu ei leia ma üles".

1. ja 2. märtsil 2013 tähistas Metsatöll oma 14. sünnipäeva festivaliga HuntFest, mis toimus klubis Rock Cafe.[2]

Koosseis[muuda | muuda lähteteksti]

Lauri Õunapuu (Lauri "Varulven")
Raivo Piirsalu (Kuriraivo)

Praegused liikmed[muuda | muuda lähteteksti]

Endised liikmed[muuda | muuda lähteteksti]

Diskograafia[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]