Tanel Joamets

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Tanel Joamets (sündinud 14. septembril 1968[1]) on eesti pianist ja pedagoog.

Haridus[muuda | muuda lähteteksti]

Tanel Joamets on õppinud klaverit õpetajate Vassili Vesselovi ja Anu Antzoni juures Tartu I Lastemuusikakoolis ja Tartu Muusikakoolis (praegu Heino Elleri Muusikakoo) ning professor Valdur Rootsi juures Eesti Muusikaakadeemias. 1998. aastal täiendas end Tallinnas Georg Otsa nimelises Muusikakoolis.

Pianistikarjäär[muuda | muuda lähteteksti]

1993. ja 1994. aastal võitis preemiad üle-eestilisel Griegi konkursil ja vabariiklikul konkursil. Kahel rahvusvahelisel Skrjabini konkursil Venemaal 1995 ja 2000 jõudis finaali, esimesel pälvis diplomi, teisel laureaaditiitli. 1996. aastal võitis eripreemia improvisatsiooniansambli Ekstemporistid koosseisus Düsseldorfi Moodsa Kultuuri Konkursil. 2010. aastal pälvis Tanel Joamets Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali interpreedi aastastipendiumi.Tanel Joamets on ka Eesti Interpreetide Liidu 2010. aasta stipendiaat.

Kontserdid[muuda | muuda lähteteksti]

Andnud soolokontserte Soomes, Saksamaal, Inglismaal, Austraalias ja Kanadas. Pärast preemiavõitu Moskvas 2000. aastal on esinenud sageli paljudes Venemaa linnades. Kontserdid on ulatunud üle terve Venemaa enam kui 50 linna Murmanskist Kislovodskini, Kaliningradist Kamtšatkani, ka suurlinnadesse nagu Moskva, Kaasan, Rostov, Ufaa, Perm, Jekaterinburg, Omsk, Novosibirsk, Krasnojarsk, Irkutsk, Habarovsk, Vladivostok [1]. Ta on esitanud Skrjabini, Rahmaninovi, Mozarti, Raveli, Griegi ja Schnittke klaverikontserte mitmete Eesti ja Venemaa orkestritega. Lisaks klassikalisele repertuaarile esineb Joamets tihti ka improviseerijana, nii vabas kui ka džässistiilis.

Joamets oli 2000–2006 Tartus toimunud festivali IMPROVIZZ kunstiline juht.

Töötab õppejõuna Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning Heino Elleri Muusikakoolis, kus õpetab klaveri eriala ja improvisatsiooni.

Tunnustus[muuda | muuda lähteteksti]

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Tema tütar Liis Joamets on viiuldaja.

Tema vennad Lasse Joamets ja Andres Joamets on samuti muusikud.[2]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Päring inforegister.ee
  2. Raimu Hanson: "Muusikahuvi kandub põlvest põlve" Tartu Postimees, 12. juuni 2006

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]